Porodnice Třebíč, máte zkušenost?

13. dubna 2014 
Ahoj holky za nedlouho mě čeká první porod a vybrala jsem si Třebíč. Tak by mě zajímalo kdo má zkušenost a jaký má názor na tuto porodnici. Díky
27. zář 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za mě dobrý, když trefíš na dobrýho doktora. Pokoje po dvou, toaleta i sprcha na pokoji, miminko máš pořád u sebe (pokud je všechno ok), i do jídelny si vozíš prcka v pojízdné postýlce. Obědy mimochodem nic moc. Ale nejsme tam kvlůli jídlu, že? Sestřičky na mě byly hodné. A když náhodou některá nebyla, tak jsem jí ignorovala Návštěvy mohly přijít kdykoli, jenom ne na pokoj, ale do jídelny
27. zář 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se vším souhlasím s luisina, rodila jsem v Třebíči v červenci a všechno bylo v pohodě, já si nemůžu stěžovat. Držím palečky, ať máš rychlý a bezproblémový porod!
27. zář 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji za info, slyšela jsem že je to tam nově udělaný, tak jsem ráda že i personál je v pohodě nebo aspoň máte dobrý zkušenosti.
mag85: děkuju za podporu. První porod je prý vždycky horší tak jsem zvědavá jak to bude semnou
28. zář 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el1ka TAk to musím oponovat. První porod byl u mě ve srovnání s druhým pohoda. Mě u obou porodů pomáhalo si uvědomit, že ta bolest je doopravdy jen dočasná. A výsledek stojí za to. Tak mnoho štěstí
28. zář 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el1ka No, já první dítko rodila ještě na staré porodnici a rozhodně jsem si nemohla stěžovat... Za pár týdnů mě čeká druhý porod, tentokrát už v krásném, novém pavilonu a rozhodně nehodlám rodit jinde... Dřív se jezdilo rodit do Jihlavy, teď prý Jihlavačky jezdí rodit do Třebíče... Ať jsem se objevila na gynekologické pohotovosti kdykoliv v průběhu těhu, vždycky se mi věnovali a vše vysvětlili (teda až na jednoho pana doktora, kterého jsme asi o půlnoci chudáka vzbudili a byl protivný jak osina v pr. - a to jsem krvácela jasně červenou krví, takže stres a strach ve 13tt a do toho protivný doktor, který nás nechal klidně 20 minut čekat - fakt nehezká kombinace)... Myslím, že ať už narazíš na kteréhokoliv doktora (a vesměs jsou to všechno mladí, nadšení doktoři a doktorky), nemusíš mít obavy... Sem tam se prý objeví protivná dětská sestra, jídlo tady v nemocnici nikdy za moc nestálo, i když je tam kompletně renovovaný pavilon kuchyně, ale dítko máš u sebe, pokoje jsou krásné, porodní sály ještě lepší (můžeš kouknout na prezentaci porodních sálů přímo na stránkách nemocnice, mají tam udělanou virtuální prohlídku)... oproti starému pavilonu prostě luxus...
A co se týká porodu, tak je to asi dost individuální a myslím, že se nedá obecně říct, že první je horší a druhý je už lepší... Já třeba rodím znovu po 8 letech, takže to prý budu mít stejné, jako bych rodila poprvé, ale kdo ví...
28. zář 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luisina Díky za podporu.

@vera_vila Tak ono když se to vezme tak všude se najde nejaký protiva. A s jidlem ani nepočítám že by se nějak výborně vařilo protože neznám nemocnici kde by dělali dobrý jídlo (ikdyž s nemocnicema nemám velký zkušenosti) A držím pěsti at ti to všechno dobře dopadne a jste oba v pořádku.

Ještě mám jeden dotaz jaký oblečení si mám vzít sebou pro malý nebo mi tam něco dají a bude stačit když mi tam potom chlap přiveze obleční ve kterým pojedem dom?
29. zář 2012 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el1ka oblečení pro mimi mají erární, i zavinovačky, pak stačí, když ti chlap jen přiveze oblečení na převezení miminka domů... a tobě na cestu domů taky, pokud tě přivezou do porodnice třeba v pyžamu
29. zář 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el1ka tady seznam, co s sebou přímo ze stránek třebíčské porodnice:
CO DO PORODNICE?
- těhotenská průkazka
- občanský průkaz
- průkaz pojišťovny
- oddací list (event. Záznam o určení otcovství - z matriky)
- přezůvky
- toaletní potřeby
- vložky, toaletní papír
- prubanové (jednorázové) kalhotky
- podprsenka, tampony do podprsenky
- papírové pleny, vlhčené ubrousky
- event. ponožky pro miminko, dudlík
- doporučujeme sádlo ve skleničce
- poplatek partnera nebo někoho jiného blízkého u porodu je 500,- Kč
29. zář 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vera_vila Díky, díky. Tak koukám že už plno věcí mám Ještě mi byl doporučen líh na pupik potom, tak asi taky sebou co
30. zář 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el1ka No, já jsem ho myslím u prvního neměla... Co si pamatuju, tak pupík ošetřovaly dětské sestry samy... ale už je to několik let...
30. zář 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
souhlasím, v Třebíči jsem rodila v lednu a vše super, akorát to jídlo
zajdi se tam podívat, byla jsem tam s manželem asi měsíc před porodem a sestřičky nám ukázaly porodní sál i pokoje.... super přístup
30. zář 2012 ve 20:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pupík ošetřují erárem. Pak vám řeknou, ať líh koupíte na doma
30. zář 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky holky za rady a info
1. říj 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, též jsem si vybrala Třebíč, ze zkušeností kamarádek ikdyž mám Jihlavu blíž, teda ještě blíž Hradec, ale tomu se vyhýbám obloukem . Můžu se zeptat jestli nevíte jestli tam mají "nařízeno" u prvorodiček nástřih ? Občas čtu že prostě když vidí prvorodičku že v některých porodnicích nastřihnou z rutiny "kdyby náhodou". Chci cvičit s EPI NEM takže budu určitě dopředu hlásit, ale jeden nikdy neví :/
15. říj 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
omlouvám se, že jdu mimo téma (porodnici budu taky řešit, ale až tak v půlce příštího roku).

Stěhujeme se od ledna na Třebíčsko, zatím do podnájmu, a chceme si najít rodinný domek s velkou zahradou. Měl by být tak 5+1 nebo alespoň 3+1 s možností půdní vestavby, ale určitě po rekonstrukci, zahrada dle mých představ alespoň 800m2 (možnost koupení časem větší plochy jakýchkoli pozemků kolem /louka, les../ - třeba 5ha i víc by byla fajn), určitě tam musí být kopce, lesy, a nějaké koupání co nejblíž. A lokalita tak do 30km +- od Přibyslavic.

V podnájmu nejspíš budeme v Třebíči, teď procházíme nabídky. Tak budu moc ráda, když mi napíšete, kam se tam dá zajít a s někým se seznámit (prckovi je rok a půl, dřív jsme chodili na plavací kurs, teď už sami do bazénu, a dřív občas na nějaké akce do mateřských center, ikdyž mi přijde, že je to spíš pro větší děti, tak od tří let, teď je hlavní náplní co nejvíc chodit /trenuju ho na správného trampa/, a naučit se na nočník

A ještě by mě zajímalo, jestli byste měli zájem o promítání nebo besedy, co se týče porodnictví. V Českém Krumlově jsem v dubnu pořádala besedu o porodních asistentkách (Porodní asistentky a jejich kompetence vs. lékaři a jejich kompetence v péči o nerizikovou těhotnou, rodící ženu a šestinedělku), a v prosinci budeme promítat film Svoboda pro porod, je to silný film, o lidských právech, a také mám možnost promítat slovenský film Zuna - ten už v Krumlově nestihnu, takže bych ráda pokračovala v Třebíči. Po promítání je diskuse s pozvanými hosty (zatím mám jistou jednu sympatickou dulu ze Šumperska Alici Madlen Köhlerovou). Pokud by vás to zajímalo, tak sem můžu dát pozvánku na filmy. Také nevím, zda je možné v Třebíči někde promítat zdarma - tady byla beseda a teď bude promítání v Městské knihovně, která zajistí místnost, PC a plátno, vodu pro hosty, kapacita větší místnosti až 80lidí (to asi nehrozí, na besedu jich přišlo 15).
K pořádání besedy mě přivedlo diskutování zde na téma Michel Odent.
1. lis 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babettaboo ahj zajimalo by me jak jsi dopadla s epinem a třebičskou porodnicí?taky sem ho mela ale nakonec byl cisař takže nic,podruhe bych ho chtea taky koupit kdyby nahodou cisař nebyl,když jsme o tom mluvila s porodni asistentkou tak řikala že se alternativám nebrání
4. kvě 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ratatooy Ahoj, bohužel akutní císař :( malinká měla špatnou rotaci hlavičky :( ale věřila jsem si moc
4. kvě 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všem kteří se rozhodují, zda jít rodit do Třebíčské porodnice, říkám ano, musím doporučit, velice milý personál, od samotného příjezdu, po samotný porod, u kterého jsem měla vrchní sestru, která je velice příjemná i daší dny strávené na oddělení, moc milý sestřičky a doktoři, jak dětský tak ženský. Je tam hodně mladý personál, který se o vás i vaše dítě stará velmi ochotně. Doporučuji
11. črc 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,mám termín na únor (první mimi) a taky jsem pro Třebíčskou porodnici...Švagrová i sestra tam před rokem také rodily a byly spokojené až taky na to jídlo :D zrovna jsem se dnes sbalila do porodnice,ať pak nešílím,kdyby to přišlo nějak moc nečekaně a takže tedy ten seznam co je na nemocnickejch stránkách Třebíče říkáte,že stačí? ještě někde jsem četla,že se hodí balzám na rty a teplé ponožky
30. pro 2013 v 18:18  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem procházím diskuzi a jsem ráda, za pozitivní ohlasy, jelikož nás také čeká porod. A to v dubnu a rozhodli jsme se právě pro Třebíčskou porodnici. Chtěla jsem se zeptat, nemáme někdo zkušenost s bondingem v této porodnici? Asi budu mít poněkud nestandartní požadavky v našem zdravotnictví, ale chci pro svého prcka jen to nejlepší
Děkuji moc.
6. led 2014 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marunka85 Mluvíš mi z duše Taky nás čeká porod v dubnu v třebíčské porodnici a hodně by mě zajímalo, jak je na tom naše porodnice s bondingem a taky jak se staví k porodu pouze s porodní asistentkou (pokud mám správné informace, tak od ledna letošního roku tuto možnost porodnice nabízejí)??? A když jsme u těch porodních asistentek, mohly byste mi prosím z vlastní zkušenosti nějakou doporučit? Moc děkuju
22. led 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivulkas Taky tam lékaře nechci, pokud to nebude životně důležité. Ale to snad dá vykomunikovat v porodnici, tedy doufám, že budou schopni naslouchat, co je pro mě jako maminku důležité, co chci a co nechci. Taky jsem slyšela nějaké novinky od letošního roku, třeba o ambulantních porodech v porodnici. I když nic konkrétního o tom nevím. Znám porodní asistentku paní Kotoučkovou z Velkého Meziříčí - má 17letoui praxi jako soukromá porodní asistentka. Chodím k ní na předporodní přípravu, sice jsme teprve začali, ale velmi mě oslovil její přístup. Za sebe bych ji doporučila, ale nevím do jaké míry by doprovázela v porodnici (i když vím, že také jezdí s ženami do porodnice, pokud si to přejí). Mohu poslat meil s informacemi.
22. led 2014 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marunka85 No uvidíme, jak budou v porodnici vstřícní naslouchat tomu, co maminka chce a nechce...Pokud vím, tak ta soukromá porodní asistentka by musela mít smlouvu s tou nemocnicí, kde chceš rodit, jinak si myslím, že by to bylo komplikované. Takže by bylo asi lepší volit z těch, co jsou v té nemocnici zaměstnané...ale taky o tom ještě moc nevím. Třeba se někdo ozve a poradí Za mailík budu moc ráda, poslala jsem ti ho do interní pošty.
24. led 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ráda bych Vás požádala o vyplnění tohoto dotazníku, který bude součástí mé bakalářské práce na téma Co ženy ovlivňuje při výběru porodnice. Tento dotazník je anonymní a bude sloužit pouze jako podklad pro mou závěrečnou práci. Předem Vám děkuji za Vaši ochotu, čas a spolupráci. tento dotazník najdete na tomto odkazu http://www.survio.com/survey/d/I3P9A5C2E9I0J9M3J
16. bře 2014 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivulkas
@marunka85
@zmana111
ahoj holky, v červnu budeme rodit v Třebíči ( i když sme z Krkonoš, budu pobývat měsíc u mamky..)

vy, které ste už porodily - jak se tváří na porod třeba v kleče, dřepu? bonding a ošetřování miminka na hrudi? pouze orální aplikace vit. K ? případně odmítnutí zásahů jako propíchnutí vodya podání oxytocinu?

díky
11. dub 2014 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka Ahoj, sice náš porod teprve čeká, ale v Třebíčské porodnici jsme se byli povídat a osobně jsem zmiňovala porodní plán a byli moc otevření. Přímo při prohlídce porodního boxu nám sestřička doporučila měnit polohy, je tam i ta porodní stolička. Co vím od známých tak jsou otevřeni čemukoliv a jakékoliv komunikaci, takže si myslím, že to nebude problém. V průběhu porodu s rodičkou vše probírají a o všem informují. Takové mám já informace. Taky je pro mě důležité mít broučka na hrudi hned po porodu a oxytocin a podobné zásahy nechci. Takže jsem docela klidná a věřím, že když přijdeme se slušným a vřelým jednáním, tak se nám to vrátí
11. dub 2014 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka já tam jdu rodit taky
http://www.babyonline.cz/porodnice/nemocnice-trebic
tady se píše všechno.
11. dub 2014 ve 22:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rodila jsem poprvé a jedině Třebíč !!! Super prostředí a ochotný personál Moc doporučuji!
13. dub 2014 v 15:11  •  čeká miminko, termín má v únoru 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek