Problémy s loktem. Je to zlomená ruka?

britney
6. led 2020

V létě jsem asi dvakrát prastila do pravého lokte- do té kosti na lokti.
Dokonce se mi i udělala modřina, ale ruku jsem mohla normálně používat, žádná hrozná bolest nebyla.
V září jednoho rána jsem se probudila s bolesti toho lokte.
Bolest jako taková jen při natazeni paže atd, jinak ne.
Asi po 3 týdnech jsem u DR zmínila ze mi asi 3 týdny bolí loket a ona hned bez ano jednoho pohledu na ruku ze to je Tenisový Loket.
Napsala mi léky na bolest a čau a prý si mužů koupit Ortezu.
Tu jsem měla ale nepomohla.
U DR jsem byla ještě několikrát ale jen dokola ze Tenisový loket a s tím se nic nedělá.
Dnes jsem se na loket koukala v zrcadle a jsem v šoku ze vlastně celou ruku nemohu ani natáhnout či protáhnout. Příjde mi zdeformovaná.
V klidu to vůbec nebolí, jen když třeba něco nesu nebo se chci pro něco natáhnout- to jde špatně.
Občas cítím bolest v spodním předloktí a pak zase v horní paži až do ramene.
DR mi jen řekl ze to jsou svaly a úpony a ze se to spraví někdy samo..
celá ruka mi přijde jako deformovana... nemůžu ji narovnat.
Napadá ze jsem ji možná měla zlomenou či nalomenou a špatně je srostlá???
Dala jsem fotky..
je tu někdo kdo měl něco podobného?

helen_h
6. led 2020

Ten bolavý loket je ten kroužkovaný? Divně vypadá spíš ta druhá ruka, jako hypermobilní lokty, které by se nikdy neměly propínat do max. polohy, zvláště při zátěži ne a při cvičení také nepřetěžovat... Jsem zvědavá, co sem kdo napíše a poradí...

britney
autor
6. led 2020

@helen_h jojo. Ten kroužkovaný je ten Tenisový.
Tu druhou ruku tu mohu propinat všelijak, to nevím ze se nemá?
S tou tenisovou jsem si všimla ze ji nemohu natáhnout takže třeba bpnormalne při chůzi mi visí na půl ohnuta..
Prave ze jsem to vyfotila na ukázku co s tou tenisovou nedokážu- uplne narovnat..

helen_h
6. led 2020

@britney A máš nějaké zaměstnání, které by k tomu tenisovému lokti vedlo? (kuchařská výpomoc, kadeřnice... - jmenuji to, kde vím, že se to objevuje)

britney
autor
6. led 2020

@helen_h prave ze vůbec ne. Jsem doma.. jen jsem do ni prastila 2x někdy v létě..

amazonkajanik
6. led 2020

@britney poradím, jít na ortopedii ! Vloni mi bylo od nich řečeno, že jakmile je úraz kosti,vazů,jít k nim. Ne na chiru,nebo obvodak,prd poznají. Mmch,2017 v létě pád na zadek,instinktivně jsem dala ruce dozadu. Druhý den na pohotovosti doktor,že neví,že je to asi stipnute. Poslal mě domů,ať leduju a přijdu za týden. Druhý doktor mě hnal,že je to jen naražené,dali ortezu a po 3týdnech jsem šla do práce. Uplynulo 8měsíců, kdy mě bolest dohnala na ortopedii a zkuste hádat?! Zlomená kost v zápěstí ( pakloub scafoidu) a jsem po dvou operacích ...

lv
6. led 2020

Tenisový úplně spolehlivě poznáš tak, že zkus zvednout natazenou rukou židli, dlaň dolů (a druhou si udělej odpor, ale poznas to i bez odporu). Dále při krájení, loupání zeleniny, řízení auta, teď třeba škrábání auta (kdy vlastně tlačíš rukou silou dolu). Nebo poloz předloktí a zvedni prostředník. Ano, ty upony bolí i úplně jinde, do ramene, do podpaží, předloktí dole.. Bohužel mám bohaté zkušenosti, i operaci. Zkus epikondylarni pásku, koupis ve zdrav potřebách, 2-3 týdny natírat Fastum gelem 4-5x denně, jist neco protizanetliveho (Diclofenak), každopádně jít za ortopedem (i rehabky, nejlip)

britney
autor
6. led 2020

@lv ani jedno z toho nebolí. Ortooed tady mě nikdo neposle žijI v zahraničí)

britney
autor
6. led 2020

@amazonkajanik mě též napadlo ze to mohlo být nastiple z toho jak jsem do toho narazila.. jsem to DR řekla a on mi ze to by se již stejně zahojilo a srostlo a s tím nic neudelaji.
Tak nic.
Jinak jsem v zahraničí a vše tu řeší jen obvodak. Byla jsem asi u 4 a nikam mě neposlali. Prý to nic není..

britney
autor
6. led 2020

Jinak jak jsem fotila ty fotky tak jsem si všimla ze ta zdravá ruka fakt vypadá divně. Hlavně ten loket.
Když uplne narovnam ( napnu) tak mi tam vyskoci boule? To nemuze byt normal..
Nemohu to porovnat s tou druhou rukou protoze tu nenapnu vubec kvuli tomu tenisovymu loktu.

amazonkajanik
6. led 2020

@britney no, tak mě to nesrostlo,udělala se tam dutina. Takže mi brali kostní štěp z pánve a kost sesroubovali. A za necelých 5měsíců musel šroub zase ven,jelikož se kost lehce "vstřebala " a on povylezl a mohl poškodit kost vedle. Taky jsem byla tou dobou v zahraničí,ale léčila se v čechách. Stálo mě to pracovní místo a ještě šéfovi trvalo 4měsíce,než doložil můj platovy výměr,kvůli nemocenské

britney
autor
6. led 2020