Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

jarulai
24. dub 2009

krpatucka ☹
a čo keby si skočila k inému lekárovi s tou krvou?

takže pozerám, že moje mimi by nemalo šancu, kedže sa nerobilo nič ani s tým 4týždnovým oneskorením 😠 aj ked sa snažilo ☹ no ja sa už teraz nedám!!! ak ma nebude chcieť gyndoš poslať na tú hematologiu, skočím k obvodnému a ten mi papier určite bez problémov vypíše. ja už nechcem kvoli tomuto prísť o dalšieho anjelika, dosť ťažko to znášam už teraz ☹

mirip
24. dub 2009

no mal by sa aspon anopiryn brať skor a potom nasadiť fraxiparin alebo niečo podobné

jarulai
24. dub 2009

inak, ja som zrejme aj kvoli tomuto nemohla užívať HAK, lebo mi pri nej nabehli krčové žily a občas nenormálne boleli 😠
som zvedavá ako dopadnem

janula.k
24. dub 2009

Krpatucka, urcite zajdi za inym hematologom. Ze 4 anjelikov a oni ti daju len Bion3 😕
inak je to tak, ze ten oneskoreny rast sposobuje prave tato zla zrazanlivost. Tam sa jednoducho pozastavuje rast, lebo tam neprudi ta krv tak ako ma 😔

jarulai
24. dub 2009

veru krpatucka, ja by som hned utekala k inému hematologovi. čo si to oni nevedia uvedomiť aká rana je stratiť čo i "len" jedného anjelika, nie to ešte 4 ☹ 😠 😠

takže ten dovod je u mna už jasný - no škoda, že tak neskoro ☹ ale aspon viem do budúcna, že sa už len tak odpinkať nedám!!!

krpatucka
24. dub 2009

Jarulai bola som narodnom hematologickom centre, kde ma poslal moj gyndos k svojim znamym doktorkam a dopadlo to takto 😠 Uz neviem na koho sa obratit a ako to riesit. Mam jednu kamaratku a ona ma tiez "iba" heterozygota a hned jej preventivne nasadili liecbu, picha si fraxik a pomaly uz rodit bude. Mam si nasadit sama anopyrin?

krpatucka
24. dub 2009

janulka oni mi nedali ten bion, to beriem z vlastnej iniciativy ako vitaminovy doplnok. Ked mi prisli vysledky, tak som tam mala mat nejake doporucenie a nebolo tam nic, tak som to brala tak, ze je to asi v pohode, ale ako vidim tak nie je. Dokonca som mala dvojnasobne zvysene D-dimery aj to bolo podla nich ok

jarulai
24. dub 2009

krpatucka, tak to je divné 😠 skús ísť do iného mesta, tam, kde tvojho dokiho nepoznajú, že chceš konzultáciu. budú chcieť určite aby si si priplatila ale podla mna to za to stojí 😉

janula.k
24. dub 2009

krpatucka vymenit lekara! odkial si?

krpatucka
24. dub 2009

byvam v DS, ale povodne som z BA a travim tu vacsinu dna, cize tu mam aj vsetkych lekarov

jarulai
24. dub 2009

ale jednoznačne by si mala ísť inam. ja byť tebou ani neváham

janula.k
24. dub 2009

krpatucka, tak ked si z BA, tak skus vyhladat ineho lekara hematologa...Ja som objednana na Kramare.

jarulai
24. dub 2009

krpatucka, ked aj iného hematologa najdeš v zlatých stránkach alebo sa popýtaj po známych - na niekoho isto natrafíš, len to nenechávaj tak a určite ho zmen

krpatucka
24. dub 2009

Skusit to skusim, len tam budem potrebovat asi zase nejake doporucenie od lekara, nie?

jarulai
24. dub 2009

krpatucka, asi áno. no myslím, že ked sa narovinu porozprávaš so svojim dokim a povieš, že chceš mať istotu a preto by si to chcela mať od viacerých lekárov, tak by ti ho mal napísať.

janula.k
24. dub 2009

krpatucka, odporucanie by ti mal dat bez problemov aj tvoj obvodak..nemusis to riesit cez gyn.

krpatucka
24. dub 2009

Super, tak sa do toho pustim 😉 Dievcata dakujem za rady 😀

janula.k
24. dub 2009

krpatucka, sme tu vsetky na jednej lodi zvanej trombofilia 😉 ☹

jarulai
24. dub 2009

no žial, radšej by som plávala na lodi zvanej tehulky bez problémov 😉
ak máš normálneho obvodáka, tak ti naozaj dá aj on odporúčanie 😉
a od toho sme tu, aby sme si radili a podržali sa, nie 😉

krpatucka
24. dub 2009

jasneeee 😉

jarulai
24. dub 2009

inak, babulky, poviem vám, že som vtedy verila, že všetko bude OK, lebo moja mamina aj starka to majú tiež a v pohode. mamina síce o prvé mimi tiež prišla, no potom bezproblémov donosila a porodila 3deti, starká má detí 6 a vtedy ešte o nejakej trombofilii asi ani nechyrovali. akurát majú dosť problémy s krčovými žilami. prečo sa to takto stalo práve u mna? ☹

krpatucka
24. dub 2009

Jaru aj moja mamina prisla o 2 deticky. Najprv som si myslela ze snad mna to obide, ale bohuzial. Velmi som sa tesila ked som prvykrat nasla // a verila som, ze u mna to bude ine. Nebolo. Ked som mala prekonat to prve hnusne rizikove obdobie, prisla rana a v 12tt bolo po vsetkom ☹ Potom to neslo a ked tak vzdy do 6 tt to odislo, takze + 3x spontanny. Vsetko mam vrajze ok. Tiez som si davala tu otazku milionkrat, ze preco prave ja, ale odpoved som nikdy nedostala a nedostanem. Mne sa do toho zaplietla aj stitka, takze to mam "veselsie". V podstate mame stastie ze zijeme v dobe, kedy vedia zistit vela pricin a odstranit ich, len to chce cas a to nenavidene obdobie cakania na nieco. Ale raz sa to musi zlomit a konecne prist ten maly zazrak a vytuzene stastie. Ach jaj ako som sa rozcitila. Idem sa radsej nadlabnut

jarulai
24. dub 2009

krpatucka, určite to príde a aj my raz budeme držať v náručí naše vonavučké zdravučké uzlíčky 😉 len sa musíme dať do poriadku 😉 ja už nerozmýšlam "prečo", aj tak to nezmením...
tak dobrú chuť 😉

bettynka222
24. dub 2009

mirip a nevies na co vsetko ti robil dr. testy - co vsetko sposobuje pomaly vyvin embrya? lebo u mna to bolo podobne, navyse mi v maternici vznikla krvna zrazenina...

jarulai
24. dub 2009

bety, u mna tiež - vraj som mala v maternici zrazenín viac 😠

bettynka222
24. dub 2009

noooo vidis, mame nejake podobne osudy...aspon co sa tehu tyka 😀
pamatas, ty si mi vtedy pisala, ked som mala ist na kyret...to bol des... 🙄

jarulai
24. dub 2009

bety, na to sa snažím velmi nespomínať, na to strašné obdobie, mna to bolí ☹ ale inak si ťa pamatám 😉

jarulai
24. dub 2009

krpatucka, na tejto stránke je zoznam hematologov, tak skús si niečo vyzistiť 😉 dúfam, že ti to pojde 😉

http://www.myelom.sk/index.php/ov/register_view...

bettynka222
24. dub 2009

jari a vy sa uz snazite? my teda este nie, ale uz je to tusim mesiac, co som na tom bola...tak je to uz trosku lepsie, teda vclastne omnoho lepsieeeeeeeeeeeee 😀

jarulai
24. dub 2009

bety, my už áno - nám dovolili už po prvej MS, tak sme neváhali ani na chvílu 😀 😀 😀
ja mám občas ešte smutné chvílky, no čím dalej tým bývajú zriedkavejšie 😉 a teraz, ked ste mi vysvetlili ohladom tej trombofilie, tak - je to blbé - ale trošku sa mi akoby ulavilo, že som urobila všetko pre záchranu mimi ale chyba bola v mojej krvi, čo som nemohla ovplyvniť. lebo mna stále ešte napadalo, že som nespravila všetko...neviem, či chápeš ako to myslím