Polyp v nose. Máte zkušenost s léčbou?

terysch
21. kvě 2023

Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s polypem v nose?
O tom svém vím už pár let, ale zatím jsem se neodhodlala s tím něco udělat. Buď jsem byla těhotná, nebo kojila. Mám celkem načtenou léčbu. Ale zajímala by mě opravdová zkušenost někoho, kdo se léčil. Případně jestli stačila léčba kortikoidy, nebo byla nutná operace a vrátilo se to? Opravdu je to nepříjemné a tím že už ani nic necítím mě to omezuje v životě a když mám rýmu, tak je to úplná katastrofa.. Za případné zkušenosti děkuji.

garfa4
21. kvě 2023

Můj taťka na to trpí už dlouhé roky. Léčba žádná nepomohla, má za sebou mnoho operací, jediné pozitivní je, že se období mezi nima aspoň prodlužuje. Čich už nemá též dávno, necítí opravdu vůbec nic. U sebe mám obavu, že k tomu mám taky naslapnuto, i když zatím je diagnóza jiná. Zkus s tím jít k lékaři co nejdřív, třeba ještě není pozdě na jiné řešení, než opakující se operace.

kelerub
21. kvě 2023

@terysch Mám za sebou léčbu, ale ta byla k ničemu. Nakonec jsem šla na operaci. Do asi čtvrt roku po operaci se mi vrátil čich a zmizel pocit permanentně plného nosu. Jednou ročně chodím na kontrolu, kdy nafasuju recept na zásobu kapek do nosa. Stříkám 3x denně. Doktor tam polyp prý zase vidí, ale úplně malý. Nemám žádné potíže. Kdybych se musela rozhodovat znova, šla bych zase na operaci.

uzivatelkapetra
22. kvě 2023

@kelerub to máš ten mommox? A to se může užívat takto dlouhodobě?

@terysch manžel měl, jeden nebo dva mu vyrvali za živa (nějaká stará doktorka, říkal, že větší bolest zažil jen na opichu vyhřezlé plotýnky, dokonce jim tam na vteřinu omdlel) a stejně šel na čištění dutin pod narkózu.
Sprejů máme milion, ale on to nestříká, no prostě děcko...teda no chlap, ale jak děcko.

anonymmm88
22. kvě 2023

@terysch mela jsem polyp a řešila to,protože to krvacelo,když jsem smrkala. Hned mi řekli, že odstranění bude v celkové anestezii, právě kvůli možnému krvaceni. Byla jsem v nemocnici jednu noc. Uplne na pohodu všechno a uz se to nevratilo. 🙂

kelerub
22. kvě 2023

@uzivatelkapetra Tento, viz foto. A musím stříkat stále. A tedy jak čtu další komenty. Já byla v nemocnici 5 dní 😱 Ale za ten komfort, že mám prázdný nos a cítím, za ten mi to stálo.

biciklissie
22. kvě 2023

Mám polypy nosní už od dětství, neléčené. Už jsem asi unikat a byla by to velká operace v narkóze. Tak se na to moc neženu, no. Ještě s tím výhledem, že se to může vrátit. Mám velké štěstí, že čich mám v pořádku. Ale nemůžu vůbec smrkat. Jak to mám skoro neprůchodné, tak prostě nemám vůbec ten tah. Takže při nachlazení je to dost problém. Naposled (a poprvé v životě) jsem z toho měla pekelný zánět dutin. Mít to častěji, tak to bych na tu operaci šla.

uzivatelkapetra
22. kvě 2023

@biciklissie můj chlap by taky nešel, ale potřeboval zoperovat plotýnku a v nemocnici mu řekli, že až po dutinách 🙂

biciklissie
22. kvě 2023

@uzivatelkapetra Jo, tak toho se taky bojím, že třeba zkomplikuje něco jiného. Plus teda, že to třeba i na něco dalšího má špatný vliv a já to ani nevím. Zas si říkám, že čím méně narkoz za život, tím líp. Tak ale až budou děti starší, tak se snad odhodlam. Já už to ani nevím, jaké to je, dýchat nosem.

terysch
autor
24. kvě 2023

Moc děkuji za reakce 😊 Já se tedy objednám k lékaři a uvidím co řekne. Bojím se ale, že už budu ten případ, kterému pomůže jen operace.
Já bych se možná ještě smířila s tím, že necítím, i když je to otrava, ale to utrpení při rýmě mě trápí nejvíc..

iv1983
24. kvě 2023

Také se podělím o zkušenost, nemám polyp, ale zánět už rok chronický. Různé orl vyšetření, mnoho antibiotik, kortikoidy a ted poslední možnost, minulý týden punkce. Nepomohlo to a jdu na fess operaci. Mám z toho strach. Jdu na kliniku pod narkozu a za tři hodiny bych měla frčet domu, vstřebávací tamponáda. No tak jsem na to zvědavá. @terysch držím palečky❤

marge_s
24. kvě 2023

@terysch jestli mas jeden, tak to das ambulantne. Zalezi na dg, duvodu, rozsahu