Ekzém již týden a dcera se stále drbe. O co by se prosím mohlo jednat a jak tomu pomoci, aby se to nešířilo?

Zodpovězené
14. led 2024

Dobrý večer,

prosím o radu, o co by se mohlo jednat. Dcera před týdnem dostala antibiotika Amoksilav, ale už den předtím měla takový ekzém na zádech... V pondělí jsme byly u Dr. - vyloučila reakci na antibiotika, zmínila se o parainfekčním ekzému, že by se to mohlo přidat i k páté nemoci. Dala nám místo fenistilu lék Dithiaden, ale ani po 4 dnech užívání to není lepší, naopak se to dostává ze zad přes boky na bříško, už má malé ložisko i v paži. Stále se drbe, když na to přijde.

O co by se prosím mohlo jednat a jak tomu pomoci, aby se to nešířilo?

Dnes nám poslala Lipobase mast a uvidíme prý po víkendu. Jsem nesvá a když se dcera drbe je mi jí líto. Do krve to nemá. Přikládám fotku. První fotka je dneska, druhá fotka v sobotu.

Děkuji za rady.

Dobrý den,

bohužel Vám nemohu odpovědět na to, o co by se mohlo jednat, protože diagnózy zde nejsem oprávněná ani náznakem sdělovat. Ostatně zjevně to neví ani Vaše lékařka, volí klasický postup tlumení symptomů, bohužel v tomto případě bez nějakého výraznějšího výsledku.

Nepíšete, zda dcera brala během používání ATB (navíc dost silná a reakce na ně nejsou ojedinělé, zaráží mě, s jakou jistotou lékařka vyslovila závěr, že to reakce na atb být nemohou, jak to může vyloučit?).

Osobně bych se aktuálně soustředila na harmonizaci organismu po ATB léčbě, kvalitní probiotika jsou na místě (např. Optibac on antibiotics jsou účinná), mazat zinkovou mastí v NT verzi.
https://www.prirodaregenerujenas.cz/protoze-jsi...
https://www.prirodaregenerujenas.cz/optibac-on-...
případně probiotika Mikroveda kids.

Přeji Vám krásný den.
Pavla