Problém s tlakem, ale jen u lékaře

julien9
20. pro 2018

Ahoj holky mám dotaz, míváte někdo problém s tlakem jen u doktorů? Jsem ve 30. Týdnu a pokaždé mi v poradně tlak vyletí tak, že ho nemůžou ani změřit ale doma mám tlakoměr, měřím a vždy v normě.

Chci se zeptat jak to pak vysvětlit na první kontrole v porodnici? Nechci aby si mě tam nechali zbytečně...

Díky

chumlee71
20. pro 2018

@julien9 ahoj taky jsem to tak měla. Doma v pohodě a u doktora to lítalo. Vždycky mě měřili tak 10x, aby to bylo v normě a mohli mě pustit domů. Říká se tomu syndrom bílého pláště....

klea81
20. pro 2018

Ano, jmenuje se to syndrom bílého pláště 😉měř se doma a u lékaře to nahlas

kvmatonka
20. pro 2018

Ano, syndrom bílého pláště, měla jsem to v papírech od své Dr.

julien9
autor
20. pro 2018

Díky, myslela jsem si to jen mám strach aby v porodnici neřekli máte vysoký tlak zůstanete až do porodu :D to jak mi řeknou tak už mi nikdy normální tlak nenaměří

jaja01k
20. pro 2018

@julien9 Taky jsem to měla. Ke konci těhotenství u doktorky vysoký tlak, doma normální. Doktorka to vyhodnotila jako syndrom bílého pláště, v porodnici to pak vůbec neřešili.

misa357
20. pro 2018

@julien9 Proti tvé vůli tě nikdo nikde držet nemůže.

julien9
autor
20. pro 2018

@misa357 mě s tím straší sestřičky na gyndě že pokud budu mít pořád vysokej tak mě tam zavřou až do porodu...

misa357
20. pro 2018

@julien9 No, to ale fakt nemůžou. Na 100000000% ne. Jsi snad svéprávná. Nemůžou ti udělat vubec nic, s čím nebudeš souhlasit.

lastovenka
9. led 2019

@julien9 Míšo neber to jako strašení. Kdyby tě tam zavřeli tak věř, že by to bylo jak pro tvé dobro tak pro dobro minika. Já ho mám taky vyšší a vždycky se mi o to víc zvýší když jdu na nějakou kontrolu nebo vyšetření a také mi bylo řečeno, že pokud tlak poleze nahoru, tak mě hospitalizují. Taky by se mi nechtělo do nemocnice, ale beru to pozitivně, aspon bych byla pod dohledem. Takže se ničeho neboj. Pokud bys musela do nemocnice, aspon bys byla pod dohledem.