Plastika (konizace) děložního čípku. Máte zkušenosti?

janicka.ziv
18. bře 2008

Holky, nebyla jste na tom některá? Mám na to za nedlouho jít.

Informací mám o tom dost, ale i tak by mě zajímaly vaše osobní zkušenosti.

Díky.

janicka.ziv
autor
24. bře 2008

Díky, díky. Nejraději bych tam šla už hned abych to měla za sebou. A hlavně abych ty výsledky už měla a byly ok.

dvojka
24. bře 2008

Jani-to si myslim ža bys šla hned...Bude to dobré uvidíš,a výsledky budou taky dobré,takhle v ranném stadiu podchycené 😉

janicka.ziv
autor
26. bře 2008

Holky, dávaly vám před tím klistýr anebo něco takovýho? 😒 😖

kri
26. bře 2008

Ahojky holky, tak já jsem na tom byla začátkem února. Taky mi z biopsie zjistili 3 stupeň a doporučili, že bude lepší tu špatnou část odstranit. Byla jsem v nemocnici 3 dny - v neděli poo nástup, v po mi to dělali a v út ráno mě pustili. V Praze to dělají vypalováním lejzrem a nic jsem necítila a ni potom mě nic nebolelo. Dokonce jsem ani nešpinila, jen jsem měla výtok. V pátek jdu na kontrolu a na cyto, aby mi řekli jestli už je to dobrý. Mám z toho trochu strach 😒, ale doufám... nikdy jsem neměla problémy a když jsme se rozhodli pro mimčo, tak najednou přijde tohle 😠

janicka.ziv
autor
26. bře 2008

Kri a to tě teda ani neuspali?

Přeju,at ti to dopadne dobře. Já jdu příští týden. Taky mě to šokovalo,ptž jsem to ted měla dobrý a najednou problém 😒

dvojka
26. bře 2008

jani- klistýr mi dělali ten den operace,ráno v pět-Nic příjemnýho,ale vydržet se to dá

Kri- tak přesně takhle to bylo u nás ...Sme se dva měsíce snažili o mimi a pak taková rána,....

janicka.ziv
autor
2. dub 2008

Tak mám konizaci za sebou. TO jsem ráda. A ani klistýr mi nedávali. Bylo to celkem v pohodě, ale jen díky tomu,že jsem nic necítila a vzbudila se až na pokoji. Ted už jen budu čekat na výsledky 😒 PRý až za měsíc 😒 Zdá s emi to nějak dlouho. Ale i když mi dělají cytologii, tak to taky trvá měsíc.

Museli jste jít po konizaci na kotrolu k Dr???(nemám na mysli cytologii, ale běžnou kontrolu,zda je čípek ok) Mně dali zprávu pro moji gynekoložku a tam je napsáno,že prý kontrola u obvodního gynekologa.

Jo a ještě dobrá zpráva s tím kojením malé. Přestože že se mi dušovali,že není možné tam malou mít a musí mi ji vozit na kojení anebo musím odsávat, tak mě hned po příjmu dali na spešl pokoj, kde jsem mohla být s malou 😲 Byl to jednolůžák,tv,lednice,wc,sprcha, postýlka atd. Ale MM si ji stejně odvážel, abych si odpočinula. Tak to fakt nechápu,že mi nejdřív tvrdili, že tam mimi nelze mít a pak byli pomalu naštvaní,že si ji MM odváží, když už mi ten pokoj zajistili. Čekala jsem,že mě na konci zkasírujou a budou chtít nějaký příplatek za nadstandard,ale chtěli jen 120Kč regul.poplatek 🙂

dvojka
2. dub 2008

Ahoj Jani...no to je super že už to máš za sebou a vidíš to ani dopředu nedaj vědět že tam můžeš být s malou a berou to jakou hotovou věc 😖 .To je přece muselo napadnout,že si zajistíš hlídání a náhradní dočasnou péči...Ale je to na druhou stranu fajn,že vyšli vstříc a nemusela si nic platit krom toho poplatku....

Mě bylo řečeno,že mám jít za tři týdny na kontrolu,jsem se musela u gynekoložky objednat,ale jelikož jsem dostala ten zánět,tak jsem tam frčela už za 12 dní 😠 a to už doktorka měla výsledky....Bejt tebou tak tam třeba zítra zavolám a domluvim se-teda vlastně ty...

Hlavně se šetři,ono tě bude lákat se nešetřit,ale je na místě se opatrovat...A výsledky budou dobré uvidíš!!!! 🙂

janicka.ziv
autor
2. dub 2008

Ahojky.Já se snažím šetřit, jak se dá. Nic dělat nebudu a hlavně ne tahat malou. Dnes jsme cestou domů byli v obchodáku pro rohlíky a pak jsem doma zjistila,že mám na vložce trochu krve. Ted je to už dobrý, jen takový slaboulinký narůž.špinění. Tak raději ani nebudu dělat žádný procházky,nic.

Já ke svojí Dr.půjdu asi za těch 14 dnů. Objednat se tam bohužel nelze,tak tam dorazím na kontrolu a uvidím,zda už výsledky budou nebo ne anebo se zeptám, kdy by mohly být. Je mi z toho uplně zle, ted jsem si na netu přečetla nějaký příběhy, jak museli brát ženskejm dělohu a vaječníky 😖

dvojka
2. dub 2008

Jani - to radši vůbec nečti,to už je snad v posledním stadiu a to u tebe nehrozí...To špinění nevadí,taky jsem špinila,jen kdybys třeba začala krvácet a přetrvávalo by to jdi radši k doktorovi,ale to si mysliim nebudeš....

dvojka
2. dub 2008

Řekly ti sestry že se nesmíš měsíc koupat?Mě teda ano a taky mi řekly ať se sprchuju aspon 2 x denně a to si myslim tomu zánětu nepřidalo

janicka.ziv
autor
2. dub 2008

Já vím,že nemá cenu to číst, ale je to hrůza 😒

Nevíš,co na tý cytologii a po té konizaci tak dlouho zkoumaj, že to vždy trvá tak dlouho?

dvojka
2. dub 2008

no oni to prý musí nechat v nějakých baňkách nějakou chvíli ležet a studujou to

janicka.ziv
autor
2. dub 2008

Představ si,že mi sestry ani Dr.neřekli nic! Ani že mám dodržet šestinedělí, šetřit se atd, prostě nic. Fakt to nechápu!A kdybych sama na sestru nezavolala a nezeptala se, kdy a kde mám vzít výsledky, tak mi to taky neřeknou. Je zajímalo jen to,zda jsem po výkonu ok a zda nekrvácím.
Fakt mě nasr... Kdybych z netu nevěděla, co můžu a nemůžu, tak klidně malou tahám a namáhám se.

dvojka
2. dub 2008

Oni to asi berou tak,že díky velké informovanosti každý ví co po takovém zákroku dělat,ale je to nesmysl.Je hrozný že člověk narazí v dnešní době na takový přístup v nemocnicívh...

Jinak podle mě,na tý histologii,to skutečně trvá proto,že to někde nechaj ty buňky a pozorujou nějakou dobu změny mikroskopicky který tam probíhají a proto to tak dlouho trvá,jednou mi to vysvětlovala kamarádka zdravotní sestra.
Uvidíš bude to naprosto v pořádku..Taky jsem měla šílený strach už jsem se viděla na ozařováni chemoterapii a nakonec to byla taková úleva když mi řekla že to je OK,že jsem se musela sama sobě smát.....

janicka.ziv
autor
2. dub 2008

Já si myslím, že mi toho moc neřekli mj.i proto,že jsem ležela úplně jinde, než ostatní ženský, a tak na to asi zapomněli nebo tak. Při příjmu nás tam bylo asi 7 (všechny ženský tak o 20-30 let starší).A jenom mě odvedli na ten spec.pokoj uplně do jiné části budovy než ostatní. Já ležela na odd.,kde je to pro maminky s mimčem po porodu. Byla jsem tam taková vyjímka.

Zkusím, zda by ty výsledky nešly někde vyšťourat o něco dřív. Máme tam trochu známý(ale ne zas tak veliký známý), i když pochybuju.

Pozitivní na té celé věci je to,že se ten předrakovinový stav dá zachytit už velice brzy než se to vůbec v rakovinu vyvine. A dá se s tím ještě hodně věcí dělat. Musím to brát tak,že je lepší to řešit nyní,než abych o tom vůbec nevěděla a třeba za 5 let zjistila, že mám rakovinu rozlezlou všude a nedá se s tím nic dělat.

dvojka
2. dub 2008

Jani - přesně tohle jsem si říkala i já a doted si to říkám,i když jsem z té konizace nadšená 2 x nebyla,už díky tomu že to bylo v době kdy jsme se začali snažit o mimi.Ale co všechno špatné je pro něco dobré.... 🙂

janicka.ziv
autor
10. dub 2008

Holky, jak je to s krvácením po té plastice?

Já krvácela malinko, mnohem méně než menstruace. Ted to pár dnů ustávalo a včera už vůbec, jen trochu výtok. A dnes zase červená krev. Ne hodně-v pohodě mi stačí slipová vložka, ale bojím se,zda je to ok. Nic mi v nemocnici neřekli 😒

maja5
10. dub 2008

ahojte chcela by som sa opytať či može ešte žena ostať po plastike krčka maternice tehotná alebo to skúšať radšej pred a plastiku odložiť na neskôr ak sa dá.

janicka.ziv
autor
10. dub 2008

Maja, ono záleží na nálezu, kerý máš, na věku atd. Pokud jsi bezdětná, tak většinou dr doporučují otehotnět, ptž se tím někdy nález na čípku zlepší. V těhotenství se konizace dělá jen do určitého týdne a pouze v opravdu závažných přípdech při vážném podezření na rakovinu.

dvojka
11. dub 2008

Jani - a nemohla to byt MS?Me rekli,ze at pocitam s tim,ze MS klidne muze dojit v predpokladanem terminu....Menstruujes vubec kdyz odstrikavas???
No pokud by krvaceni silelo a neprestavalo,tak bych zasla radsi k doktoru... 🙂

Maja -Ty jsi tehotna a mas jit na konizaci?No nekdy v tehotenstvo jak pise Janicka na konizaci dojde asi podle nalezu,provadi se myslim kolem 12tt,ale da se to i odlozit az po porodu.tedy spise receno po sestinedeli-po cisarskem rezu o neco driv

janicka.ziv
autor
11. dub 2008

Dvojka, ja MS vubec nemam když odstříkávám, asi je to jako kojení. MS to určitě nebude protože to je fakt málo-klidně by mi stačila i 1-2 slipovky na den. Příští týden jdu ke své dr. na kontrolu, tak jsem zvědavá,co mi řekne. Snad mi nevynadá,že jsem měla přijít 😒 Fakt mě štve,že mi v té nemocnici neřekli ani slovo.

Četla jsem v jedné net.poradně,že prý krvácení může být i 4 týdny a klidně silné jako ms. Jenom kdyby to nějak divně zapáchalo,byly bolesti anebo neobvykle silné,tak je to divné. No tak doufám.

dvojka
11. dub 2008

Jani - urcite ti nevynada a navic te o tom meli informovat v nemocnici.Uvidis,kdyby ses do te doby citila tak nejak jinak,tak tam urcite skoc driv.
Tak se hlavne radsi moc nenamahej,prece jenom to byl zasah do organismu,tak nema cenu nic podcenovat.Se mi ti rika co?Kdyz nemam doma mimco 🙂

janicka.ziv
autor
21. dub 2008

Holky, Dvojka mám novinkůůůů - jsem zdraváááááá 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Žádné nádorové a dokonce ani přednádorové změny nebyly prokázány. Juchůůůůůůůůůůůůů 😀

dvojka
21. dub 2008

Jani -tak to je naprosto super,opravdu-moc dobré zprávy.Asi na tom opravdu něco je když doktoři pošlou ženu na konizaci.

Gratuluju.To byla úleva co,když ti ten ortel doktor řekl,co? 🙂

janicka.ziv
autor
21. dub 2008

Dvojka,díky díky. 🙂 To víš že ze mě spadl balvan jako hrom. A jsem fakt štastá jak blecha a pořád mi to ještě nedochází.

S těma výsledkama a vůbec se vším okolo bych je ale nakopala do prd....Jak jsem psala, tak mi v nemocnici neřekli nic o dodržování klidu,o možnosti krvácení, zda výsledky pošlou mojí dr anebo si je mám vyzvednout v nemocnici a s určitostí mi ani nebyli schoopni říci, za jak dlouho vysledky budou 😠 🙄 Jen mě propouštěla sestra a vrazila mi do ruky papír, na kterém psali že mám jít za 14 dnů na kontr.ke svému gyndaři. Minulý týden jsem tam teda byla a prý to krvácení je normální. Jo a pro výsledky prý mám jít do nemocnice.

Dnes ráno mě napadlo do nemocn.zavolat a tam mi řekli, že už to mají,ale že musím osobně 😒 Tak jsem se pomalu ani neučesala, jen jsem na sebe rychle něco hodila a pádila jsem pro "rozsudek smrti" 😒 V kartotéce na to sestra mrkla a usmála se a řekla, že je to ok 🙂 a že prý mám jít na tu kontrolu 😲 Jsem na ní čuměla jako puk - na jakou zase kontrolu, že jsem už min.týden na jedné byla. A ona že jsem tam ani nemusela chodit, že prostě musím k nim. Tak jsem si tam 2 hodiny počkala, dr mě prohlíd, krvácení může být i 6 týdnů a konizace dopadla tak, jak jsem psala výše a prý kontrola za půl roku.
....tak jsem se vykecala a jdu pro dnešek spát. Konečně snad budu mít sladké sny po 2 měsících totálních nervů 😒 🙂

dvojka
22. dub 2008

Janicka -no tak to síla,takovýhle drama a takovýho lítáního.No hlavně že to má dobrý konec,jen tě mohli ušetřit tolika stresu...

karot
9. pro 2008

Ahoj děvčata!
Je tu některá po konizaci čípku,které se podařilo otěhotnět(za jak dlouhou dobu?)a zajímalo by mě,jak těhotenství probíhalo(jestli bylo bez komplikací apd. 😉 )?
Prosím,.................písněte mi IP.
Děkuji 😵

pavly
9. pro 2008

ahoj karot, dva roky po konizaci jsme se zacali snazit o mimi,povedlo se nam to prirozenou cestou na treti pokus- s tim by problem byt nemel, tehu probihalo-co se cipku tyka-naprosto bez komplikaci a dokonce jsem i proti pouceni ,ze to tak byt nemusi donosila krasne na termin. pry to komplikace byt muze a nemusi-ja mela stesti a opravdu to problem nebyl.byla jsem tada kvuli cipku hlidanejsi, i kvuli nemu jsem jela do porodnice driv.nemela jsem podcenovat krvaceni a tak jsem radeji se slabym jednorazovym krvacenim vyrazila do porodky na kontrolu.porod se rozbehl pak sam nahodou.....
preju hodne stesti,pokud by te jeste neco zajimalo-klidne se ptej pres IP,sem jsem zasla omylem-preklikla jsem se 🙂

veronikavk
19. pro 2008

Ahoj,dnes jsem byla u gynekologa,videla jsem doktorku poprve a hned me sdelila ze mam od porodu nezasity cipek(porod 2000) a doporucila me plastiku cipku.Muze me nekdo objasnit co to vsechno pro me znamena?Jsem sice zdravotni sestra,ale pracuji ve zcela jinem oboru tudiz o tomhle nic nevim...Navic mi je 26 let a s manzelem chceme alespon jeste jedno ditko.Diky za odpoved