Pásový opar, Herpesin 400 v těhotenství

misellll
23. lis 2015

Milé maminky,dnes jsem 24+0 a na kožním mi dnes byl zjištěn „pásový opar“. Puchýřky opravdu jako pásák vypadají. Je to už pomalu šest týdnů co mě svědělo pod prsama.Bylo to k nevydrzení. Šla jsem na kožní. Tam MUDr. řekla, že se jedná nejspíše o podrážděnou kůži, tím jak se mi zvětšilo poprsí a třeba se trošku zpotim. Dostala jsem tekutý pudr. Trošku to ustoupilo. Predevcirem mě ale začalo šíleně svedit na prsu. Žádná vyrážka nebyla přítomna. Rozškrábala jsem si to trošku do krve.No druhy den večer, tzn. včera. Jsem se šla sprchovat a na prsou jsem našla červenou vyrážku a na ní výsev puchýřků. Nejprve jsem si myslela jestli jsem si tam nezanesla infekci.Ale dnes ráno mi to připadalo, jako pásový opar. Takže jsme vyrazili na kožní. Jak už jsem psala dle MUDr. se opravdu o pásový opar jedná. Léčba je Herpesin tablety 2 denně 4 tablety na sedm dnů. Mám strach, pokud to oprvadu pásový opar je, aby neublížil miminku. A ty léky v příbaláku píší, že se v těhu musí zvážit zda je rizikovější jejich podání či nemoc samotná. Zajímalo by mne zda jste některá v těhu, měla pásový opar, co na to doktoři, jaký byl postup léčby a tak vůbec, zkušenosti… Popřípadě jestli takhle opravdu může mít průběh pásový opar. Předem děkuji

jadvo
23. lis 2015

Ja Herpesin v tehu brala, 34tt a dal a mam zdraveho raracha. Jeste bych zavolala na gyndu, at ti to odkyve tvuj gyneko, a pak v pohode

misellll
autor
23. lis 2015

@jadvo a ty jsi ho brala taky z důvodu pásového oparu????děkuji za reakci,jsem z toho na prášky

berynka
23. lis 2015

@misellll a opravdu to jen svědí? Manžel před pár lety pásový opar měl (začínalo to pod lopatkou a šlo bokem pod prso) a nejdřív si pár dní myslel, že to má namožené. Pak se u udělaly puchýřky a začalo to hodně bolet.
Tady jsem dávala v diskuzi i fotku, jak to vypadá 😒

https://www.modrykonik.cz/forum/me-zdravi/jak-moc-je-nakazlivy-opar/

jadvo
23. lis 2015

@misellll hlavne v klidu. Herpes virus je navazan na nervova zakonceni, cim vic se budes nervovat, tim se mi bude vic darit (zjednodusene receno). Takze neboj, nejsi prvni ani posledni, riziko samozrejme existuje, jako u vseho, ale je male. Prober to s gyneko, ten nejlip zna Tve konkretni tehotenstvi a rizika, jestli rekne, ze ok, tak bych se toho fakt nebala.

misellll
autor
23. lis 2015

@berynka:opravdu vůbec mě to nebolí...je to třetí den co to mam a už je to pomalu zaschlé všechno.Nejprve mě to tam svědělo....pak teda když jsem tam měla ty maličké puchýřky tak to pouze na dotyk maličko(ale opravdu maličko )zabolela.Ale fakt jen,když jsem si na to šáhla a prostě uplně drobná bolest....Zvláštní je,že podobných pár boláčků mám i pod oběma prsama....je to maličko,ale něco tam je.Pásový opar by snad měl být vždy jen na jedné části těla.No zítra jdu na gyndu.Jako ten výsev opravdu jako pásový opar vypadá,ale ten průběh prostě na to nesedí.Jsem z toho jelen,dnes jsem byla ještě na jedné konzultaci u jedné kožařky a ta říkala,že to opravdu vypadá na pásový opar,ale že je diivné že mě to vůbec nebolí a taky viděla drobné pipínky pod prsy....říkala,že projistotu ten herpesin užívat mám,že v těhu neublíží...a kdyby to byl pásový opar prospěje.Tak nevím 😕

misellll
autor
23. lis 2015

@jadvo já vím stresu mám teď tedy požehnaně,umřela mi babička...takže nervy pracujou...teď ještě starch o malou v bříšku no jsem uplně s nervy v čudu.Četla jserm odpvědi Mudr. Kouckého a ten píše,že by herpes zoster neměl ublížit plodu,pokud maminka prodělala neštovice.Přesně jak píšeš,není to první nákaza.A tělo má dostatek protilátek,který předává miminku přes placentu.A o tom herpesinu taky psal,že je oki v těhu.Tak sand i kdyby to byl ten pásák budem s miminkem vpořádku.Každopádně děkuji za uklidnění a info🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru