Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

jarulai
24. dub 2009

bety, ja som mala len ten femibion a duphaston.

idem na obed, potom sa ozvem 😉

mirip
24. dub 2009

betynka ja mám to isté a od cca 4tt, teda hed ako som našla // pichám injekcie fraxiparin každý deň na riedenie krvi a čo sa týka tích liekov ako utrogestan, ja som nebrala zrovna ten ale brala som dupahaston a to od 5 do konca 11tt potom už nie

cikyta
24. dub 2009

Hlasim 2v1. Utorok mám TP a to hráme aj hokej s Kanadou,tak dúfam,že si na mne dr.nezgustnú skrz to 😀
Sama som zvedavá,kedy sa "slečne" uráči.Ale hádam čochvílu,lebo dnes ráno som si pichala do členkov prstom,či su moje? Ved som bola odjakživa kostrbatá a dnes nemám žiadnu kosť v členkoch a vizeraju,ako keby som mala natiahnuté nejaké "rodžery". 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Pa a pekný dník dievčatká!

janula.k
24. dub 2009

betty, ono tieto veci su hlavne na hematologovi, takze sa riad tym, co ti on povie. Je pravda, ze mnohi gynekologovia moc o tom nevedia. Ja som bola vo fakultnej nemocnici a pocas dvoch dni som sa bavila s tromi gynekologmi tam a ani jeden nevedel povedat nic blizsie k tomuto problemu.
Ano, pocas tehu je omnoho vyssie riziko zrazania krvi a pocas tehu sa chodi pravidelne na kontroly.
Mne moja gynekologicka nechcela nasadit utoš, vraj pri tejto poruche mi moze robit zle.

bettynka222
24. dub 2009

jari ja sa bojim, ze tie hormony len zbytocne zhustuju krv. ale zase duphaston ma len 10 mg progesteronu a utros az 100...a to je trosku rozdiel 😒

mirip gratulujeeeeeeeem ty budes mat babatko, to je super. takze hned ako si zistila, ze si tehu, tak si utejala k hematologicke a ona ti urcila tie injekcie? a ty si o tej mutacii vedela uz predtym? myslis, ze sa mozu vysledky lisit ked si tehu a ked este nie? lebo ja si fakt myslim, ze to, co teraz najdu je nic oproti tomu tehu. mna vtedy strasne boleli zily a tie cievy mi praskali...a teraz je vsetko ok.

janula.k
24. dub 2009

mirip ahoj, no ja si myslim, ze ked su uz nasadene injekcie, tak sa moze brat aj utroš, alebo duphaston. inak ja som pri druhom tehu brala duphaston a o tyzden som potratila.

mirip
24. dub 2009

nie šla som na gyndu a gynekolog hned vola hematologovi a dal mi papier kde jemu vyšiel pozitívny heterozygot a hed v ten deň som absolvovala hematologa

výsledky sa nelíšia mne na heterozygot prišli ked som nebola tehotná, respektíve po kyrete gynekolog hladal príčinu či nie je u mna

bettynka222
24. dub 2009

no ved aj mne na mutaciu prisli teraz, ale idu zistovat tu hladinu homocysteinu a ja len tak rozmyslam, ci sa to mnnozstvo nemoze lisit v tehu od toho pred tehu... 😒

janula.k
24. dub 2009

mirip, takze tebe hematolog nasadil hned fraxiparin, bez toho aby ti urobil sam vysetrenia? Stacil mu len papier od gyn?

mirip
24. dub 2009

neviem janulka ono každý gynekolog to berie s duphastonom a utrogestanom inak moj mi dal len do konca prvého trimestra že potom už netreba, kedže som vždy na poradni a po prehliadke nemala ani s krčkom nič ani som sa neotvárala a bolo to ok, a dúfam že aj bude dalej...........tak mi povedal že ešte jedno balenie /to bolo v 10tt/ a to by malo stačiť

mirip
24. dub 2009

mne vyšetrenia urobil komplet gynekolog a na základe toho mi nasadil hematolog fraxiparin nanižšiu dávku pochopitelne a papier som vrátila gynekologovi ale hematolog mi hned v ten deň bral krv a dal si urobiť pre seba vyšetrenie také isté aby to mal podložené aj on

mirip
24. dub 2009

takže už ked som išla pre druhú várku injekcií mal výsledky na heterozygot pozitívne už aj hematolog v rukách

janula.k
24. dub 2009

mirip dakujem 😉 ty mas za sebou "len"jeden potrat ze? to je super, ze ti na to prisli a teraz uz pekne tehulkujes 🙂

mirip
24. dub 2009

hej prišli, lebo ja som chodila aj chodím k dobrému doktorovi, on sa zaoberá pármi ktoré majú problémy otehotnieť..............a keže ja som prvýkrát otehotnela po troch rokoch tak ked to skončilo kyretom on mi sám povedal že nebude čakať kým potratím druhýkrát ale bude počas pauzy čo sme mali mať pátrať po príčine lebo že ak je u mna v mojej krvi tak nech sa to rieši hned, teda on to hned po prvom kyrete tak robí, hned vyšetrenia..............lebo sa nemôže na to dívať už, že vela žien horko ťažko otehotnie a potom ked potratia tak že čakať či sa to nezopakuje...................že nie nie, on sa vždy snaží prísť na problém ak je v krvi alebo iný v matke akoby sa to malo zopakovať

mirip
24. dub 2009

tak sa na problém zrejme prišlo a sme zatial ok a dúfam že aj budeme dalej 😔

janula.k
24. dub 2009

mirip, tak to klobuk dole pred tvojim lekarom 😵 ja som mala takeho blba..a ze primar gynekologickeho oddelenia...vymenila som ho az v case, ked som otehotnela treti krat..to mi moja nova gynekologicka hned zobrala krv na trombofilne stavy a vysledky boli az o dva tri tyzdne, v case, ked som treti krat potratila.. 😔 a ked sa zamyslim nad tym, ze toto sa vobec nemuselo stat...stacil jeden ober krvi po prvom potrate..

mirip
24. dub 2009

aj ja som rada že k nemu chodím, a ked sa to tak vezme som sa k nemu dostala ako "slepé kura k zrnu" 😀 predtým som chodila k žene a tý sa na nás doslova vysrala, nedarilo sa rok a pol a ona nič nerobila keby som chodila k nej tak neotehotniem nikdy

lia
24. dub 2009

ahojte

mirip,mozem sa spytat??duphaston treba brat??mne ho nenasadili.injekcie nasadili

mirip
24. dub 2009

to záleži od gynekologa lia, mne dal hematolog injekcie a gynekolog automaticky duphaston..........ono či niečo nasadí na podržanie to závisí asi od gynekologa

mirip
24. dub 2009

liuš ty si tehulka?

jarulai
24. dub 2009

mirip, gratulujem k babu a držím paste 😉
no mne tiež dal robiť toto vyšetrenie gynekolog, no ked mu došli výsledky, tak mi len kázala papať ten femibion a nič viac. preto sa chcem teraz vypýtať k tomu hematologovi. gyndoš je presvedčený, že bábou nič nebolo, že v nemocnici mali zle nastavený USG a preto nevideli srdiečko biť. preto si ani nemyslí asi, že by som mala nejaký problém. no ja to potrebujem vedieť pre pokoj duše.
inak - babzlky, nechcem vás trápiť, ale: vaše mimi sa vyvíjali normálne? lebo moje rástlo dosť pomaly /chodila som na kontrola každé 2týždne a mimi zakaždým podrástlo len o týžden, teda v 9tt bolo ešte len 4mm velké - teda na 5tt ☹ / a tiež som mala vraj kopu zrazenín v maternici ☹ tak neviem

cikyta, tak ty už to máš za pár 😵 držkaj sa moja

lia
24. dub 2009

to bude tou krvou jarulai podla mna,chod na vysetrenie na hematologiu a ked budes tehu,trvaj na injekciach 😉

mirip
24. dub 2009

jarulka aj moje to prvé rástlo pomaly sklz bol 2týždne a kedže som vtedy mala odsledovaný cyklus tak doky presne vedel kedy bola ovulka, a chodila som na kontrolu a UZV každý týždeň dokonca bolo aj srdiečko /podla UZV v 9tt ale podla menzesu som mala byť vtedy už v 11tt/ doky mu sa nezdalo stále že je to ok ale neposlal ma hned na kyret, predsa bolo srdiečko a tak čakal či sa to zlepší alebo bude úplný koniec, teraz druhýkrát ked mám injekcie je to zatial ok, srdiečko sme mali v 6+1 a zatial všetko sedí dokonca sme o 1deň dopredu podla UZV, tak len dúfam že tripple testy teda už len výsledky z krvi budú vporiadku a bude už všetko len a len dobré

jarulai
24. dub 2009

lia, ja si to tiež myslím, aj som to niekde čítala, že to sposobuje spomalený rast a vývin mimi ☹ len som to žial čítala až po tom ako som mimi stratila ☹ určite tam ale chcem ísť

lia
24. dub 2009

mirip,mas ip

mirip
24. dub 2009

aj ty liuš 😵

jarulai
24. dub 2009

mirip, no vidíš, ja som mala sklz 4týždne - podla menzesu som bola v 8tt+5 a podla USG v 5tt+0 ☹ tiež sme videli srdiečko, no o dva dni v tej nemocke mi už tvrdili, že nič nevidia ☹

mirip
24. dub 2009

presne tak krvou, mne vtedy doktor dal robiť kadečo............teda také vyšetrenia čo môžu sposobiť spomalený rast a následný missed, a kedže je krv hustejšia tak ziviny pre bábatko sa nedostávajú v takom množstve ako by mali a tvoria sa zrazeniny ktoré následne opchajú žilky ktoré vyživujú bábatko a tak je potom koniec,ked sa na to spatne aj ja pozriem tak to naše prvé sa snažilo so všetkých síl a držalo zubami nechtami pri živote ked vydržalo až do 10tt-11tt ale žial moja krv ho nakoniec dorazila úplne 😔

krpatucka
24. dub 2009

No fasa ako to tu citam tak ma ide porazit. Inak ahojte 😅 . Ja mam tiez mutaciu "iba" heterozygota a ked som bola na hemato, tak mi neodporucili ani kyselinu listovu, proste vobec nic ☹ 😠 Beriem akurat Bion3 kde je 200 mikrogramov kyseliny, ale v inej teme som sa docitala, ze to je velmi malo. Som z toho znechutena a hlavne neviem ako to mam riesit. Uz mam 4 anjelikov ☹

krpatucka
24. dub 2009

aj mne sa prvy nevyvijal ako mal. Bol o 2tt pozadu ☹