Strach z nemoci, tetanie, RS, úzkostná porucha

30bar
8. zář 2018

Ahoj maminky, není mým zvykem zakládat diskuzi, ale jsem už zoufala a potřebuji si s někým "promluvit". Je mi 34let, loni v květnu jsem nastoupila po mateřské do práce a začala mě brnět pravá noha na stehně. Toto mě trápilo každý den, ale jen v práci, nepřikládala jsem tomu váhu. Bylo období, kdy jsem "něco" na noze cítila, období, kdy jsem necítila nic. Jednalo se ale hlavně o tu nohu, občas mi "zabrnělo" v zádech, na obličeji. Jednalo se ale ve většině případů o pravou stranu těla. Teď v květnu jsem ale začala "brnět" více. Chvílema stehno, chvílema lýtko z přední strany, chvílema líčko, pravá ruka, ne celá, chvíli paže, chvíli malíček, začaly mě pálet oči, jsem méně soustředěná, jakoby v mlze...V červnu, červenci s částečně v srpnu jsem měla klid, nyní mám ale opět stejné potíže...Samozřejmě si googlim a čtu na internetu a mám obavy z RS. Sleduju jak chodím, ale mám pocit, že se na chůzi zaměřuju, sleduju jak zvedám pravou nohu a z toho důvodu mám pocit, že chodím špatně...Podobné problémy s brněním jsem měla již před šesti lety, kdy tyto potíže začaly po psychicky náročném období, rozchod s přítelem po 10 letech, kdy přítel byl despota a psychicky mě ničil. Byla jsem uzlík nervů, brnělo, pálelo mě tělo všude možně. Byla jsem na neurologii, na vyšetření eeg a emg a byla mi stanovena diagnoza tetanie a zároveň i úzkostná poruchu. Brala jsem cca rok cipralex. Nevím jestli to brnění ve stehně mám připisovat pouze nástupu do práce a stresu, který jsem po MD měla. Letos jsem měla taky náročné období, jsem poměrně citlivý člověk a vše si beru..Jsem už z toho všeho vyřízená, ráno se cítím hrozně, jsem pláčtivá. Ta pláčtivost mě trápila i letos v květnu, když mě brnělo všechno možné, už jsem si říkala, že jsem zralá na AD, ale pak se mi nějak silou vůle podařilo z toho dostat. Do toho roku 2012, kdy jsem začala brát cipralex, pak jsem AD brát přestala až po nástup do práce mě žádné brnění netrápilo..Občas mě tedy brněly během mateřské záda v místě, kde mi byl píchnut epidurál z důvodu CS,ale to bylo jen takové zašimrání...I teď když píšu, tak cítím jak mi pravou rukou prostupuje takové brnění, divný pocit. Ve stresu to cítím daleko více...Máte někdo podobnou zkušenost? Jinak už se dva dny snažím objednat na neurologii, ale čekací lhůty jsou hrozné..první termín, který mi byl nabídnut je 1.11.

loafeer
30. bře 2020

@priefi no, nevim, žadnou dg zatím nemám, ale hořčík a vápník řekl hned sám, že napíše....akorát teda pak už asi z krve nepozná nic....
O alkoholu a kávě jsem četla, ty osobně si fakt nedáš nic? já to jedno kafe denně potřebuju:(...

loafeer
30. bře 2020

@priefi jo, ten magnosolv si musím normálně platit sama, tys to asi myslela tak, že když bych měla ofiko dg, ze by mi to platila pojišťovna?
Jinak když jsem tak přemýšlala nad tím, kdy mi tady ty potíže začly. Koncem listopadu jsem byla na zákroku- stříhali mi v puse uzdičku. Čekala jsem, že mi to fiknou mezi dveřma a do pěti minut jdu. Jenže jsem jim tam nějak hodně krvácela, doktroka mě úplně vyděsila, že mám poruchu srážlivosti ( mám za sebou tři porody a vždy bylo vše ok ). Strávila jsem v ordinaci 45min, úplně vyděšená, začla jsem se jim tam klepat a představovat si bůh ví co ( jsem zdravotní sestra, takže fantazie opravdu bujná ). Takže poprve něco asi zabrnělo už po tom zákroku, myslela jsem, že třeba nějaká reakce na léky....Pak mi umřel freťák, pak ta práce, vánoce, najednou toho bylo hodně...pak jsem si vzala do hlavy, ze mám RS a bylo mi ještě hůř. Ale když jsem šla něco dělat, tak mi bylo dobře...Po Lexaurinu mi taky bylo dobře.....před 10ti lety mi vážně onemocněl taťka. začly mi šílené bolesti hlavy, uplně mi ochrnula tvář, měla jsem pocit, jako bych přes oko měla vlas a žila nějak v mlze nebo jak to říct, bylo to šílené...tenkrát jsem s tím šla na neurologii, delali mi MR a závěr že asi migrény...ale od té doby jsem to pak už neměla....mohlo to být taky tohle?
Jinak mám dg cancerofobii a panicko- úzksotnou poruchu, takže sama sebe dokážu tak strašně moc rozděsit :(

priefi
30. bře 2020

@loafeer přesně tak, diky DG tetanie, která je přidružená i poruchám, o kterých píšeš (nebo spíše neléčená tetanie umí udělat tyto psychózy), bude to za Tebe platit ZP. Ať Ti dá dr.zadanku na neuro, ať vyloučí nebo potvrdí tetanii.

Ano všechny tyto obtíže nasvědčují tetanii, resp.vsechno to je projevem tetanie.

Tetanie = nemoc o ničem a při tom máš pocity, jako bys měla umřít 😒

A co ta srážlivost krve, dělali Ti testy? Mi nečekaně zubař vytrhl zub, prý umrtvování nemělo smysl (kdybych mohla vrátit čas, tak mu to trhání nedovolím) a taky že mě šlo krve tak z volá, nešlo nijak zastavit a tak se oháněl tím, že jestli nemám poruchu srážlivosti a ať si nechám udělat testy. Já mám 2 porody za sebou a taky vše v poho a před tím 9 let jsem brala HA (takže kdyby to tak bylo, tak mám štěstí jako blázen). Testy pro jistotu do budoucna asi plánují. Taktéž chci testy na tetanii, ať mi můžou předepsat mg na ZP, ale s dětma nemám teď cas běhat po doktorech, ale do budoucna chci všechny testy.

loafeer
30. bře 2020

@priefi bavila jsem se o tom s obvoďákem a smetl to ze stolu ( a to je fakt poctivý a opatrný ), že s ohledem na porody a na preventivku, kteoru jsem mela relativně čerstvě udělanou, nic nenasvědčuje tomu, že bych měla mít poruchu srážlivosti...před třetím porodem jsem byla sledovaná i na hematologii, měla jsem mín desek, ale to se po těhotenství normálně upravilo....včera jsem si dost hnusně rozřízla prst o plech a to jsem si říkala, že ted se teda ta srážlivost ukáže a bylo to taky uplně v normě...Já myslela, že tu tetanii máš potvrzenou? nebo tys vlastně psala, že emg dělané nemáš, že? Já zas na to chození po doktorech vůbec nejsem, hrozně se bojím, co najdou, ta tetanie by byla jeste zlatá...

priefi
30. bře 2020

@loafeer no já ji měla diagnostikovanou až v dospělosti, když jsem onemocněla chřipkou a pak jsem měla total mžitky. Tehdy to šlo i bez testů a hořčík pomáhal, takže hotovo uzavřeno. pak se změnila legislativa a bez testů už nemohli předepisovat mg na ZP. Jelikož jsem otěhotněla, nikam se mě neposlalo a já ani nechtěla. V těhu byly problémy, dostala jsem mg, měla jsem i do zásoby. Pak během kojení došel a já měla problémy, recept byl problém, tak aspoň že jsem si ho zaplatila sama. Pak jsem otěhotněla, opět problémy a velké, musela jsem mg a ještě pořád mám do zásoby, brzo mi skončí zásoby, takže budu muset řešit. Něco si i kupuji, ale leze to do peněz.

loafeer
30. bře 2020

@priefi ja si to klidně zaplatím, ale....za jak dlouho to začne účinkovat? Nebo za jak dlouho bych měla začít pocitovat zlepšení?

priefi
30. bře 2020

@loafeer ono v krizi pomůže víceméně po chvilce, ale jako prevenci pocítíš asi tak po týdnu a minimálně měsíc užívat. Pak uvidíš po vysazení, za jak dlouho se obtíže zase objeví. Někteří musí brát každý den pořád.

loafeer
30. bře 2020

@priefi aha, tak to mě teda první sáček moc nepomohl, brala jsem si ho ráno a ted zas ty prsty cítím:(

priefi
30. bře 2020

@loafeer já spíš myslela na silnou ataku. Na tyhle chronické problémy min ten týden a déle.

loafeer
30. bře 2020

@priefi oki, uvidime no, jeslit to neco udělá...už mě to nebaví, obtěžuje, stresuje....přitom to neni tak hrozně...zabrní párkrát za den a je klid...ale jak člověk už na to číhá a pozoruje se....každopádně moc děkuju za reakce, trochu mě uklidnilo, že to vpadá na ty tetanie a snad se pak vyloučí Rska a budu uplně stastná

priefi
30. bře 2020

@loafeer podle toho, co píšeš, myslím, že můžeš být úplně bez obav

loafeer
30. bře 2020

@priefi díky moc za podporu!

lenny.cz
21. dub 2020

@jerry009 dobrý den, mohu se zeptat,jak to u vás dopadlo?Brni mi poslední dobou střídavě pořád někde a už jsem z toho na nervy 😔

jerry009
21. dub 2020

@lenny.cz Dobrý den. Byla jsem na magnetické rezonanci mozku a naštěstí bylo vše v pořádku. 🙏 Pak jsem otěhotněla, brala jsem železo s kyselinou listovou a brnění přešlo. Po porodu se objevilo znovu, opět brní v noci ruce. Momentálně to neřeším, snažím se jíst kvalitní stravu, pít hodně vody a zpevnit a posílit tělo. Ať je vše ok! 🌸