Pánevní dno. Máte zkušenost, podobné problémy, radu?

18. čer 2021

Zdravím! Chtěla jsem poprosit o radu, možná se tady najde někdo, kdo trpěl podobnými problémy. Cca půl roku (ne tedy každý měsíc), mám dost silné MS bolesti, které vystřelují do podbřišku již od oblasti žaludku. Někdy bolest pociťuji již v nohách. Poslední 3 měsíce mi ale mimo MS začalo jakoby chvílemi tuhnout břicho, bolest bodavá při stolici, sem tam zácpa. To tuhnutí břicha mi připomíná dobu, kdy "tvrdne" břicho v těhotenství. Jinak mám celkově takový pocit plnosti, jako když mi něco uvnitř tlačí dolů. Tak mě napadlo, zda se takto někomu neprojevovalo "spadlé" pánevní dno. Břicho mě pobolívá momentálně pár dní v jednom kuse, je to ale spíš takový nepříjemný pocit a častěji chodím na malou hlavně večer před usnutím. Napadlo mě ještě, zda to nemůže mít i souvislost s páteří, ta mě totiž v té oblasti podbřišku bolí také. Moc děkuji za jakýkoliv názor, informaci.

te_reza
18. čer 2021

Pokud máš ochablé pánevní dno, je to možný. Mě podbřišek bolí velice často,byly doby,kdy v kuse a příčin je habaděj🤷 měla jsem srůsty, endometriózu, křečové žíly, mám v řiti záda.

klea81
18. čer 2021

Mě to spíš přijde jako endometrioza. Zajdi k lékaři.

janaaanna
19. čer 2021

@hojda zajimavy tip, diky! Byla jste na tom kurzu, mate reference, prosim?

hojda
19. čer 2021

@janaaanna ne, ale kamarádka dělá kurzy na pánevní dno, proto o tom vím.