Svědění těla. Máte zkušenost?

bibg
12. lis 2023

Ahojte. Pár dni dozadu má začalo škriabať telo. Ale nie nejako moc ale tak že chvíľu má svrbí noha, zachvilu ruka, zachvilu ucho a zachvilu tvar a takto cely deň. Žiadne škrabanie do krve. V noci má neškriabe nič. Stačí trosku pošúchat a je to preč. Ale som z toho nervózna. Mala som doma 2 týždne chore deti, praca a tak. Netuším z coho to moze byt. Nebola som zatiaľ na žiadnom vyšetrení. Má niekto skúsenosť? Kedysi ešte pred deťmi som mala veľmi suche telo. Mala som špeciálne krémy. Odvtedy to neni. Aj teraz mám trochu suchu kozu ale nikdy to takto neskriabalo okrem toho škriabania nič iné nemám. Cukor je ok. Má niekto skúsenosť? Ďakujem

merope
12. lis 2023

Může to být skoro cokoli - včetně zvýšené hladiny bilirubinu (játra). Bez vyšetření těžko vědět.

hankapiiisek
12. lis 2023

@bibg nezměnila si prášek na praní nebo nezměnila jídelníček?

bibg
autor
12. lis 2023

no začala som používať oleje do prania od Plačkovej. Ale už je to mesiac.
@hankapiiisek

hankapiiisek
12. lis 2023

@bibg zkus je tam nedávat a uvidíš, mě to samé co píšeš dělal jiný prášek.

nazka
12. lis 2023

@bibg jsi těhotná?

bibg
autor
12. lis 2023

@nazka nie. Mám pred ovuláciou.

@hankapiiisek no skúsim to.

miryp
12. lis 2023

@bibg máš-li sklony k problémům s kůží, rozhodně bych přestala používat ty vonné oleje do praní. Neznám složení těch, co uvádíš, ale když jsem narazila na nějaké vonné oleje do praní, vždy šlo o syntetickou parfemaci, což prostě může působit potíže.

petramana
12. lis 2023

ja jak vyperu pradlo v arielu, tak bych se taky mohla udrbat... gel ariel mi nevadi, ale ten prasek jo... mohly by to byt ty oleje bych tipla

bibg
autor
13. lis 2023

@petramana no tak asi to tak bude. Dala som si doma fenistil kvapky a zabrala to. Nič má pól dňa nesvrbelo.

petramana
13. lis 2023

synovi zacal vadit prasek na prani az po nejake dobe... proste pak najednou se osypal, potvrdila mi to i doktorka, ze chvili ten prasek snasi v poho a pak jakoby pohar snasenlivosti pretece a je to...