Stálá nevolnost. Co vám pomohlo?

14. srp 2021

Pěkný den, už 4 měsíce mě trápí nevolnost po každém jídle. Nejdříve to začalo hladem snad každou hodinu, přidala se nevolnost, pocit na zvracení po každém jídle, trvající cca hodinu do dalšího pocitu hladu. Na gastru zjištěn duodenogastrický reflux, žluč v žaludku, dostala jsem kinito a ortanol. Kinito beru měsíc a půl a žádný pokrok nevidím, jen už nemám hlad každou hodinu, ale třeba každé tři/čtyři… nevolnost ale trvá dále. Poslední dny mi přijde i silnější než doteď. Také mám denně stolici do žluté barvy, nevím jestli to může mít souvislost…
Jinak mám vše v pořádku a nikdo neví co se mnou. Přijde mi šílené takhle “trpět” denně X měsíců.
Má prosím někdo zkušenost? Popřípadě co vám pomohlo? Už jsem opravdu zoufalá..

elialen
14. srp 2021

Změnila bych lékaře a dožadovala se důkladnějšího vyšetření.

danvitka
14. srp 2021

Tohle je tak těžký. Měla jsem podobné obtíže neustálý nevolnosti a nikde se na nic nepřišlo na gastru vůbec. Nakonec se ale začali přidávat neurologické problémy, takže nevolnosti mohou být i neurologického původu. Nemůže to být u tebe taky něčím jiným než prostě zažíváním? Stresem, nějakou jinou prodělanou nemocí, skříplé nervy v páteři, bloklá krční páteř.....

michaelarousova
14. srp 2021

Mam obcas podobne problemy..prosla jsem vsim co se dalo nakonec to vypada na drazdivy tracnik..kazdopadme zkusila bych vsechno …alergologie,fyzio protoze mamka to mela treba od zad,kolonoskopii …a stres bohuzel dela taky svoje ☺️Me to zjorsuje i nedostatek spanku,malo pohybu,spatna strava a hlavne potraviny na ktere sice nemam alergii,ale vadi mi ☺️

autor
14. srp 2021

@danvitka Mohu se zeptat jela neuro problémy jsi k tomu měla ještě? Mě se i dost často motá hlava, občas pocit závratě…

autor
14. srp 2021

@michaelarousova Ty potraviny já nevím. Dám si třeba banán a dobrý, ale podruhý už je mi po něm blbě. Totéž třeba rohlík :/ drazdivy tracnik měl doktor také podezření, dostala jsi nějaké léky na to a už je ti lépe?

michaelarousova
14. srp 2021

Ja treba vypiju mleko a dobry a dam si ho druhy den a je mi strasne☺️ Bohuzel nic mi nepomaha dlouhodobe..naucila jsem se s tim fungovat…a opravdu hraje velkou roli spravna zivotosprava a dostatek pohybu..je to slozity…nejhorsi je na tom ze mi fakt vadi pokazde neco jineho…jsem neustale nafoukla a dost casto me chytaji takovy stavy kdy se mi toci hlava,vedro najednou zima soatne od zakudku

danvitka
15. srp 2021

@michaelarousova Mě po mé zkušenosti spíš přijde že mluvíš o nějakém autoimunitním onemocnění. Já mám prostě něco podobného v těch nejhorších situacích mě strašně bolí nohy ruce, motá se mi hlava a jakoby vidím špatně, přijde mi že vůbec nejsem v tom prostoru kde jsem. Pak mě ještě pálila na hrudi, měla jsem úzkosti. Všichni ať se uklidním a tohle, ale to nešlo to tělo to dělalo prostě samo. Ale pak jsem se nad tím zamyslel a asi po dvou letech lítání po doktoru který mi nepomohli. Jen to tlumily různé antidepresiva prášky na žaludek, helicid a vůbec to nepomáhalo. Pak jsem si začala hodně číst o autoimunitním onemocnění prostě naše vlastní tělo bojuje proti němu. Začala jsem se učit dýchat, začala jsem sportovat. Ale sportovat s takovým způsobem aby mi hodinky zvyšovali PAI. To počítá jakoby celkový zdravotní stav. A vše se začalo pomalu zlepšovat samozřejmě strava, odkyselila jsem organismus a je to blbé ale sama se naučila dělat klystýry. Imunita je prostě střevo a i když tě bolí hlava tak pravděpodobně to prostě je někde ve střevu. Nevidíš nějaký spouštěč, kdy to začalo? Po porodu, po kojení, po vysazení antikoncepce, po nějakém stresu, po úmrtí. Nebyla jsi náhodou na biopsii na celiakii? To je taky autoimunitní onemocnění a rozhodně to neznamená že se po rohlíku hned pobliješ. Ty rohlíky zabíjí postupně, hezky pomaloučku polehoučku, zhoršující se problémy. A návrat je velice velice pomalý.

michaelarousova
15. srp 2021

@danvitka no me to vsechno zaclo strevni chripkou ☺️Mame ten drazdivy tracnik i v rodine☺️A mam to teda i potvrzene z te kolonoskopie☺️ Naopak po porodu se mi to zlepsilo ..

autor
15. srp 2021

@danvitka Mě to začalo půl roku po porodu postupně. Jaký příznaky jsi měla na začátku?

@michaelarousova Ty jo, ale tračník se nedá potvrdit z kolono, tam jen pokud nenajdou nic jinýho tak to na nej jakoby svedou, ale potvrdit to nejde…

autor
15. srp 2021

@danvitka Jinak to by asi vyšlo z krve někde nebo ne? Já mám krev úplně v pohodě 😒

danvitka
15. srp 2021

Mě to začalo cca 8 měsíců po porodu. Postupně. Nejdřív jsem byla často hotová, jakoby nemocná ale bez teplot. Pak nevolnosti až záchvaty bolestí břicha. Ruce, nohy, oči, hlava,....jo a páteř hodně. Já mám taky krev v pořadu. Naprosto v pořádku. I ultrazvuky, magnetickou apod. A přesto zdravá nejsem 🤷🏼‍♀️

autor
15. srp 2021

@danvitka To je mazec. 😕 No mě bývá špatně, na zvracení vždy cca hodinu po jídle, ať si dám banán, rohlík cokoliv.. ne pokaždý, ale z 80% jo. Manžel mi tvrdí že to mám vždy cca 4-5 dní před ovulací a týden před ms, kdy to pak s má odejde. Což je asi fakt, ale že by tohle dělal cyklus a hormony?