Podrážděná slinivka - kdo měl?

pafca4
21. čer 2019

Prosím, je tu někdo, kdo má tenhle problém? Případně nějaký gastroenterolog?
Před třemi týdny jsem byla na pohotovosti s velkými bolestmi břicha vystřelujícími do zad. Zjistili mi lehce zvýšenou amylázu a lipázu a prý podrážděná slinivka. Týden trvalo, než problémy odezněly. Držím přísnou dietu, zlepšilo se to na pár dní,ale ted mám zase problémy zpátky. Když se najím, tak mám hrozné tlaky v břiše, pocity plnosti, několikrát opět vystřelování do zad. Jde mi o to, zda je to normální, abych měla problémy i takhle po třech týdnech. Hubnu, je mi na zvracení. Bojím se nějaké horší diagnozy 😞 Léčím se ještě na reflux, beru prášky, ale s nimi už jsem takové problémy neměla. Tak už fakt nevím 😞

pajula123
21. čer 2019

Může jít o chronický zánět slinivky. Má to můj brácha. Vyléčit nelze, doživotní dieta plus léky. A není to vždy následek alkoholu, jak píšou. Mrkni třeba sem:
https://cs.medixa.org/nemoci/chronicky-zanet-sl...

netopejr
21. čer 2019

Bez prodlení řeš s lékařem. Slinivka je vždy velmi vážná věc.

odula
21. čer 2019

@pafca4 mamka měla zánět slinivky a co vím měla problémy několik měsíců. Nedrží už teď vyloženě přísnou dietu, ale dietu stale drží a kdykoliv udělá dietni chybu je problém. A to jsou to už dva roky od prvního zachvatu. Slinivka dokáže zlobit dlouho. Určitě se porad s lékařem. Ale neboj, nemusí jít nutně o nějakou hodně závažnou diagnozu, slinivka se dává dohromady opravdu dlouho. Držím pěsti 🙂

odula
21. čer 2019

@pafca4 jo a co si pamatuju tak musela mamka jist hodne maly porce co dvě hodiny. Ani tu dietní stravu nemohla jíst ve větším množství. Přeju ať je brzo líp 🙂

betysch
22. čer 2019

Kup si koupit Kreon 25000 a uzivat s kazdym jidlem.A co nejdriv k lekari a odbery +ultrazvuk.A samozrejme dieta.

pafca4
autor
23. čer 2019

děkuju za rady 🙂 ultrazvuk mně dělali, ten byl v pořádku, ale třeba taková rakovina prý na něm vidět není ☹ malé porce jím,ale stejně mi to věčně nesedne...tak nevím,no. Snad se to uklidní. Je to dost náročné, když je člověku pořád špatně a do toho dvě děti...

pajula123
23. čer 2019

Mám pocit že ten zánět taky není vidět na ultrazvuk, že ho bráchovi zjišťovali jinak a trvalo dlouho, než mu na to přišli. Nestresuj, rakovina to být nemusí. Držím palce, ať je ti co nejdříve líp!

betysch
23. čer 2019

Prvni volba je ultrazvuk,zmeny na ni videt jsou a okolo treba volna tekutina.Samozrejme CT je presnejsi.Ale k doktorovi na kontrolu a odbery jdi.Slinivka neni sranda.A rakoviny bych se nebala spis bude podrazdena.

uzovka68
2. únor 2024

Dobrý den jdu kvam o radu včera mě pustili domů měla jsem zánět slinivky a měla jsem asi podle Sona kamínky ale asi se vyplavyli byla sem na kapackach a nasazeny antibiotika a tet přísná dieta bez masa a bez tuku jen kaši a nevíte co ještě si můžu vařit děkuju za rady