Průjem z karnitinu. Máte zkušenost?

radoslava98
22. srp 2023

Po dobu týdnu jsem pila karnitin 1000mg a taurín 1000mg na den počas cvičení. Asi po 3 dnech mne začalo jemne bolet břicho a po 5 dnech přišel průjem a trvá cca 2 dni. Máte někdo podobnou zkušenost? Nic jiné jsem ve své životosprávě nezměnila proto to přisuzuji karnitinu.

sarihy
22. srp 2023

Když si to hodíš do Googlu, u každého takového přípravku ti tam vyjede, že nadměrná konzumace může působit projímavě. Nicméně po 3 dnech od užití mi to přijde až pozdě, tipla bych, že při předávkování to bude otázka několika hodin...

trilien
22. srp 2023

@radoslava98 karnitin a taurín sú telu vlastne látky, zažívacie problémy v doporučenom davkovani nevyvolávajú. Tie budú spôsobené pravdepodobne umelým sladidlom pridaným k produktom. Najčastejšie sa jedna o sukralozu, pripadne o alkoholické cukry. Oba môžu mat negatívny vplyv na crevny mikrobiom a u citlivých jedincov vyvolávajú nielen hnačky, ale aj bolesti, nafukovanie brucha, tie sa prejavujú niekoľko desiatok minút až hodín po konzumácii. Hnačka zo samotnej konzumácie takýchto látok by nemala trvať 3 dni od posledného užitia produktu- s tým som sa za vyše 20 rokov nestretla. Bude spôsobená niečim iným.

te_reza
22. srp 2023

Taky můžeš mít průjem z vedra.

radoslava98
autor
22. srp 2023

@trilien ďakujem za odpoveď naposledy som mala tento "nápoj" včera asi som sa zle vyjadrila, ale týžden som to uživala a počas toho týždňa sa mi po 3 dňoch dostavili problémy nie po vysadení.