Rakovina a paruka. Vybírá se dopředu, když jsou ještě vlasy? Kde sehnat?

kwk
2. čer 2022

Dobry vecer,
Mam na Vas velkou prosbu a treba mi poradite 🙏
U tchyne se nasla rakovina a bohuzel to s ni nevypada dobre.
Ma strach, ze ji pri chemoterapii vypadaji vlasy.
Rada bych ji pomohla a nasla pro ni nejaky salon, kde by jsme spolu sehnaly paruku.
Jen vubec nevim jak to chodi.
Mame se jet podivat nekam ted kdyz ma jeste vlasy?
Vybira se paruka dopredu?
Urcite by chtela vypadat porad tak nejak stejne.
Tak nevim jestli se objednava, nebo musime vybrat z tech co maji.
Muze se stat ze ji i vlasy nemusi vypadat?

Budu moc rada za doporuceni salonu.
Nejlepe treba Praha.

Moc dekuji

majena39
2. čer 2022

Záleží jakou bude mít chemoterapii,strejda na jednu chodil rok (nepamatuju si název) a vlasy mu nepadaly... po roce ji změnili a teprve teď mu začínají padat. Jinak některé pojišťovny na paruky přispívají případně!

lachipie
2. čer 2022

Záleží jakou bude mít chemoterapii a jak na ni bude reagovat, každému nemusí vlasy vypadat. Já jsem taky kdysi měla chemoterapii a vlasy mi zůstaly. Jinak jsem měla snad všechny možné nežádoucí účinky, ale vlasy zůstaly. Jinak bych paruku vybírala až by vlasy začaly hodně padat a ona by musela vlasy oholit. Držím palce

lida9
3. čer 2022

zalezi na typu chemoterapie, po nekterych vlasy totiz nevypadaji... nevim odkud jste, ale v Praze je nekolik specialek s parukami... prispevek od pojistovny je smesny, ale alespon neco... kvalitni paruka s pravymi vlasy, aby se clovek pod ni nepotil, je ale financni palka... preji brzke porazeni te blbe nemoci!

betelgeuzz
3. čer 2022

Mamce vlasy vypadaly, ale když viděla ceny paruk, příspěvek pojišťovny byl malý, tak řekla, že ji kupovat nebude, že vlasy dorostou. Vybrala si na aliexpresu několik turbanu a podobných pokryvek hlavy a různe si to ladila s oblečením.

setba
3. čer 2022

Na to se muze zeptat primo na onkologii, oni maji nejake partnerske poradny, muzou vas primo nekam odkazat.

ines76
3. čer 2022

Pracovala jsem na onkologii a naprosta vetsina zen nakonec nosila ruzne pokryvky hlavy podle vlastniho vkusu a aktualniho pocasi, paruky naproste minimum, z duvodu, ktere uz pisou holky, predevsim cena a pohodli. Uplne chapu tvoji tchyni, ze je to tezka situace a rada by vypadala jak pises "tak nejak porad stejne", ale uprimne to je s parukou fakt tezke a muze to byt spis zdroj stresu a nepohodli, "aby nekdo nepoznal ze mam paruku"... Jednak pokud bude mit paliativni (slabsi) chemoterapii, tak ji ani vypadat nemusi, a druhak az se s novou tezkou situaci v mezich moznosti popasuje a prekona tu prvni sokovou reakci, mozna taky uprednostni to pohodli a vyber pokryvky hlavy podle rocniho obdobi.

kwk
autor
3. čer 2022

Moc vam vsem dekuji.
Ma za sebou prvni chemoterapii a jak rikate, asi v tomhle teple nebude uplne idealni paruka, ale treba jen lehky satek (turban) na hlavu.
Mrknu na nejaky stranky a treba se ji neco zalibi.
Mozna nam na onkologii reknou kam na paruky.
Ale budete mit pravdu v tom, ze paruka nebude uplne v lete pohodlna.

ele_nka
5. čer 2022

@kwk doporučuji ještě kouknout na projekt https://www.darujvlasy.cz/

katrinatyl
5. čer 2022

@kwk Zkuste se podívat mezi cosplayery - je hodně takových skupin na Facebooku. Tihle lidé často potřebují paruky, aby se vzhledem co nejvíce přiblížili k postavě, kterou chtějí napodobit a myslím, že otázka paruk a poměru cena:kvalita se řeší celkem často.

kwk
autor
6. čer 2022

@ele_nka dekuji

kwk
autor
6. čer 2022

@katrinatyl dekuji