• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování proti rakovině děl. čípku. Má to cenu ve 30?

21. srpna 2011 
Holky, rozhodně to není zbytečná věc. Moje dcera byla nakažena virem HPV ( a nedá se mluvit o tom, že je promiskuitní ) v době, kdy vakcína do republiky teprve dorazila, byly jsme zoufalé, ale přesto nám gynekolog doporučil očkování a konizaci. Vše je v pořádku, přesto hrozí zvýšené riziko nemožnosti otěhotnět a plod udržet ( po prodělané konizaci ) a tomu jsme mohly předejít, kdyby se nechala očkovat dříve, resp. kdybychom měly informace a stát vakcínu.
5. bře 2008 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iza: já myslím, že je možné se očkovat i v tvém věku. Pár příspěvku nad tvým o tom jedna holčina psala, že by jí doktor naočkoval, i když má 30 let.

Peff: úplně mi naskočila husí kůže :pensive: . Přeju ti, ať je dcera zdravá :slight_smile:
5. bře 2008 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:holky, přemýšlela jsem o této vakcíně také, že bych se nechala naočkovat, už kvůli tomu že to mám v rodině, ale naštěstí to bylo vždy nezhoubný, co si o tom teda myslíte?je to blbost?preventivní kontroli jenom, říkáte??
12. bře 2008 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
monaberuska-celou dobu tady píšeme názory:grinning: já myslím, že to blbost není a rozhodně očkovat! Prevence je super, nutná, ale někdy nestačí...
12. bře 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prevence je dobrá k tomu, aby zachytila počínající nemoc, očkování k tomu, aby člověk tu nemoc vůbec nedostal :slight_smile: Většina očkování nemoc nevyloučí, ale výrazně sníží její pravděpodobnost. Ale i pokud je člověk očkovaný, prevenci by neměl zanedbávat. Nicméně prevence sama o sobě nemoci nijak nepředejde, "jenom" dokáže včas zachytit stav, kdy se blíží, popřípadě je v raném stádiu, takže je mnohem lépe léčitelná.
12. bře 2008 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, nevíte kolik se za to očkování platí?? :wink:
12. bře 2008 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a jestli se na tom alespoň trochu podílí pojišťovny? (jako že asi ne) :confused:
12. bře 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
pojišťovna neplatí nic, jedna dávka stojí 3500, celkem jsou tři, tedy 10500.
12. bře 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Očkování je jen pro holky do 15 let, rakovina děložního čípku hrozí u promiskuitních slečen. Když vače dcery nebudou spát s každým koho potkají tak jim to nehrozí.
12. bře 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je zase moudro dne :sunglasses:
12. bře 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
aja83, prosím tě přečti si nejdřív tu diskuzi a pak buď chytrá(ý) :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. bře 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj

určitě budemě chtít naší dceři to očkování dopřát
sice jí je 15měs.ale ty peníze za to určitě stojí!
Co by jsme neudělali pro svoje zlatíčko :wink:
třeba až jí bude těch 15let tak už to budou pojištovny hradit,ale nespoléháme na to :unamused:
12. bře 2008 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mluvila jsem o tom s kamarádkou farmaceutkou a ta mi říkala, že ona by do toho nešla - že to očkování je primárně vytvořeno pro dívky, které ještě nezačaly sexuálně žít... že by jí za to bylo líto peněz... navíc kmenů HPV je spousta a vakcína chrání jen proti 4 z nich... na druhou stranu mi řekla to, co tu psala katwind - určitě to člověku neublíží, maximálně může přijít o ty peníze...
jo a pak jsem se ještě ptala kámoše, co dělá ve farmaceutické firmě, a ten mi řekl, že by mi doporučil Cervarix, že by měl být o dost lepší než Silgard.

jen tak mimochodem o promiskuitu tu vůbec nejde - může se to dostat i od prvního partnera, pokud ten předtím měl partnerku, která ten virus měla (to je pro aja83)
12. bře 2008 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chaarleene: a co je Cervarix a co je Silgard?
13. bře 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka, to jsou ty vakcíny, prodávají se u nás tyto dvě. Já mám silgard a po včerejším příspěvku charleene jsem volala kamarádce, která taky dělá ve výzkumu (ne farm firma, ale výzkumy látek) a ta mi našla, že ty vakcíny jsou téměř totožné, že mám být v klidu, že se nedá říct, že je jedna lepší a jedna horší:wink: Takže ono fakt, co doktor, co výzkumník, co lékárník...to jiný názor:wink:
13. bře 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Minulý týden přišel manželovi časopis z pojišťovny (všeobecná zdrav. poj.) a četla jsem tam, že přispívají celkem 1500,- Kč na očkování - tedy 500,- Kč na jednu dávku. V té souvislosti mě napadlo, jestli nevíte, jestli přispívá i metal aliance? Jsem u ní pojištěná, na internetu jsem nic o příspěvcích nenašla a časopis také nechodí. Tak jsem šla na radu k vám :wink:
1. dub 2008 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka na toto očkování přispívá dost pojišťoven a i víc jak 1500,-Kč, ale pozor, zatím sjme narazila na to, že nás se to netýká, je to omezené věkem. Takže například na to přispívají dívkám od 13 do 17 atd. :unamused:
1. dub 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka, moje pojišťovna, česká národní, třeba přispívá 1500, ale jen dívkám do 18ti let... Holt ještě je daleko doba, kdy se u nás budou pojišťovny podílet na očkování více (třeba v Německu snad hradí poj. vakcínu dokonce i chlapcům)
1. dub 2008 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte po jakých intervalech se chodí na očkování - např. pokud bych šla na první dávku v září, tak druhou bych měla asi v listopadu a tu třetí???? a myslíte si, že se můžem začít snažit o miminko hned po posledním očkování????
2. zář 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, teď probíhá očkování, kdy pojišťovny hradí třetí dávku tohoto očkování a zajímalo by mě kolik za ty dávky platíte u své doktorky?
Naše dr. nám nabídla 1.a 2. očkovací látku za 3.000,- Kč a tu třetí za 1.000,- Kč (kterou proplácí pojišťovna). Teď když jsem si vyzvedla kartičku od pojišťovny a mám zaplatit objednané oč. látky chce dr. za ty první dvě po 3.200,- Kč, že je to nařízené pojišťovnou?? Zajímalo by mě kolik platí ostatní maminky u svých doktorek? Ještě i za aplikaci chce 200,- Kč přitom běžně platíme za aplikaci nepovinné očkování 80,- Kč. :unamused:
25. čer 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alti ahoj, ja se nechaa naockovat, kdyz to sotva prislo do CR, za kazdou vakcinu jsem platila 3500Kc a v te dobe pojistovny nic nepispivali
21. srp 2011 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek