Očkování proti rakovině děl. čípku. Má to cenu ve 30?

dagina
12. únor 2008

Všechny moc zdravím, zrovna dneska jsem měla debatu s jedním známým o tomto tématu. Jeho manželka měla naštěstí nezhoubný nádor, ale přesto ji museli vzít celý d.čípek. Navíc jsem se dověděla, že přenašečem je muž, takže je dobré prý nechat očkovat i muže. Bylo mi i řečeno, že můžeme být "nakaženy" od předešlých partnerů, které jsme měli před několika lety 😒 . Mě jde hlavně o to, jestli má cenu se nachat očkovat např. ve 30 letech, když očkování doporučují pouze do 26 let. Jeho manželku, které je 36 let očkovali, ikdyž mi to není moc jasné, když vlastně čípek už nemá... 😒 . Víte prosím některá o tom víc??? Budu ráda za jakékoliv info, o očkování bych měla zájem, ale aby to mělo v mém věku nějaký význam 😖 . Díky

peff
5. bře 2008

Holky, rozhodně to není zbytečná věc. Moje dcera byla nakažena virem HPV ( a nedá se mluvit o tom, že je promiskuitní ) v době, kdy vakcína do republiky teprve dorazila, byly jsme zoufalé, ale přesto nám gynekolog doporučil očkování a konizaci. Vše je v pořádku, přesto hrozí zvýšené riziko nemožnosti otěhotnět a plod udržet ( po prodělané konizaci ) a tomu jsme mohly předejít, kdyby se nechala očkovat dříve, resp. kdybychom měly informace a stát vakcínu.

blka
5. bře 2008

Iza: já myslím, že je možné se očkovat i v tvém věku. Pár příspěvku nad tvým o tom jedna holčina psala, že by jí doktor naočkoval, i když má 30 let.

Peff: úplně mi naskočila husí kůže 😔 . Přeju ti, ať je dcera zdravá 🙂

monaberuska1
12. bře 2008

ahojky🙂holky, přemýšlela jsem o této vakcíně také, že bych se nechala naočkovat, už kvůli tomu že to mám v rodině, ale naštěstí to bylo vždy nezhoubný, co si o tom teda myslíte?je to blbost?preventivní kontroli jenom, říkáte??

katwind
12. bře 2008

monaberuska-celou dobu tady píšeme názory😀 já myslím, že to blbost není a rozhodně očkovat! Prevence je super, nutná, ale někdy nestačí...

len
12. bře 2008

Prevence je dobrá k tomu, aby zachytila počínající nemoc, očkování k tomu, aby člověk tu nemoc vůbec nedostal 🙂 Většina očkování nemoc nevyloučí, ale výrazně sníží její pravděpodobnost. Ale i pokud je člověk očkovaný, prevenci by neměl zanedbávat. Nicméně prevence sama o sobě nemoci nijak nepředejde, "jenom" dokáže včas zachytit stav, kdy se blíží, popřípadě je v raném stádiu, takže je mnohem lépe léčitelná.

sluninka
12. bře 2008

ahojte holky, nevíte kolik se za to očkování platí?? 😉

sluninka
12. bře 2008

...a jestli se na tom alespoň trochu podílí pojišťovny? (jako že asi ne) 😕

katwind
12. bře 2008

pojišťovna neplatí nic, jedna dávka stojí 3500, celkem jsou tři, tedy 10500.

aja83
12. bře 2008

Očkování je jen pro holky do 15 let, rakovina děložního čípku hrozí u promiskuitních slečen. Když vače dcery nebudou spát s každým koho potkají tak jim to nehrozí.

len
12. bře 2008

To je zase moudro dne 😎

katwind
12. bře 2008

aja83, prosím tě přečti si nejdřív tu diskuzi a pak buď chytrá(ý) 😉 😝

lenerka
12. bře 2008

Ahoj

určitě budemě chtít naší dceři to očkování dopřát
sice jí je 15měs.ale ty peníze za to určitě stojí!
Co by jsme neudělali pro svoje zlatíčko 😉
třeba až jí bude těch 15let tak už to budou pojištovny hradit,ale nespoléháme na to 😒

chaarleene
12. bře 2008

mluvila jsem o tom s kamarádkou farmaceutkou a ta mi říkala, že ona by do toho nešla - že to očkování je primárně vytvořeno pro dívky, které ještě nezačaly sexuálně žít... že by jí za to bylo líto peněz... navíc kmenů HPV je spousta a vakcína chrání jen proti 4 z nich... na druhou stranu mi řekla to, co tu psala katwind - určitě to člověku neublíží, maximálně může přijít o ty peníze...
jo a pak jsem se ještě ptala kámoše, co dělá ve farmaceutické firmě, a ten mi řekl, že by mi doporučil Cervarix, že by měl být o dost lepší než Silgard.

jen tak mimochodem o promiskuitu tu vůbec nejde - může se to dostat i od prvního partnera, pokud ten předtím měl partnerku, která ten virus měla (to je pro aja83)

blka
13. bře 2008

Chaarleene: a co je Cervarix a co je Silgard?

katwind
13. bře 2008

blka, to jsou ty vakcíny, prodávají se u nás tyto dvě. Já mám silgard a po včerejším příspěvku charleene jsem volala kamarádce, která taky dělá ve výzkumu (ne farm firma, ale výzkumy látek) a ta mi našla, že ty vakcíny jsou téměř totožné, že mám být v klidu, že se nedá říct, že je jedna lepší a jedna horší😉 Takže ono fakt, co doktor, co výzkumník, co lékárník...to jiný názor😉

blka
1. dub 2008

Minulý týden přišel manželovi časopis z pojišťovny (všeobecná zdrav. poj.) a četla jsem tam, že přispívají celkem 1500,- Kč na očkování - tedy 500,- Kč na jednu dávku. V té souvislosti mě napadlo, jestli nevíte, jestli přispívá i metal aliance? Jsem u ní pojištěná, na internetu jsem nic o příspěvcích nenašla a časopis také nechodí. Tak jsem šla na radu k vám 😉

consti
1. dub 2008

blka na toto očkování přispívá dost pojišťoven a i víc jak 1500,-Kč, ale pozor, zatím sjme narazila na to, že nás se to netýká, je to omezené věkem. Takže například na to přispívají dívkám od 13 do 17 atd. 😒

katwind
1. dub 2008

blka, moje pojišťovna, česká národní, třeba přispívá 1500, ale jen dívkám do 18ti let... Holt ještě je daleko doba, kdy se u nás budou pojišťovny podílet na očkování více (třeba v Německu snad hradí poj. vakcínu dokonce i chlapcům)

enda
2. zář 2008

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte po jakých intervalech se chodí na očkování - např. pokud bych šla na první dávku v září, tak druhou bych měla asi v listopadu a tu třetí???? a myslíte si, že se můžem začít snažit o miminko hned po posledním očkování????

alti
25. čer 2010

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, teď probíhá očkování, kdy pojišťovny hradí třetí dávku tohoto očkování a zajímalo by mě kolik za ty dávky platíte u své doktorky?
Naše dr. nám nabídla 1.a 2. očkovací látku za 3.000,- Kč a tu třetí za 1.000,- Kč (kterou proplácí pojišťovna). Teď když jsem si vyzvedla kartičku od pojišťovny a mám zaplatit objednané oč. látky chce dr. za ty první dvě po 3.200,- Kč, že je to nařízené pojišťovnou?? Zajímalo by mě kolik platí ostatní maminky u svých doktorek? Ještě i za aplikaci chce 200,- Kč přitom běžně platíme za aplikaci nepovinné očkování 80,- Kč. 😒

mitote
21. srp 2011

@alti ahoj, ja se nechaa naockovat, kdyz to sotva prislo do CR, za kazdou vakcinu jsem platila 3500Kc a v te dobe pojistovny nic nepispivali

lhlhlh
26. bře 2018

Ahoj je tu někdo, kdo očkování podstoupil a vyplnil by mi prosím dotazník? Studuji na VOŠ zdrav. Dotazník je zcela anonymní. Děkuji Míša🙂
https://www.survio.com/survey/d/T9E8O3C1S2S8D2I5M

pavla555
26. bře 2018

@dagina mám obrovskou důvěru ke své doktorce a říkala, že to cenu má. Já se nechala očkovat v cca 26 a říkala že to má smysl i po 40 🙂