Alergická vyrážka?

janarot
4. únor 2021

Prosím o radu , moje půl roční dítě se dnes ráno takhle osypalo na noze.. k večeru to má víc než rano. Měla vyrážku asi 3 hodiny i na tváři, tam ji to ale zmizelo. Vyrážku měla po těle už asi před měsícem , myslela jsem že atopický ekzém..Mudr vyvrátil že to bude spíš nějaká reakce na potravinu.. teď má vyrážku úplně jinou bez předtím. V úterý (dnes čtvrtek) jsme byli na očkování ( injekce píchnutá do druhé nohy než kde je vyrážka) , ráno ji trochu slzelo očičko a objevila jsem zoubek. Teplota žádná. Je na UM a potravina žádná nová není. Večer jsem měla malý kousek pomeranče a ráno ji dala cucnout MM z prsa . Myslíte že by to mohlo být z toho malého kousku pomeranče ? Přijde mi divný že z tváře ji vyrážka během pár hodin zmizela a na noze se zvětšila. Jinde po těle nic nemá. Mažu denně krémem na ekzém

amazonkajanik
4. únor 2021

@janarot jako,je to možné,že je to z pomeranče. Já se z citrusu osypu pokaždé jinde a jinak. Jednou jsem měla i ušní boltec a do rána ze spaní rozskrabany do krve 😟 zkusila bych se během kojení vyvarovat agresivním potravinám,tzn i kyselé okurky

kettkav
4. únor 2021

@janarot Je to možné. Množství pomeranče nerozhoduje. U alergenu stačí někdy i malé množství...