Tlaky (svírání) v krku. Zkušenosti?

lucy_anne
12. srp 2019

Ahoj holky,
jiz delsi dobu me trapi tlaky v krku (takove svirani). Skrabe me v krku, jsem zahlenena, do toho se mi sevre krk a udela se mi mdlo. U MUDr. jsem byla, ta nic nenasla, ale ja se s tim nehodlam smirit, protoze jsem nikdy nebyla nemocna a ted me trapi tohle a ja nevim jak z toho ven. Nemate nektera zkusenost? Dekuju.

vrabcak0007
12. srp 2019

@lucy_anne jestli jsi byla jen u praktika, tak se tam vrat a vydupej si doporuceni a dojdi si na ORL, tam te prohlidnou detailneji, prip udelaji i vyter a tak..

lery92
12. srp 2019

@lucy_anne doporučuji ORL vyšetření , kde provedou stěr a vyšetření optikou k vyloučení patologie

Ovšem...problém může být i na straně endokrinologické ( Štítná žláza ) a nebo nějaká bezvýznamná žaludeční kýla , reflux - ad gastroenterologie
Praktik má toto vyhodnotit a vystavit zadanku ... čímž ho nepasuji do pozice úředníka , ale taková je jednoduše správná posloupnost v řešení Tvého problémů.

neomenia
13. srp 2019

Hele a neni to takovyti sevření hrdla pri panice, strachu, negativní emoci?

ariadna12
13. srp 2019

Byla jsi na gastroenterologii? Mohou to byt priznaky refluxu (zahleneni, hlavne zrana kasel, pocit spatneho polykani, jakoby se zuzoval krk).

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@neomenia ale ja nemam z niceho strach. Stane se to kdykoliv behem dne - na prochazce, doma, v praci, nezavisle na situaci. 🤷🏽‍♀️

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@ariadna12 nene, nebyla. Zatim jsem byla jen u praktika.

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@vrabcak0007 jojo, mam to v planu, jak rikam, nikdy jsem nebyla nemocna a ted tohle. Chci se toho zbavit a dal zit svuj spokojeny zivot.

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@lery92 s praktikem jsem to resila, nikam me neodeslala. Zkusim nejdriv ORL a pak uvidime..

lucy_anne
autor
13. srp 2019

Mne je po tom sevreni pak hrozne nevolno a tlaci me na hrudi. Vse ale vzdy behem chvilky odezni.

priefi
13. srp 2019

@lucy_anne z Tveho popisu moc nechapu, co presne citis, ale jestli to je neco jakoby tzv.knedlik v krku, zkus horcik, muze to byt znameni tetanie. Pokud hleneni je problem, tak alergie (nebo nesnasenlivost) bud potravinova nebo pylova

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@priefi na to zahleneni jsem si zvykla, na alergu nic nenasli, takze to ani tolik neresim, spise to svirani hrdla.

ariadna12
13. srp 2019

Jinak treba u mne pri refluxu bolelo jakoby v zadech, nebo na prsou, slo o prekyselenou cast zaludku.

ariadna12
13. srp 2019

No bud bych sla za praktikem znova, ze problemy pretrvavaji, ze to uz nejde vydrzet, obtezuje te to hodne, tak at kona, nebo bych sla jako samoplatce na gastro/orl/jine vysetreni a na krevni testy na stitnou zlazu, popr. dalsi, a pak mu to omlatila o hlavu. Nebo zmen praktika, pokud nic neresi (to se mi jevi jako nejlepsi).

neomenia
13. srp 2019

Opravdu to vypada na tetanii. Horcik a zkontrolovat ionty v krvi. Ale pozor, ta psychika s tim souvisi, i když máš pocit, že je vse ok.

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@neomenia dekuju ti. Tetanii mam diagnostikovanou uz 3 roky, ale nikdy jsem nepocitila zadne priznaky, prisli mi na ni prakticky nahodou. Takze mam doplnovat horcik a bude to ok? 🙂

neomenia
13. srp 2019

Mohlo by to pomoci, plus také k tomu vápník.

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@neomenia mam doma kombinaci horciku a vapniku, uz jsem zobla 2 tablety. Moc ti dekuju za pomoc, snad to pomuze. 🙂

priefi
13. srp 2019

@lucy_anne pokud mas tetanii diagnostikovanou, tak je to urco ni (viz muj prispevek). Otazka je, zda potrebujes na tetanii horcik nebo vapnik, jsou dva druhy. Mas ted nejaky stres?

priefi
13. srp 2019

@lucy_anne a jeste jedna vec, vapnik a horcik se vzajemne vylucuji, takze aspon 2h rozestup. U horciku doporucuji magnosolv nezli horcik ala doplnek stravy 😉

lucy_anne
autor
13. srp 2019

@priefi nene, zadne stresy, vsechno je ok. 🙂 Magnosolv jsem mela predepsany od neurologa, ale mela jsem z nej hrozne prujmy, takze na jeho doporuceni jsem brala Mg lactici. Ted mi magistra v lekarne dala kombinaci Mg a Ca, ze je to lepsi. Ja tomu prd rozumim, vzala jsem to. 🤷🏽‍♀️ A mela bych (doe neurologa) doplnovat jen Mg.

priefi
14. srp 2019

@lucy_anne v tom pripade bud magnosolv pit pulku rano a pulku vecer a ne pred jidlem, ale po jidle. Ca+Mg mozna na doplnek na doplneni u normalniho cloveka, avsak u tetanie to je nedostacujici. Chtelo by to bud nejaky od mudra, anebo se podivat, co je tzv.lekarsky horcik (nikoli doplnek). Pokud mas overene, ze je problem pouze horcik, tak vapnik nepotrebujes doplnovat navic. Knedlik je z nedostatku horciku. Bude dobre. Pokud by se Tvuj stav nelepsil, konzultuj s dr., byly by na rade nejspis antidepresiva

lennus
14. srp 2019

@lucy_anne Zkus se zaměřit i na psychosomatiku, něco tě v životě svírá, žere, říká se, že ti někdo leží v krku, u mě to sedělo, když jsem měla loni opakované náběhy na angíny, měla jsem konflikt s jednou osobou. Akutně mi hodně pomohl odvar k mínu, našla jsem recept na netu a zabralo to, zaměřila bych se i na stravu - omezit či vynechat mléčné, cukr a bílou mouku, doplnit vitaminy, teď v létě je to ideální. Držím palce!

priefi
14. srp 2019

@lucy_anne kazdopadne by to.chtelo prijit na to, co Te stresuje, protoze Te neco stresuje, jinak bys ten knedlik nemela. Muze se jednat o vec, ktera je na prvni pohled banalita, ale ve skutecnosti to banalita neni a z dlouhodobeho hlediska Te to ubiji

lucy_anne
autor
14. srp 2019

Holky, dekuju. Ale ja si opravdu neuvedomuju nic, co by me stresovalo. Jak mam tedy zjistit, co to je? Jinak ja jsem velky fanousek psychosomatiky, nikdy jsem nebrala leky, ale od porodu mam pocit, ze je me telo v rozkladu. Jinak vitaminy doplnuju, jim zdraveji, jedine s cim bojuju je obrovska chut na sladke, te taky vetsinou podlehnu. 😃🤭
@lennus @priefi

priefi
14. srp 2019

@lucy_anne jak mas stare dite? Co tchyne, jake mate vztahy? Co Tvoji rodice, jake mate vztahy? Manzel vs Ty nebo vs tchani nebo Tvi rodice? Venuje se manzel ditku? Proc boj se sladkym? Nejsi spokojena s postavou? Je tady nejaka otazka u ktere ses pozastavila? Anebo u vseho sis rekla, ze ok?

priefi
14. srp 2019

A co prace?

lennus
14. srp 2019

@lucy_anne Těhotenství, porod a kojení je pro tělo záhul, zkusila bych naturopata nebo homeopata, bykinky apod. I sport by mohl pomoct se odreagovat

lucy_anne
autor
14. srp 2019

@priefi pozastavila:
Za prve - tchyne, tu bych nejradsi vubec nevidala. Zenska, ktera dela presne pravy opak, nez ji rekneme, muj ji omlouva tim, ze je “hrozne hodna”, dle meho to proste dela naschval.
A za druhe - pritel, je workoholik a doma ho vidame jen vecer, v lepsim pripade.
A k tomu sladkemu - s postavou spokojena jsem, jsem ten typ, co by mohl snist cele prase a nepribere, ale stve me to kvuli sobe, ze proste jim az moc sladkeho. At se snazim jak se snazim, nemuzu prestat. 😑

lucy_anne
autor
14. srp 2019

@priefi a prace je ok, delam od lonska na castecny uvazek a jsem spokojena. 😊

priefi
15. srp 2019

@lucy_anne a jak casto se s tchyni vidas? A co dela napr.naschval? Tohle muze na Tebe pusobit hrozne negativne a vysledek pak je toto. Dulezite je, aby Tvuj partner za Tebou stal, ac je nebo neni tchyne hodna. Hranice je treba budovat a udrzovat a tchyne by je mela respektovat. To, ze je partner workoholik neni dobre, mela bys s nim o tom promluvit, ze ho potrebujes mit pri sobe. S tim sladkym chapu 😉