Návaly a otékání prstů souvisí to s endometriozou?

reezi
6. bře 2019

Ahoj v září jsem byla na operaci cysty, po operaci mi řekli, že mi vzali vejcovod na pravé straně, že cysta byla přichycena na něm a nedal se zachránit. Udělali mi hystologii a zjistili, že mám endometriozu.
Tím se vysvětlila nadměrná únava, časné bolesti v podbřišku a další...

Beru antikoncepci nuvaring, poslední menstruaci jsem měla mít 1.3. začala už 27.2 jen jsem špinila (hnědý výtok) celou dobu, po 3 dnech jsem slabě zakrvácela hodně světle čerevná krev, pak zas špinění (hnědý výtok), napadlo mě jestli nejsem těhotná, ale týden od začátku špinění jsem si udělala test a negativní. Nateklá prsa a to že mi je po ránu špatně a bolí mě v podbříšku přisuzuji endometrioze. Ale začala jsem mít návaly horka a otékají mi prsty na rukou hlavně teda klouby, stalo se to některé z vás, která touto nemocí trpíte?

kosi_cek
6. bře 2019

@reezi a dělali třeba i testy na štítnou žlázu? K té se taky váží některé ze symptomů a mě třeba otékaly prsty kdysi dávno, ještě před dvacátým rokem, nejdřív jeden, pak i více a ne a ne se toho zbavit, docházela jsem s tím i na revmatologii, ale nic nezabíralo a léčbu (v podobě léků) jsem nakonec odmítla, ale od té doby, co se léčím se ŠŽ ani ťuk, žádné otoky...