Svalové křeče. Jste schopné si je vyvolat?

28. dub 2020

Ahoj holky,

mám takový dotaz, zda jste schopné si "schválně" vyvolat křeč, třeba v lýtkach nebo v zádech. Už delší dobu mám problémy se svaly, podle mého maséra s fasciemi. Stačí mi cíleně v lýtku drobně zatnout sval, bez jakékoliv zátěže a hned křeč... Při svižnější chůzi je to nejhorší,to pak jde bolest až kolem holenní kosti, ke kolenu, kotníku... při běhu paradoxně e docela O zádech, pokud se na to "soustředím" tak také křeče umím vyvovalt... Ve stehnech a v rukách také, ale zdaleka ne tolik.... Problém je, že mě čím dál častěji chytají křeče i při sexu... Nebo i když třeba normálně sedím, prekrizi si nohy a hned kreč... Někdy až ku kyčle, někdy v lytkach.... Vitaminy a minerály mam vše dostatek.... Spíš mě zajímá, jestli když jen zlehka zatnete, zda vam jdou svaly do spasmu, nebo to vydrzite...jak rikam, u lytek, pokud sjsem v klidu, staci mi minimaln zatnuti a hned krec. Uz si pripadam jako blazen😒

makovice88
28. dub 2020

Ano, mivam to take, v lytku. Prestala jsem se rano, jeste v posteli, protahovat. Protahuju jen horni polovinu tela, protoze vim, ze kdyz zapojim i nohy, dostanu krec. Deje se mi to i kdyz plavu, to chytam pravidelne 😁 Pri chuzi to tedy nemam, pouze vylozene pri cilenem protahovani a nebo v bazenu..

amazonkajanik
29. dub 2020

@makovice88 v tvém případě mi to přijde ale jako nedostatek hořčíku. Jakmile se ráno protáhnu a chytne mě křeč,okamžitě nasazuji magnesko.
Ale tazatelka uvádí,že má minerály a vitamíny v pořádku

amazonkajanik
29. dub 2020

Nebylo by od věci,nechat si udělat neuro vyšetření. Minerály mohou být v normě,ale asi dochází ke špatnému přenosu,nebo tak něco