Může dojít k poškození zraku při porodu?

frantiska85
15. únor 2013

Ahoj, mám skoro dva týdny po porodu a pořád špatně vidím i s brýlemi. Musela jsem začít nosit své starší brýle, které jsou asi o dvě dioptrie silnější.
Jsem krátkozraká a při porodu mi hodně popraskaly žilky v očích. Pár dní oči bolely. Myslíte, že je to dočasné?

eloana
15. únor 2013

@frantiska85 ahoj nevim, zda to je zrovinka porodem, ale po tehotenstvi se zrak zhorsit muze.....kamaradka to tak mela

kacikaci
15. únor 2013

@frantiska85 ahoj, mě teda při prvním těhu přibyly dioptrie a teď jsem po roce zase těhotná a ony nové brýle mi opět už teď nestačí, co bude až porodím, to raději nechci domýšlet 😒 mudr mi řekla, že dioptrie už se mi samy nezlepší..unavené oči z porodu, popraskané žilky samozřejmě přejdou..

brigule
15. únor 2013

Porod na oči může mít vliv. Rodila jsem v německu a když jsem dr řekla že mám -7,5 a -5,5 tak mě okamžitě poslala na na vyšetření sítnice, jestli ji nemám někde zeslabenou protože by se mi to při tlačení u porodu mohlo ještě víc potrhat. Musela jsem dr gyn přinýst potvrzení že jsou oči v poho.

brigule
15. únor 2013

@kacikaci j oční mi už kdysi řekla že až budu těhotná, tak se mi zrak opět o něco zhorší, prej hormonama.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru