Těhotenství, šestinedělí a DIOPTRIE. Měl to někdo také tak?

vero987nika
4. črc 2021

Má tu někdo zkušenosti se změnami zraku v důsledku hormonů ? 👀 já si těsně před porodem nechala udělat dvoje nové brýle protože už jsem hůře viděla tak abych pak nemusela řešit s prckem. O týden později když jsem si pro ne jela, tak ouha, špatně v nich vidim 😀 teprve potom jsem zjistila, že těhotenství a doba po porodu si se zrakem děla co chce 😀 dnes je prckovi 16 dni, a ráno jsem se vzbudila skoro slepá na pravé oko 🙈🙈 s brýlemi na něj vidim jako předtím bez brýlí, musela mi tam přes noc naskočit snad celá dioptrie 🙈 měl to někdo taky tak? Kdy se to ustálilo ?

amazonkajanik
4. črc 2021

@vero987nika během těhotenství jsem zhoršení zraku měla a nové brýle jsem si nechávala dělat asi až když bylo synovi pět měsíců a od té doby v pohodě. Když nebudu počítat, že jsem si je asi za další 2měsíce rozsedla a musela si nechat dělat nové 😁

littlebee124
4. črc 2021

@vero987nika Ja když byla před rokem na očním si pro nové brýle, rikal mi doktor, ze už by se mi ho zhoršit nemělo, ale ze muže nastat změna v těhotenství. 🙂 tak bych si to být tebou nechala přeměřit

barbora1102
4. črc 2021

Jsem teprve těhotná, 28tt, ale doktor na očním mě na to minuly týden upozorňoval, že po porodu se většinou zrak horší tak ať nejsem překvapená

monaluza
4. črc 2021

Taky se mi zrak prechodne mirne zhrosil (mam kolem 4 dioptrii na obou ocich), ale ne nejak dramaticky, rekneme o pulku dioptrie.

cilkat
4. črc 2021

V těhotenství jsem viděla fakt blbě. Ale měla jsem tehotenskou cukrovku a ta to prý ještě zhoršuje. Dva roky po porodu je to podle mě zhruba na původním stavu, ale kdy se to vrátilo, to už netuším.

treasurka
4. črc 2021

@vero987nika Jo, pokaždý, teď jsem počtvrtý těhotná (36tt) a zase mžourám. Postupně se to vždycky vrací do normálu. Nejhorší bylo, že jsem nemohla ni nosit čočky, klidně třeba půl roku po porodu. To bylo pěkně na 🙊

papucka_27
4. črc 2021

Jj, může se to skokově zhoršit i zlepšit. Jak mi říkal oční, patřím mezi ty šťastnější případy, co mají po dětech o dioptii míň ;) Nové brýle jsem si nechávala dělat někdy 6 měsíců po porodu

martulka88
4. črc 2021

@vero987nika Je to zcela normální. Očař mi řekl, že počkat půl roku po porodu, kdy se hormony dají dohromady 🙂

vero987nika
autor
4. črc 2021

No mne to bohužel nikdo neřekl že mám počkat, přitom jsem byla dva týdny před porodem, takže naprosto zjevně těhotná 😅 vůbec jsem to netušila ... teď budu tedy čekat ten cca půl rok a pak si je budu nechávat předělat 🙈 vtipný je, že mám dvoje nové brýle a vidim hůř než predtim 😂

martulka88
5. črc 2021

@vero987nika To chápu. Já v těhotenství vidím hodně blbě, ale to bych musela mít tak o dioptrii více. Doktor říkal, že je to hormony, že se to po porodu spraví. Ale na řízení tnení "vončo" no, takže defakto neřídím.

nazka
6. črc 2021

@vero987nika mně se to taky zhorsilo. Ale měla jsem vysoký tlak, tak jsem to pricitala tomu. Po nějaké době, asi po roce, jsem zase fungovala bez brýlí (mám půl dioptrie) a při druhém těhotenství to samé. Dceři je už rok a půl a TV, nebo řízení bez brýlí nedávám 😞

marge_s
6. črc 2021

Mně to zustalo 😡

leymea
6. črc 2021

Mne se zrak zhorsil. Mela jsem -0,5 a behem 4,5 roku (od prvniho otehotneni) mam -2,25. Bryle nastalo (nasledne cocky) jsem zacala nosit skoro rok po prvnim porodu, protoze se to uz nedalo a nepoznavala jsem lidi. Dneska kdyz nemam bryle tak mi prijde, ze jsem strasne slepa 😀 delam si srandu, ze byt potreti tehotna tak uz snad oslepnu 😀