Červený flek na nártu. Borelióza, mykóza nebo něco jiného?

Zodpovězené
25. črc 2023

Dobrý den,

před 14 dny se mi udělal červený flíček na nártu tak cca 2-3 cm. Teď vypadá takto, 6 cm. Občas svědí, je to vystouplé, možná puchýřkovité...Nikde jinde flíčky, nic podobného nemám. Na kožní jsem objednaná až 4.8.

Zdá se Vám to jako borelióza? Nebo mykóza či něco jiného?

Děkuji za odpověď.🌸

Dobrý den,

zde by bylo opravdu ideální, aby kůži prohlédl lékař, právě z důvodu rizika boreliózy, který má typický kruhový erytém, obvykle se zvětšuje. Pokud by se jednalo pouze o mykózu nebo plíseň (v létě bývají časté), bylo by samozřejmě snažší počkat až na objednání, ale s tímto se nebojte vyrazit okamžitě i ke své obvodní lékařce, z důvodu obav z boreliózy.

Přeji Vám krásný den.
Pavla