Opakující se zánět prsu

giovik
21. bře 2017

Ahoj holky, vim, ze je tu spousta diskuzi na toto tema, ale neda mi to a musim se zeptat znova. Proste uz si nevim rady. Zacnu od zacatku. 1. zanet jsem dostala v 1.t po porodu, teploty 38, zabraly zabaly z tvarohu, masirovani pod teplou sprchou, studene zabaly. 2. zanet prisel za dalsi tyden, nic nezabralo a teplota sla rychle nahoru, 38, 39, 40,5. Skoncilo to antibiotiky, kt zabraly. Pri 2. zanetu me navstivila laktacni poradkyne, s kt se vidím skoro kazdy tyden, takze jsem hlidana. Ted ma maly 2,5 mesice a dostala jsem dalsi zanet, 39 teplota, velka bolest, a zase to skoncilo antibiotiky 😒 uz si nevim rady, i prestoze maly pije a pak jeste odstrikam, tak v prsu zustavaji tvrda mista. Uz nevim, cim by to mohlo byt, jedine co me napadlo, ze jsem v posledni dobe zacala obcas ven nosit beznou, vystuzenou podprsenku, teda kdyz vim, ze nebudu nikde kojit. Doma chodim bez. Diky za rady. Dr. mi rekl, ze kdyz to do 3 dnu neuspouti, tak me posle do nemocnice. Mohli by mi to prso i kuchnout. 😖 Nedokazu si predstavit, ze se rok nedostanu poradne z domu kvuli neustalemu kojeni a odsavani. Holky, kdy se to upravi? Diky

soyevita
23. bře 2017

@giovik No 2 jsem určitě neměla.To bych byla vyděšená,pokud často přikládáš a saje,tak je to asi trošku divné.
A moč má jakou barvu a kaká?

giovik
autor
23. bře 2017

Prijde mi, ze pije, polyka, ale boucha me u toho do prsu, jako by to teklo pomaleji nez je zvykly. Barvu nepoznam, musela bych mu tu plenku sundat a cekat, pouzivam jednorazovku. Prvni dve mel zelene, ted uz je to zase hortice. Jeste vydrzim do zitra rano a uvidim, jak to bude vypadat.

dokument
23. bře 2017

to se mi nestalo, prikrmovat nechces? jako kdyz tak malo cura. Zavolala bych radeji k detske doktorce

jak vypada moje mliko a kolik ho je, jsem nevedela, protoze jsem jen kojila, neodstrikavala

nezvalova
23. bře 2017

Ahoj holky, potřebuji poradit.Muj 7m synek mně cca před měsícem kousl do prsa.Vzhledem k tomu že se plazi,tak všechno strká do úst a do rány mi zanes infekci.Ze začátku jsem tomu nevěnovala pozornost,bo to jen občas zabolelo při kojení.Kdyz se vsak v raně objevil hnis a prso bolelo hodně, šla jsem k doktorovi.Ten mi chtěl předepsat Framykoin lokálně,no když kojim tak to nejde a předepsal Amoksiklav tablety.Vybrala jsem celé balení a bez úspěchu.Pak jsem dostala typ abych skusila Gencianku.Uz 5 dní mažu několikrát denně. Trocha to pomohlo ale žádná sláva. Nevím jak dál. Nevíte poradit? Vždyť nemůžu být jediná které se tohlo stalo. Díky

soyevita
23. bře 2017

@nezvalova pokud Ti gencianka nepomohla,zkus calciovku.Velký kopec masti,aby byla bradavka a dvorec ponořený.Jinak už mě nic nenapadá

nezvalova
23. bře 2017

To jsem zkoušela ale mám pocit že vlhko tomu nedělá dobře.Snazim se větrat,to mi doporučil i lékař,no chodit s holýma prsama cez den nejde (je mi zima) a tak vetram v noci po kojení ale většinou krátce,bo spánek je pro mně stále ještě přednější☺

giovik
autor
23. bře 2017

@nezvalova tak s tim zatim neporadim, ale stalo se mi, ze mi maly zacal "scucavat" znamenko, co jsem mela na dvorci blizko bradavky a jednou jsem to natrela citrovitalem a znamenko zcernalo a odumrelo. V podstate to ma nicit mikroorganismy, mohlo by to mozna taky cistit hnisavou ranu.

nezvalova
24. bře 2017

@giovik Díky za typ.Jdu dnes znovu k lékaři,tak uvidím co vymyslí.