Brnění a bolest pravé ruky

tess223
5. črc 2021

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte některá zkušenosti s brněním ( mravenčením) pravé ruky. Jsem teď 23+5tt a trvá to asi týden. Když ležím na levém boku, tak mě začne brnet pravá ruka, nebo když ležím na zádech a mám ji položenou vedle sebe. Moc děkuji předem za odpověď 🙂

cilkat
5. črc 2021

Pravděpodobně karpální tunel. Pokud můžete, tak omezte namáháná ruky, ať si ji neodděláte, ale mimi to nijak neohrožuje. Dělají to hormony, po porodu by se to mělo mělo vrátit do normálu. Někdy i dřív.

tess223
autor
6. črc 2021

@cilkat moc děkuji za odpověď. Budu se snažit, ale jelikož jsem pravák, tak na to budu muset hodně myslet. Doufám, že to po porodu zmizí, budi mě to několikrát za noc, když zrovna ne čůrání :D

fandysek_1
6. črc 2021

@tess223 to fakt vypadá na útlak a dráždí to karpaly. Pomůže i ledová sprcha na tu ruku nebo obinadlo. Pomáhala mi i alpa a masírovat. Po porodu to ustoupilo.

tess223
autor
7. črc 2021

@fandysek_1 dobrá, určitě vyzkouším, moc děkuji za odpověď. Začíná se mi to pomalu dít i na druhé ruce. Až pojedu na konci měsíce k dr tak ji to řeknu, ale alespon teď tuším 🙂

sanyy22
15. črc 2021

@tess223 já to měla z karpálního tunelu, a pomohlo mi na to magnézium

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru