Mastné vlasy a lupy. Můžete mi prosím doporučit vhodný šampon a případně i peeling na pokožku hlavy?

Zodpovězené
19. pro 2022

Dobrý den,

trápí mě mastné vlasy s lupy. Teď přes zimu se mi mastí vlasy trochu více a lupy se také více objevují.

Můžete mi prosím doporučit vhodný šampon na tento problém a také případně peeling na pokožku hlavy?

Je pravda, že peeling je dobrý na pokožce hlavy občas udělat, aby zbavil pokožku mazu, atd.?

Děkuji za radu.

Dobrý den,

peeling vlasové části pokožky nemá žádné opodstatnění a rozhodně ho nedoporučuji, jednak kvůli negativnímu ovlivnění pH a za druhé nemá u mastné pokožky smysl přehnaně odstraňovat kožní maz, ten totiž pokožku chrání od vysušení a jakmile ho odstraníte jinak, než rozumným umytím, pak se o to častěji bude tvořit, protože tak se právě pokožka brání vysušení. Pokud si osoby s mastnou pokožkou umývají hlavu častěji, než řekněme jednou za tři dny, o to víc se pokožka bude mastit.

Peeling je dobrá pomůcka čas od času na pleť, na podporu odstranění odumřelých kožních buněk a prokrvení, ve vlasové části bych ho nedoporučila, spíše se zaměřte na masáž (podpora prokrvení a uvolnění pokožky), dobré vlasové masáže lze najít běžně na internetu.
Na mastné vlasy můžete vyzkoušet kopřivový šampon od Urtekram (nettle) nebo šampon od Mark scrub na citlivou pokožku.

Doplnila bych o kopřivový hydrolát, příapadně hydrolát máta. Květové vody/hydroláty seženete opět na NT eshopech, na níže zmíněném bych vyzkoušela značku Sozole, s jejich kopřivovým hydrolátem mám skvělé zkušenosti.

Seženete např. na www.prirodaregenerujenas.cz.

Přeji Vám krásný den.
Pavla