První epileptický záchvat v dospělosti. Měl někdo a byl poslední?

lilian2111
26. kvě 2023

Přeji pěkný večer. 🙂 je tu prosím někdo, kdo měl první epi záchvat v dospělosti a byl i poslední?
Před měsícem jsem měla první záchvat, ve spánku, poté chvilku bezvědomí/tvrdý spánek, manžel mě nemohl probrat. Když jsem se probrala, nepoznávala jsem ani jeho, ani děti,… odvezla mě sanitka a v sanitě už si pamatuju vše.
V nemocnici jsem měla ve spánku další, menší, prokousla jsem si jazyk, ale už jsem nebyla zblblá a normálně jsem se probrala a “fungovala”. CRP ráno 0, k večeru skočilo na 17 plus se přidala teplota, jednorázově, 38.
Eeg, CT, MR, lumbálka v pořádku. Nikde nic. Na MR jen nějaký flek, poškozené cévy na kousku, nebo něco podobného říkal doktor, každopádně neví jestli zrovna to mohlo způsobit záchvat.
Bylo to v období kdy jsem toho měla fakt strašně moc. Manžel služebky, tři děti, domácnost, na vše sama…Byla jsem vyčerpaná, do toho se léčím pro úzkosti/ataky přes rok, skončila jsem v únoru v práci v pizzerii, kde jsem dělala 12-14h a bylo to příšerný, pracovala jsem tam půl roku a odpočinek nula. Je tu někdo, kdo měl epi záchvat jen takhle výjimečně a pak už nikdy nic? Je možné že se to nebude opakovat, i když jsem měla vlastně ty záchvaty dva? Musím říct, že mě to celkem sebralo, nemůžu se z toho furt oklepat, chodím spát se strachem, že se to stane zase a nebo že mám v hlavě nějaký nádor 🤦🏻‍♀️🙄. Děkuji za zkušenosti, odpovědi 🙏🏻

lilian2111
autor
30. kvě 2023

@craki Tak uvidím, kéž bych to měla taky takhle a už klid 🙏🏻😊

craki
31. kvě 2023

@lilian2111 Jn, ale s lekama a dozivotnim vedeni na neurologii. Ale uz vim, ze muzu treba vino, a ze mi opravdu nedela dobre stres. Jak pracovni tak domaci... Ale i takovy ten vnitrni, kdy subjektivne neco mic chci nebo vim ze se "musi", ale objektivne jev to vlastne jedno...
Mam ale "predzvesti" - necitlive prsty. To uz vim ze to prehanim a ze se na to mam vsechno vyprdnout... V praci to moc nejde, ale doma ano 🙂
Jo a babicky nemam, zato pracuju jen 6h a pak resim deti...
A tobe neco na EEG nasli?

zelenaesmolda
31. kvě 2023

@lilian2111
Tak ptas se jestli byl posledni.To nikdy prece nemuzes vedet.

lilian2111
autor
31. kvě 2023

@zelenaesmolda Ptám se na zkušenosti, zda někdo měl jen ojedinělý záchvat a další se nedostavil.

lilian2111
autor
31. kvě 2023

@craki Nene, eeg úplně čistý. Ale prý i epileptici co mají záchvaty pravidelně ho můžou mít klidně čistý, takže kdo ví no 😅 já když toho mám hodně tak to na sobě už taky cítím. Ale trvalo to, do toho záchvatu jsem vždy jela úplně “na krev” 🫣

craki
31. kvě 2023

@lilian2111 Presne.... Porad Muzu, muzu, a pak ne.. Takhle to ale praktikovat nejde, musime myslet na sebe 🙂

lilian2111
autor
31. kvě 2023

@craki To teda jo 😁