Vyrážka. Co by to mohlo být?

Zodpovězené
5. zář 2023

Dobrý den,

setkala jste se s touto vyrážkou?

Vždy se udělá jeden vodový pupínek, pak druhý, vedle něj krupička. Za dva dny to zaschne a zfialoví. Vedle se hned další den vyrazí další.

Vypadalo to v první chvíli jako pásový opar, ale ten to není. Objednací doby u nás ve městě na “kožní” jsou 3 měsíce.

Děkuji

Dobrý den,

původ vyrážky se takto obtížně určuje, to je skutečně disciplína pro specialistu, může se jednat o bakteriální vyrážku, nebo ekzém na podkladě nějaké atopie či intolerance. Bohužel se prozatím nedá dělat nic jiného kromě správné péče.

Můžete zkusit dočasně eliminovat některé nejčastější alergeny, ale neuvážené eliminace bez imunologického vyšetření také nemají moc smysl, připravíte se tak často o nutričně hodnotné potraviny, každopádně mnoha lidem dělá problém lepek, kasein, vejce, ořechy a např. citrusy nebo ovoce ošetřené pesticidy.

Momentálně bych o vyrážku pečovala spíše vysušováním.Můžete vyzkoušet roztok hypermanganu, následně promazat non toxic zinkovou mastí a uvidíte, zda se ekzém zklidní, horší se i vlivem vyšších teplot.

https://www.prirodaregenerujenas.cz/protoze-jsi...

Přeji Vám krásný den.
Pavla