Vyrážka v obličeji. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
31. říj 2023

Dobrý večer,

chtěla bych se poradit ohledně vyrážky u mých dětí. Všechny 3 mají v obličeji takové pupínky, které je nesvědí, ani nejsou rudé. Nejmladší syn má po celém obličeji, dcerky jen na tvářích.

Děkuji ❤️

Dobrý den,

nejsem lékař, abych mohla takové kožní projevy určit, resp. o co přesně jde a jak vznikají, ale v případě sdílené zkušenosti mohu poznamenat, že velmi často těmito typy vyrážky děti reagují na určité druhy potravin, zejména lepek a přemíra cukrů ve stravě.

Přeji Vám krásný den.
Pavla