Padání a silné mastění vlasů po porodu - co s tím?

ceekanka
10. únor 2019

Ahoj maminy. Po prvním porodu mi začaly padat vlasy. Časem se i více mastily a začala jsem mít lupy. Během druhého těhotenství se to zlepšilo. A teď,po druhém porodu je to katastrofa. Hlava mě svědí i čerstvě umytá, večer vlasy umyjí a ráno bych mohla znovu,jak se mastí a těch lupů😕 A to nemluvím o tom,jaké množství mi jich vypadává🙄 Máte někdo podobnou zkušenost a co na to zabralo? Něco co bych mohla při kojení užívat? Myslím si,že používáním laků a stylingových přípravků a následným častým mytím jsem si pokožku vysušila a tak se zvýšila produkce mazu. Tak jsem koupila ricinový a makadamiový olejíček, že vyživím pokožku i vlasy. Tak několik hodin před mytím vmasíruji,ale mám pocit,že mi těch vlasů pak při mytí vypadá ještě víc.. (Čím matnější pokožka,tim víc vlasy padají..) Tak nevím😢

christiine
10. únor 2019

@ceekanka píšu sz

lucifux
10. únor 2019

@ceekanka po porodu jsem měla něco podobného, manžel mi na to sám od sebe koupil Alpecin kúru. Šampón i tu vmasírujicí vodu. Trochu se to potom zlepšilo. Nic méně, záleží taky na tom jak vlasy myješ, češeš a staráš se o ně. Vždy když jsem si je umyla, nechala jsem je volně uschnout, bez tření a sušení ručníkem, suché jsem pak šetrně učesala a zapletla do copu, večer rozlpetla, učesala a na noc znovu zapletla. Před mytím jsem jemně učesala a při mytí jsem se snažila spíš šampon vmasírovat do kořínků aby se mi zbytečně nescuchaly. Kondicionér zase naopak konečky a délka. Důkladně opláchnout. Zabalit do ručníku a hned jakmile ručník vsaje kapajicí vodu, hned sundat a nechat volně proschnout

sluckynek
10. únor 2019

Zkouším teď tohle jsem od července po porodu ( potratu) malé a jsem téměř za tu dobu bez vlasů jak mi padají :( jsem už zoufalá beru vitamíny měla jsem kopřivový olejíček a nic zkouším teď tohle

nikahavel
11. únor 2019

Mě nepadali úplně šílené po porodu i když v celku dost, ale v porovnání po narkóze to nebylo až tak šílené. Jediné co mi pomohlo a musím uznat že v celku i rychle byl Revalid. Brala jsem kapsle je i sérum. Doporučila mi to švagrová která je doktorka farmacie a měla pravdu.

ejmate
11. únor 2019

Já bych zašla na kožní, tam ti poradí co na to a řeknou ti rovnou i jestli to můžeš s kojením 😉

marketanova
11. únor 2019

Dobrý den, pomáhá tento šampon i na lupy? Objevila se mě i seborela.

whitechocolate
11. únor 2019

Taky mi po porodu šíleně padaly vlasy, každý den pramen a dokonce se mi udělala i lysina vepředu na hlavě a to hned od porodu jím Biosil, který mi vždy pomohl a taky se mi vlasy mastí, že bych si mohla mít hlavu každý den a to nepoužívám žádné stylingové přípravky ani nefénuju. Co má vypadnout už je dávno naprogramované, takže to ovlivnit stejně ničím nejde, ale teď šest měsíců po porodu se mi to konečně začíná zlepšovat a určitě bude skvělý ten Revalid, ale je to bohužel drahé☹ A šampony používám od Vichy na podporu růstu vlasů, ale podle mě to asi stejně nemůže moc pomoci...

hermanka88
11. únor 2019

Za mě Milva.Sampon a voda na vlasy.

marketanova
12. únor 2019

Děkuji a neznáte nějaká séra nebo přímo ampulky, právě na podporu růstu? Ty šampony moc nepomáhají

ivi88
12. únor 2019

Vypadavani vlasů po porodu je dano hormony. Taky jsem měla šílený kouty. Zkusila jsem biosil, biotin a z samponu mi funguje Milva a alpecin. Jinak jsem přešla na tuhý sampon a je fajn, nemasti mi tolik vlasy.

marketanova
20. bře 2019

Alpecin? Ten se chystám vyzkoušet, děkuji za tip

aidi2
5. kvě 2023

Ahoj holky, kluci,
narazila jsem na tuto diskuzi a i když je už trochu starší, ráda bych se zeptala, zda některá z Vás řeší podobný problém, jako řešila zakladatelka a řeším i já.
Po porodu mi začaly extrémně padat mé dlouhé blond vlasy, nechávám je všude po bytě, bojím se, že foukne vítr a budu plešatá. Malou ještě kojím, tak se nechci cpát nějakou chemií, proto prosím o tipy, rady, co Vám pomohlo a zabralo? Nějaké vitamíny? Kosmetika? Jít do hola?
Moc díky.
Adéla

doubrafka
6. kvě 2023

@aidi2
Ahoj Ady, hele, dřív než přijde na řadu Kojak, tak bych zkusila vitamíny typu zinek, běžně dostupný v lékárně a vlasovou kosmetiku, případně trošku se zaměřit i na stravu a psychickou pohodu, dostatek spánku. Já po porodu nechávala taky vlasy po celý ulici, ale odmítala jsem své, po zadek dlouhé, vlasy ostříhat, tak jsem koupila zinek a hledala možnosti pro těhotný a kojící plešatící maminy a kadeřnice mi doporučila produkty od Tomas Arsov sadu komplexní péče pro těhotný HairBooster a ta mi vlasy zachránila. Po měsíci přestaly padat a ještě začaly pomalu podrůstat a houstnout, takže porost jsem měla zpět. Můžeš zkusit a uvidíš, přeji pevný nervy.

zorizeli
10. kvě 2023

Čau maminky, taky jsem řešila, já to teda vzdala a šla nakonec na krátko. Z vlasů do půl zad jsem šla na mikádko, ale zase to bylo praktický a rychlý na úpravu, ale samozřejmě brek a nářek. Když jsem přestala kojit, koupila jsem si taky HairBooster, ale kapsle koktejl pro vlasy, který podporuje růst vlasů a jejich kvalitu a po roce jsem měla zpět svý dlouhý vlasy, takže taky můžu doporučit.