Očkování Covid. Udělala se někomu vyrážka?

keksik002
27. čer 2021

Hezký večer, udělala se prosím někomu vyrážka po očkování? Prosím jak vypadala, jak dlouho po očkování se objevila a za jak dlouho zmizela? Léčili jste nějak?
Mě se udělalo toto, jsem už 2tydny po očkování, doteď ruka bolela jak čert, teď už ne ale v místě vpichu mám toto. Bolí, svědí a je horké a citlivé 🤷‍♀️ klíště jsem neměla, nic mě neštíplo, takže nevím 🙂

goovana
27. čer 2021

@keksik002 tybrdo asi bych navštívila lekare
To asi nebude obvyklá reálce

keksik002
autor
27. čer 2021

@goovana v nejhorsim zajdu zitra na nejaky stredisko tady, nejsme prave doma.. 🤷‍♀️

nikoulinka
27. čer 2021

Ahoj, udělalo se moji babi, hned po první dávce. Cca 10 dní po očkování. Prvně ji jen lehce bolela ruka, žádný flek. Pak najednou cítila po 10 dnech štípání až pálení. Podívala se, a flek, stejný jako máš ty. Má jej do teď, a jsou to už cca 3 týdny. Nejvýraznějsi je po kontaktu s vodou - sprchování. Popisuje to, co ty. Bolest, pálení, na dotek velmi citlivé. Nebyla s tím nikde. Občas ji pomáhá chlazení.

cuuza
27. čer 2021

Určitě chladit, klidně bych zkusila namazat fenistilem

keksik002
autor
27. čer 2021

@nikoulinka na jednu stranu jsem rada, ze to ma i nekdo jiny, na druhou stranu mam za 14dni druhou davku.. A uz zas to zacina bolet

marge_s
27. čer 2021

@keksik002 nahlasila bych to, at maji na sukl dost dat. Me taky zacala ta ruka bolet a palit po 2 tydnech.i se mi blbe spalo, bolelo cele rameno… bez vyrazky. Po druhe davce to preslo. Mela jsem obavy co bude. Jsem 5t po druhe a ok. 🤷🏾‍♂️ Resila bych asi s mudr

nikoulinka
28. čer 2021

@keksik002 no je fakt, že babi silně uvažuje o té druhé dávce.

keksik002
autor
28. čer 2021

@marge_s a kam se to hlásí?

levandule_k
28. čer 2021

Já bych to nahlásila obvoďákovi, ať mám zápis v kartě. Na Sukl to hlásí buď lékař, nebo můžeš i ty sama. https://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

keksik002
autor
28. čer 2021

@levandule_k no a jak to funguje, když me ockovala obvodni manzela ale ne moje? Hlasi se to memu obvodakovi nebo doktorce ktera me ockovala?

levandule_k
28. čer 2021

Já bych to asi řešila tak, že bych svojí doktorce zavolala řekla jí, jakou mám reakci, chtěla bych to mít zapsané v kartě. (Nikdo neví, jak dlouho bude očkování proti covidu účinné, kdy přijde přeočkování, tak až bych příště s doktorkou řešila co a jak, tak abych měla záznam ve svojí kartě.)

Já nedokážu posoudit jak moc je to vážné, i když je to nepříjemné, asi to není život ohrožující (můj laický pohled). Byla tady diskuze o vedlejších účincích, kdy dotyčná měla zánět v prsu a náběh na zápal plic. Její obvoďák to odmítl hlásit s tím, že je to běžná reakce, dle mě to bylo závažné dost, ale já nejsem zdravotník... Takže, to klidně nahlas sama na SUKL, oni si to prošetří. Za mě osobně by se reakce na vakcíny proti covidu měly velmi pečlivě sledovat, protože ta vakcína je nová a lidi by měli znát všechny vedlejší účinky pravdivě. Ono je rozdíl, jestli má reakci jeden člověk z 10 000, nebo jeden člověk z 10.

keksik002
autor
28. čer 2021

@levandule_k diky, zavolam tedy obvodakovi

marge_s
28. čer 2021

@keksik002 sukl ma na strankach formular https://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinek

@levandule_k presne, sice to neni zivot ohrozujici, ale tahle data jsou pro ty farma firmy dulezita, urcite se to muze hodit a je dobre vedet, do ceho s ockem jdeme. Ja to mela taky trochu divocejsi (tyden po druhe davce, ale opravdu zrejme nejaka pozdni reakce) a na vyplneni formulare se chystam.

keksik002
autor
28. čer 2021

Tak obvodak telefon nebere, doktorka co me ockovala ma dovolenou, ale nahlasila jsem to na ty stranky 🙂 a pri druhe davce reknu i doktorce

kikisek0058
30. čer 2021

Holky nejlepší očkovací látka je od Pfizer a má nejmíň nežádoucích účinků ❤️

keksik002
autor
30. čer 2021

@kikisek0058 my mame krom dedy a babicky vsichni modernu a vetsinou jen chvíli bolela ruka ;)
Jinak deda s babi maji zenecu

kikisek0058
30. čer 2021

@keksik002 no tak Astra zeneca je snad nejhorší a kort pro starší lidi... Od toho mě Doktorka hodně odhanela a vymlouva to všem a své prakticke věřím na 100% je studovana na Kubě a má X let zkušeností... A měla pravdu mě po Pfizeru bylo akorát mdlo jenže já za tento měsíc prodělala i operaci krčních mandlí, brala jsem antibiotika takže můj imunitní systém dostal zahul a proto mi bylo špatně jinak bych byla v pohodě...

keksik002
autor
30. čer 2021

@kikisek0058 taky verim nasemu obvodakovi, prarodicum by to nenabidl kdyby to nebylo bezpečné. Oba maji po druhe davce uz hodne dlouho a byly bez jakýchkoliv reakci. Takze bych rekla ze je to na kazdem co si vybere 🙂

marge_s
1. črc 2021

@kikisek0058 ta kubanska vakcina dopadla zatim dost blbe 😅

(kdyz se vybira mezi skvelou a dobrou vakcinou, tak chce kazdy to lepsi, to je logicke. Ale Astra neni extremne nebezpecna ani neucinna)

kikisek0058
1. črc 2021

@marge_s no to netvrdím jen má prostě víc vedlejších účinků než Pfizer....

marge_s
1. črc 2021

@kikisek0058 ale to prave neni pravda 🤷🏾‍♂️
Akorat ze astra je ma vic po prvni davce, pfizer po druhy