Očkování Covid. Jak vám po něm bylo?

obloha78
22. srp 2021

Děvčata, co jste byli na očkování na covid,jak vám bylo po něm?Mám jít zítra a nemám z toho moc dobrý pocit.Děkuji a přeji hezkou neděli

evika_1105
23. srp 2021

@lidka41 lidko, je na case jit hledat v hlubinach desinformacnich medii novy hoax, ktery se stane nekomu z tveho okoli ale nikdy tobe osobne

mourovatakocka
23. srp 2021

@lidka41 Děkuju za info, snad se nakonec po nějaké kontrole ukáže, že je vše v pořádku. Moc doufám, že je to jen nedorozumění a dočasná záležitost, protože těch "nepotvrzených fám", které se nakonec potvrdily, je bohužel hodně a tohle by byl průšvih.

odula
23. srp 2021

ja jsem byla na Pfizer, po prvni v pohode, jen me trochu bolela ruka. Po druhy trochu horsi,nic dramatickyho tedy. Asi treti den po ocko silena unava, pocit jako na chripku (bolest svalu, kloubu). druhej den uz dobry, jen jsem mela dojem ze me nekdo slusne prevalcoval. Pak uz v pohode.

lidka41
23. srp 2021

@mourovatakocka díky, no snad se ozvou po těch 3-6 měsících a budou to mít v pořádku, protože zatím jsou naštvaní, že přišli o pěkný přivydělek ke studiu🙂

odula
23. srp 2021

@jelenice_zavodnice to je genialni... :D ten hoax myslim. jsi talent. :D

lidka41
23. srp 2021

@evika_1105 dcera, syn i zeť se mnou bydlí, tak asi vím co píší, nehledě na to, že na odběry chodíme společně a u slov doktorky jsem byla osobně, tak si slova o hoaxech můžeš strčit, tam, kam slunce nesvítí🙂

jelenice_zavodnice
23. srp 2021

@odula Ja ne, tohle jsem zahledla na FB jako pozorovatel kdyz se zacali rojit ty veci o zakazu darcovstvi pro ockovane osoby na zaklade prvnich vyzev k darovani rekonvalescentni plasmy. Kazdou dobrou vec dokaze urcita skupina tak zmanipulovat, ze tomu spousta lidi uveri. Ale to neni jen specifikum CR, prvni vlastovky na tohle tema bylx v anglictine, uz o tom vim nejakou dobu. Akorat vzdy se to pak prizpusobi konkretni krajine a jejim zvyklostem. U nas jsou to uprchlici a pak big farma. Chytra krev, pojem z Bondovky Spectre 😀, neni sila ty pojmy ani inovovat.
Mate tam u vas taky nejake zajimave trendy co se ockovani tyce? Jinak jsem zahledla v nejnovejsi EU statistice o ockovani, ze ve trech krajinach, Francie, Svedsko a Finsko stoupl pocet prvodavkovych naockovanych ted v prubehu leta. U Francii mi to bylo jasne, Macron zavedl striktni podminky od srpna a tim “prinutil” dalsich par milionu obcanu k vakcinaci. Ale co prinutilo Svedsko, to jsem se nedopatrala. Nevis prosim?

odula
23. srp 2021

@jelenice_zavodnice no potes koště.Ja jsem fakt myslela ze si děláš srandu. 🤦 Jestli Švédy něco donutilo nevim ale nevšimla jsem si žádnych nových opatření. Tady jsou i všechna dětská očkování nepovinná. ukládat povinnost očkovat vidí asi dost lidí jako zásah do osobní integrity a práv - vedla se tu nedávno dost ostrá debata na tohle téma v souvislosti právě s očkováním proti covidu. Co vím tak žádny speciální restrikce nebo opatření k "motivaci" k očkování tu nejsou. Od začátku byla ta očkovací kampaň postavena na pozitivní motivaci , něco ve smyslu "máme skvělý zprávy, konečně je k dispozici vakcína, dáme ji zdarma,může to pomoct vam i celý společnosti, přijďte". Celkově prooockovanost je tu dlouhodobě vysoká, přístup k vakcinaci obecně spíš pozitivni, takže pokud vím tak lidi chodí. Mezi známýma a kolegama neznam nikoho kdo by nebyl naockovanej. .... Což znamená že.... Gates chce první ovládnou Švédy. Začalo se to uskutečňovat uz v sedmdesatkach tedy ( což naznačuje že Gates je buď time traveler tedy nebo reptilian). Uprchlíky tu uz navezeny máme takže... 🤔 Je to jasný. Otázka je proč první Švédi.... Kvůli masovym kuličkám?