Poradna přírodní léčby alergií,ekzémů a dermatitid

362 zodpovězených otázek
Pavla Pavlištová
Odborník
Odebírej203

Dobrý den,

mé jméno je Pavla Pavlištová a tímto Vás vítám v mé online poradně o netoxickém životě, ve které se můžete informovat a naučit, jak žít zdravěji bez škodlivé chemie, jak si zařídit netoxickou domácnost a jak vyléčit své alergie, ekzémy, dermatitidy a jiná onemocnění. Základní informace o non toxic životě si můžete přečíst v rozhovoru věnovanému tomuto tématu přímo tady, na Koníku.

Od roku 2016 jsem správcem FB skupiny Svět non toxic a předsedkyní stejnojmenného spolku. V profesním životě jsem OSVČ, věnuji se kynologii, z části hudbě (jsem zpěvačka) a mým dlouholetým koníčkem je fytoterapie, alternativní léčba a terapeutická strava. K problematice non toxic jsem se dostala strastiplnou cestou díky mým chronických zdravotním potížím, které se nedařilo klasickou medicínou řešit. Výsledky této standartní „terapie“ mě postupně ještě více znepokojovaly, protože byl u mě efekt spíše horší než na začátku. Po nějaké době samostudia problematiky léčby jsem šťastnou náhodou narazila na zakladatelku skupiny Světa non toxic Markétu Grešl a postupně jsem se stala i jednou ze správkyň skupiny. Dnes v ní běžně působí i chemici, lékaři, výrobci přírodní NT kosmetiky, pracovníci v různých oborech zdravotnictví a pochopitelně převážně pacienti, ekzematici a lidé s různým onemocněním nejen kůže.

Vím, že doba ještě neuzrála na to, aby pacient od kožního lékaře kromě receptu na kortikoidy odcházel také s letáčkem, jakým látkám v kosmetice se má vyhýbat. Spotřebitel a pacient se musí tedy sám aktivně zajímat a převzít zodpovědnost do svých rukou. K tomu se snažím všechny případné zájemce motivovat a inspirovat.

S čím vším Vám mohu pomoci a poradit?

  • Pomoc v léčbě a prevenci kožních dermatitid, atopických ekzémů, alergií, nemocí spojených s imunitou a onkologických onemocnění.
  • Najdete zde odpovědi na to, jakým látkám v kosmetice a drogerii by se měl člověk vyhýbat, jaké složky běžných produktů jsou prokazatelně škodlivé nebo potenciálně riskantní a čím je nahradit.
  • Používáním netoxických produktů a netoxickou péčí budete méně zatěžovat nejen svůj organismus, ale také životní prostředí.
  • Netoxická péče se orientuje na přírodní produkty a bezpečnou syntetiku, praktikuje princip předběžné opatrnosti.
  • Tělo reaguje na stravu, ale také na to co dýcháme, pijeme, čím se mažeme a co používáme v našem prostředí. Jestliže se pravidelně vystavujeme škodlivým chemickým látkám, může to velmi významně narušit naši obranyschopnost nebo vést k vzniku alergií, ekzémů, astmatu a hormonálním poruchám.
  • Netoxická péče zahrnuje kromě kosmetiky a drogerie také nábytek, textil, nádobí, doplňky stravy a léky. Ve všech těchto oblastech se snažíme hledat zdravější alternativy.

Jsem přesvědčená, že má spotřebitel právo výběru a nemusí se řídit jen marketingovým tvrzením výrobců, kdy tato bývají často zavádějící a nelze z nich odvodit skutečnou bezpečnost použitých složek.

Těším se na Vaše otázky.
Pavla