Toxický šok. Mám se bát nebo ne?

estie99
24. zář 2021

Ahojte potrebovala by som vašu radu. Mám 14 a chcela by som používať menštruačné tampóny. Zavádzania sa nebojím ani vyťahovania. Bojím sa že dostanem toxický šok. Viem že sa to stáva málo krát ale všetko je možné. Chcela by sa som teda opýtať či sa mám obávať alebo je to v pohode.

ejmate
24. zář 2021

@estie99 to ti dopředu nikdo nepoví, někdo k tomu náchylný je a tampony používat nesmí. Nevím, jestli se to dá zjistit jinak, než že to zkusíš 🤷🏿‍♀️ Poraď se se svým gynekologem, určitě ti řekne co a jak 👍

estie99
autor
24. zář 2021

@estie99 viem že mi nejak extra asi nepomôžete. Ale aspoň či si myslíte že je pravdepodobne ze sa to môže stať a čo napríklad robiť aby som nedostal ten šok.

lachipie
24. zář 2021

@estie99 Stává se to málokdy... Nicméně je třeba dbát na hygienu, tampony nenechávat uvnitř déle, než by měly být (uvedeno na krabičce), pravidelně vyměňovat, i když tampon ještě nebude úplně nasáklý...

blondynka400
24. zář 2021

@estie99 za mne je pravděpodobnost fakt minimální. A tampony jsou úplně jiný komfort, než vložky. To je naprostá šílenost. Já měla toxický šok za celou dobu jenom jedno a mojí chybou, na konci jsem ho tam nechala asi 20 hodin. Jsem nějak zapomněla no....

zuzekk
24. zář 2021

Nikdy se mi to nestalo

drep
24. zář 2021

Syndrom toxického šoku jsem za 8 let na aro viděla jednou, po potratu.

barmil
25. zář 2021

@estie99 jednou jedinkrát jsem zapomněla tampon uvnitř na konci menstruace. Přišla jsem na to až za 5dni, začalo me bolet bricho a zada.
Už jsem na něj nedostala, tak jsem sjela na gynekologii, tampon vyndali, provedli výplach betadinem a mela jsem preventivně brát 3x denně ibalgin. Naštěstí žádny zanet nebo komplikace nebyly

monib66
25. zář 2021

Jestli se bojíš, jdi raději do mořské menstruační houby. Zavádí se jako tampon, můžeš si na ni přišít i bitku, aby se ti lépe vydávala 🙂 Je přírodní, stačí jen pokazde proplachnout vodou a znovu použít. Na konci MS se des indikuje v himálajské soli s treetree olejem. Narozdíl od tamponu ji člověk necítí 🙂 Já jsem ráda, že jsem na ni narazila a od té doby nic jinýho nepoužívám.
Kdyžtak více informací najdeš třeba na maluna.cz

estie99
autor
25. zář 2021

@monib66 možno vyskúšam ďakujem za radu