Křeč v lýtku, bolest i druhý den

danca94
6. črc 2019

Zdravím děvčátka 😊 prosím vás, měla bych dotaz. Včera ráno mě vzbudila silná křeč do lýtka, mívám to občas po ránu, ale tohle bylo dost silné než ty předešlé dny 😏 Nějak bych to neřešila, protože jsem četla, ze se to v těhotenství stává 😖 Ale jde o to, ze mě to lýtko stále bolí, dokonce i kvůli té bolesti kulhám 🤦🏻‍♀️ Jsem hlídaná od začátku tehotenstvi na hematologii, kde mi hlídají hladinu D-Dimery. Injekce na ředění krve jsem si píchala na začátku těhu, ale protože mam tu hladinu v poradku, tak mi injekce vysadili. Někde jsem ale četla ze tromboza začíná většinou v lytku 😭 dneska je sobota.. řekla jsem si, ze pokud se to nebude zhoršovat, vydrzim to do pondělka a v pondělí si zajdu do nemocnice ať mám klid na duši. Tady jen takový dotaz jestli jste se náhodou stim nějaká nesetkala 😏 Jinak jsem 27+0tt a jsem pacientka s leidenskou mutaci.
Nevím zda je to jen bolest od té křeče, protože to prej taky občas bolí delší dobu a nebo jestli mám myslet na nejhorší 😳

nazka
6. črc 2019

@danca94 a jak jsi na tom s horčíkem? Zkus to lýtko pořádně propnout. Kámoška, když měla trombózu, tak jí to bolelo hodně, ale tupě, ne jako křeč..

brookmichaela
6. črc 2019

Ja bych pro jistotu jela do nemocnice na kontrolu, kdyz Te na zacatku tehu s tim lecili. Nejspis to nic nebude, jen hodne namozeny sval z te krece ale pro jistotu a klid duse. Ja mam taky silene krece v nohach tak ze na deuhy den nemuzu chodit. Beru na to leky, donedavna jeste zabirali ale cim vic jsem k TP nejak se to zhorsuje.

tulikiss
6. črc 2019

@danca94 asi bych se nechala radsi skontrolovat, ale ja kdyz mam krec v lytku tak me pak to lytko boli klidne dva dny a kulham

vineta
6. črc 2019

@danca94 Měla jsem trombozu v lýtku a prvních pár dní jsem tu bolest zaměnila za bolest po křeči. Po křeči může být sval ještě bolavý, ale pokud nepřejde bolest ani zítra, jela bych se nechat zkontrolovat. A hned hlásit, že máš Leidena.

danca94
autor
6. črc 2019

@nazka ono mě to prave bolí tupě.. 😖 Prisuzovala jsem to jen jako bolest po křeči, což se stává, ale dneska mě to bolelo docela dost, tak jsem si zkusila vyhledat příznaky trombozy a tady prosím o případnou zkušenost než zajdu k doktorovi

danca94
autor
6. črc 2019

My jsme s přítelem prave před měsícem (31.5.) prodělali strašlivou autonehodu, kdy jsme spadli s kamionem z mostu.. A nastesti jsme všichni přežili i naše zatím nenarozena princezna 🙏 Ale od té doby mám ze všeho strašáka no :/

nazka
6. črc 2019

@danca94 tak si radši zajeď na kontrolu,, lepší plašit, než něco podcenit. A dej vědět.
S tou autonehodou je to teda peklo, to mě mrzí.

obla
6. črc 2019

@danca94 jela bych okamžitě na sono žil DK !!! Zvláště s Tvou anamnézou ..

zlatoja
6. črc 2019

Ahoj, mne se stalo neco podobneho tento tyden. Jsem 38. tyden. Nad ranem krec, silnejsi nez jindy, a cely den to bolelo, vubec jsem nemohla do schodu. Dala jsem si magnosolv, asi poprve dva pytliky, nastesti ho mam povoleny vzhledem k planovanemu cisari. Druhy den to uz bylo vice-mene ok.

anuliinka2013
6. črc 2019

Mela jsem trombozu v 8. tydnu tehotenstvi (a to nemam zadne trombofilni mutace). Bolest zacinala podobne ☹, tezko se to popisuje, ale rikala jsem, ze to boli jako "neprestavajici krec", pak na to nejde skoro doslapnout. Plus mela jsem zvysenou teplotu (37,5). Jela bych hned, zvlast v tehotenstvi... udelaji ultrazvuk lytka a budes vedet hned. i leceni je pak lepsi, nez kdyz prijedes az po nekolika dnech...

vineta
7. črc 2019

@anuliinka2013
@obla Můžu jen dotaz, dělali Vám sono žil někde hned? Já takhle se svojí anamnézou jela jednou v Praze na internu pohotovost a neudělali mi ho, že se mám objednat přes praktika, že oni mají ve špitále doktorku, co to umí, která chodí jen asi jednou týdně a objednačky jsou tak dva měsíce. Z jiný nemocnice kdysi podobný zážitek. Docela mě to tehdy zaskočilo, čekat dva měsíce jestli mám trombozu, to by se vyřešilo samo. Zařídila jsem si to pak jinak, ale bez tlačenky bych se k doppleru nedostala 😕

anuliinka2013
Autor odpověď smazal
Zobraz
anuliinka2013
7. črc 2019

@vineta Udelali bez problemu. Vsichni se mnou jednali mile a neměla jsem pocit, že si myslí, že je to zbytečné. Paradoxně možná pomohlo to, že byla neděle a tím pádem jsem přes obvoďáka ani nemohla. Chodila jsem pak do trombotického centra a opakovaně mi kladli na srdce, že kdybych měla jen podezření na další těhotenství, mám hned volat... Ale někdy je to s těmi vyšetřeními na hlavu ☹, člověka něco bolí a ještě má stres, jestli ho vůbec vyšetří☹(.

vineta
7. črc 2019

@anuliinka2013 Aha, tak to ráda slyším. Asi jsem jen měla smůlu na doktory, on to neumí udělat každej, no. Dík 😘

obla
7. črc 2019

@vineta při akutním stavu, zvlaště jako těhotné!!! Vám jej udělají bez prodlev. Průměrný internista by jej měl zvládnout. Nenechte se odbýt !
Jinak nejsem pacient, ale zdravotník.
Prosím, opatrujte se ❤️

vineta
7. črc 2019

@obla Nebyla jsem tehdy těhotná, tak asi proto 😉.
Tak hlavně doufám, že @danca94 to bude mít v pořádku ❤️

danca94
autor
7. črc 2019

@obla prosím Vás.. stále mě to bolí, ale nemám to nijak zcervenale a nezdá se mi to ani nijak otekle.. Jen to bolí pro doteku a při chůzi.. všimla jsem si, ze mistama mi jdou vidět žilky 😏 Dneska určitě nebudu otálet a raději si zajedu do nemocnice, takze na normální pohotovosti mě vezmou? 🙏😊
@vineta snad ano, moc dekuji 😊 dam pak hned vědět a doufám, ze dobrou zprávou 😑🙏

obla
7. črc 2019

@danca94 zkuste urgent, na pohotovosti jako takové zřejmě ne. Tam většinou sedí jen praktik se základním vybavením.

vineta
7. črc 2019

@danca94 Určitě jeď a hlaš tu leidenskou mutaci. Držím palce 😘, jinak by to mělo spadat pod internu, jestli tam máte pohotovost

vineta
7. črc 2019

@danca94 Ale bez toho ultrazvukovýho vyšetření žil bych se odtamtud v tvým případě nehla 😘. Držím palce, ať je to planej poplach.

anuliinka2013
7. črc 2019

@vineta No, mě tehdy v nemocnici řekli, že tam ten den nemají na to doktora a musela jsem přijít ještě druhý den ráno ☹(. Ale beru to jakože jsem byla ošetřena, protože krev mi vzali, dali injekci na ředění a udelali i ekg a jiná vyšetření...

anuliinka2013
7. črc 2019

@danca94 Trombózu jsem měla 2x, vždy bez otoku a zarudnutí...

danca94
autor
8. črc 2019

Tak u mě se nastesti tromboza nepotvrdila 🙏😊 jen nataženy sval po té křeči. Snad už další taková krec nepřijde 🤧😁 dekuji všem za podporu a rady 🌹

obla
8. črc 2019

@danca94 to jsem moc ráda, opatrujte se ❤️

nazka
8. črc 2019

@danca94 tak to jsem ráda, ať už máš zbytek těhu v poklidu, prosimtě 😁

danca94
autor
8. črc 2019

@obla dekuji 😊🌹
@nazka dekuji 😁🙏 snad už ano! Ještě chvilku to vydržet 😂❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru