• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

5. června 2017 
krpatucka :frowning2:
a čo keby si skočila k inému lekárovi s tou krvou?

takže pozerám, že moje mimi by nemalo šancu, kedže sa nerobilo nič ani s tým 4týždnovým oneskorením :angry: aj ked sa snažilo :frowning2: no ja sa už teraz nedám!!! ak ma nebude chcieť gyndoš poslať na tú hematologiu, skočím k obvodnému a ten mi papier určite bez problémov vypíše. ja už nechcem kvoli tomuto prísť o dalšieho anjelika, dosť ťažko to znášam už teraz :frowning2:
24. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mal by sa aspon anopiryn brať skor a potom nasadiť fraxiparin alebo niečo podobné
24. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, ja som zrejme aj kvoli tomuto nemohla užívať HAK, lebo mi pri nej nabehli krčové žily a občas nenormálne boleli :angry:
som zvedavá ako dopadnem
24. dub 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krpatucka, urcite zajdi za inym hematologom. Ze 4 anjelikov a oni ti daju len Bion3 :confused:
inak je to tak, ze ten oneskoreny rast sposobuje prave tato zla zrazanlivost. Tam sa jednoducho pozastavuje rast, lebo tam neprudi ta krv tak ako ma :pensive:
24. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru krpatucka, ja by som hned utekala k inému hematologovi. čo si to oni nevedia uvedomiť aká rana je stratiť čo i "len" jedného anjelika, nie to ešte 4 :frowning2: :angry: :angry:

takže ten dovod je u mna už jasný - no škoda, že tak neskoro :frowning2: ale aspon viem do budúcna, že sa už len tak odpinkať nedám!!!
24. dub 2009 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jarulai bola som narodnom hematologickom centre, kde ma poslal moj gyndos k svojim znamym doktorkam a dopadlo to takto :angry: Uz neviem na koho sa obratit a ako to riesit. Mam jednu kamaratku a ona ma tiez "iba" heterozygota a hned jej preventivne nasadili liecbu, picha si fraxik a pomaly uz rodit bude. Mam si nasadit sama anopyrin?
24. dub 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
janulka oni mi nedali ten bion, to beriem z vlastnej iniciativy ako vitaminovy doplnok. Ked mi prisli vysledky, tak som tam mala mat nejake doporucenie a nebolo tam nic, tak som to brala tak, ze je to asi v pohode, ale ako vidim tak nie je. Dokonca som mala dvojnasobne zvysene D-dimery aj to bolo podla nich ok
24. dub 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, tak to je divné :angry: skús ísť do iného mesta, tam, kde tvojho dokiho nepoznajú, že chceš konzultáciu. budú chcieť určite aby si si priplatila ale podla mna to za to stojí :wink:
24. dub 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka vymenit lekara! odkial si?
24. dub 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
byvam v DS, ale povodne som z BA a travim tu vacsinu dna, cize tu mam aj vsetkych lekarov
24. dub 2009 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale jednoznačne by si mala ísť inam. ja byť tebou ani neváham
24. dub 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, tak ked si z BA, tak skus vyhladat ineho lekara hematologa...Ja som objednana na Kramare.
24. dub 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, ked aj iného hematologa najdeš v zlatých stránkach alebo sa popýtaj po známych - na niekoho isto natrafíš, len to nenechávaj tak a určite ho zmen
24. dub 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Skusit to skusim, len tam budem potrebovat asi zase nejake doporucenie od lekara, nie?
24. dub 2009 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, asi áno. no myslím, že ked sa narovinu porozprávaš so svojim dokim a povieš, že chceš mať istotu a preto by si to chcela mať od viacerých lekárov, tak by ti ho mal napísať.
24. dub 2009 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, odporucanie by ti mal dat bez problemov aj tvoj obvodak..nemusis to riesit cez gyn.
24. dub 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super, tak sa do toho pustim :wink: Dievcata dakujem za rady :grinning:
24. dub 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, sme tu vsetky na jednej lodi zvanej trombofilia :wink: :frowning2:
24. dub 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no žial, radšej by som plávala na lodi zvanej tehulky bez problémov :wink:
ak máš normálneho obvodáka, tak ti naozaj dá aj on odporúčanie :wink:
a od toho sme tu, aby sme si radili a podržali sa, nie :wink:
24. dub 2009 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasneeee :wink:
24. dub 2009 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, babulky, poviem vám, že som vtedy verila, že všetko bude OK, lebo moja mamina aj starka to majú tiež a v pohode. mamina síce o prvé mimi tiež prišla, no potom bezproblémov donosila a porodila 3deti, starká má detí 6 a vtedy ešte o nejakej trombofilii asi ani nechyrovali. akurát majú dosť problémy s krčovými žilami. prečo sa to takto stalo práve u mna? :frowning2:
24. dub 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaru aj moja mamina prisla o 2 deticky. Najprv som si myslela ze snad mna to obide, ale bohuzial. Velmi som sa tesila ked som prvykrat nasla // a verila som, ze u mna to bude ine. Nebolo. Ked som mala prekonat to prve hnusne rizikove obdobie, prisla rana a v 12tt bolo po vsetkom :frowning2: Potom to neslo a ked tak vzdy do 6 tt to odislo, takze + 3x spontanny. Vsetko mam vrajze ok. Tiez som si davala tu otazku milionkrat, ze preco prave ja, ale odpoved som nikdy nedostala a nedostanem. Mne sa do toho zaplietla aj stitka, takze to mam "veselsie". V podstate mame stastie ze zijeme v dobe, kedy vedia zistit vela pricin a odstranit ich, len to chce cas a to nenavidene obdobie cakania na nieco. Ale raz sa to musi zlomit a konecne prist ten maly zazrak a vytuzene stastie. Ach jaj ako som sa rozcitila. Idem sa radsej nadlabnut
24. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, určite to príde a aj my raz budeme držať v náručí naše vonavučké zdravučké uzlíčky :wink: len sa musíme dať do poriadku :wink: ja už nerozmýšlam "prečo", aj tak to nezmením...
tak dobrú chuť :wink:
24. dub 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mirip a nevies na co vsetko ti robil dr. testy - co vsetko sposobuje pomaly vyvin embrya? lebo u mna to bolo podobne, navyse mi v maternici vznikla krvna zrazenina...
24. dub 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
bety, u mna tiež - vraj som mala v maternici zrazenín viac :angry:
24. dub 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
noooo vidis, mame nejake podobne osudy...aspon co sa tehu tyka :grinning:
pamatas, ty si mi vtedy pisala, ked som mala ist na kyret...to bol des... :rolling_eyes:
24. dub 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
bety, na to sa snažím velmi nespomínať, na to strašné obdobie, mna to bolí :frowning2: ale inak si ťa pamatám :wink:
24. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
krpatucka, na tejto stránke je zoznam hematologov, tak skús si niečo vyzistiť :wink: dúfam, že ti to pojde :wink:

http://www.myelom.sk/index.php/ov/register_view/zoznam_lekarov_datamanazerov_a_analytikov_ktori_vybudovali_register/
24. dub 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jari a vy sa uz snazite? my teda este nie, ale uz je to tusim mesiac, co som na tom bola...tak je to uz trosku lepsie, teda vclastne omnoho lepsieeeeeeeeeeeee :grinning:
24. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bety, my už áno - nám dovolili už po prvej MS, tak sme neváhali ani na chvílu :grinning: :grinning: :grinning:
ja mám občas ešte smutné chvílky, no čím dalej tým bývajú zriedkavejšie :wink: a teraz, ked ste mi vysvetlili ohladom tej trombofilie, tak - je to blbé - ale trošku sa mi akoby ulavilo, že som urobila všetko pre záchranu mimi ale chyba bola v mojej krvi, čo som nemohla ovplyvniť. lebo mna stále ešte napadalo, že som nespravila všetko...neviem, či chápeš ako to myslím
24. dub 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek