Pek - vyndání ledvinového kamene. Má to někdo za sebou?

volfikovi
19. lis 2020

Ahoj holky , byl mi zjištěn kámen v ledvině a čeká mě PEK. Hrozně se bojím . Narkózy , vývodu no všeho. Má to tu někdo za sebou ? Měli jste i vývod z močových cest , nebo pouze z boku ? A jak dlouho jste byli doma po propuštění ? Vím , že je to dost individuální . Kámen je obrovský , mám bolesti , ale té operace se bojím a raději bych se jí vyhnula, bohužel dle lékaře s takovým kamenem se nedá nic jiného dělat než vyndat.

drep
20. lis 2020

Celková anestezie být nemusí, vždycky se s pacientem domlouvám- lze i jen lehká sedace, spinál (umrtvení do zad od pasu dolů) nebo ta celkovka. U nás ze sálu urologický pacient odjíždí vždy i s cévkou, ale jak rychle ji vyndavají už nevím.

amazonkajanik
20. lis 2020

@volfikovi zkušenosti nemám,mě kamínek někam zmizel (večer na utz byl a dopolko na CT už ne) a je to pár let nazpět. Přesto si tu bolest pamatuji. Držím palce,ať to dopadne dobře. Hlavně si pamatuji,že to nemáš doma snadné, tak aby se tentokrát tvůj muž pochlapil a staral se o tebe,jak o princeznu,budeš to potřebovat!💞

volfikovi
autor
22. lis 2020

@drep děkuji , mě řekli že jen uspat kámen je obrovský , přes celou ledvinu pomalu . Te cévky se bojím , nesnáším to i vycevkovani na urologii je pro mě peklo 😢