Pozitivní hned po očkování. Je to možné?

kikisa311
15. led 2022

Zdravím holky. Myslíte že by 3 dny po očkování mohl vyjít pozitivní antigen ze slin? Jinak žádné příznaky a druhá čárka výrazně slabší :think: :think:

arevb
15. led 2022

@kikisa311 my když měli Covid, tak já byla pozitivní 3 týdny po první dávce

bigbig
15. led 2022

@kikisa311 Ano je možné chytit covid po očkování. Očkování chrání proti nákaze jen částečně. Pokud to byla 1.dávka, tak žádná ochrana takhle rychle ještě není vybudována. Pokud je test pozitivní 3 dny po očku, asi jste to chytili už před očkováním. Je tam nějaká inkubační doba.

j.a.n.i
15. led 2022

@kikisa311 Tak samozřejmě, že i cestou na očkování můžeš chytit covida.

jipe
15. led 2022

ano, i do týdne od 3. dávky lze mít pozitivní pcr..., nakazit se lze i přes očkování nebo před očkováním. Očkování pozitivitu nezpůsobí

goovana
15. led 2022

@kikisa311 očkování neslouží k nechytnuti covidu nýbrž k protilatkam
To znamená že covid normálně chytit můžeš a nemusí ti byt nic a pak ho chytnout můžeš a můžeš mít příznaky..očkování by mělo " jakoby" zmírnit průběh nemoci

cilkat
15. led 2022

Jestli se ptáš, zda můžeš mít Covid - ano muzes. Jestli se ptáš, jestli je test falešně pozitivní a zachycuje prostě zbytky po očkování... No... Pokud dobře rozumím tomu, co obsahuje očkování a co zachytává ten test, tak může, ale koncentrace látky z očkování by neměla být dostatečná k pozitivnímu testu... Pravděpodobnější je varianta, že tím antigenním testem chystáš nějaký jiný virus, který na sliznici máš (některé "rýmy" to dělají).

kikisa311
autor
15. led 2022

@cilkat ano o tom sem také četla. Tohle byl test ze slin. A ten pokud vím má spolehlivost asi nejmenší...a ptám se i proto, že v okolí mám známou která potřebovala test, jenže v tu dobu byla asi dva dny po očkování. A antigenní test ukázal pozitivní výsledek. Byla úplně bez příznaků tak jako teď já. No a následný PCR nákazu vyvrátil 🤔

bigbig
16. led 2022

@kikisa311 Testy ze slin nejsou moc spolehlivé. Někdy ukazují falešné výsledky a je jedno jestli jsi po očkování nebo ne. Zkoušela jsi i test z nosu?

kikisa311
autor
16. led 2022

@bigbig nezkoušela. Měla sem k dispozici bohužel jen ze slin. Ale teď mě ještě napadá že možná svou blbostí sem mohla ovlivnit výsledek. Před testováním ze slin by se nemělo jíst a pít. A já vypila sklenku džusu. Vůbec sem si to neuvědomila

bigbig
16. led 2022

@kikisa311 Tak to ano. Kyselý džus ty testy ze slin určitě ovlivnit může. Je teda dost možný že covid nemáš.

kikisa311
autor
16. led 2022

@bigbig děkuji. Mě to právě napadlo. že tak pět minut po tom pití sem se šla testovat 🙈. Vůbec mě to nenapadlo v té rychlosti

dashyyy
17. led 2022

mám v okolí případ, kdy to holčina chytila cca v den očkování.. v pátek byla na očku a v neděli pozitivní atg, v pondělí i PCR