• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

5. října 2017 
Ahojte babule...tak som bola na tych vysetreniach a uz cakam uz len na vysledky..mam volat na konci novembra...len trosku som sklamana ze mi nebrali krv na imunologiu... teda alergia na spermie, embryo a tak... brali mi krv len na toxoplazmozu a trombofilie vsetky typy.... vam brali aj na imunologiu?
19. lis 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
testy na protilatky proti spermiam,embryu,trofoblastu sa nerobia všade......ak viem dobre vysetrujú to len v blave a košiciach......skús sa spytat na to svojho gynekologa.......
19. lis 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
cukor....no ved uvidim ci sa teraz nieco zisti..ak nie tak sa ho opytam... boze nech uz viem vysledky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2009 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zbytočne to niekedy lekári natahujú.mal ta poslat aj na tie protilátky.....teraz budeš čakat do konca novembra na vysledky toxoplazmy a trombofilie a ke d tie budú o.k. tak zase pokial ta objednaju a pokial budú vysledky prejdú aj 2 mesiace. :angry: .....a čas letí .......a človek je z toho nervozny.
19. lis 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
cukor ani nehovor...nervy mam strasne tak ale nepomozem si.... ale co som si pisala s babami co boli aj na tych protilatkach tak mi povedali ze alergie na spermie mat nemozem lebo viem otehtoniet a tiez nie na embryo lebo to by som musela mat aj na spermie tak neviem...ty si bola nacom, ?
19. lis 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mne sa podarilo 2 krat otehotniet ale som potratila a to mam protilátky proti spermiam ale brala som prednison.az po druhom potrate mi zistili trombofíliu.
19. lis 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze vlastne dovodom su trombofilie?
19. lis 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre popoludnie, dievcata. Vsetky Vas zdravim. Pevne verim, ze sa tu pre mna najde miestocko... :slight_smile: Ja som tiez 2x ( po IVF) potratila... Poslali nas na hyperkoagulacne testy, trombofilne mutacie... Termin mam 14. 12. takze si este pockam aj na krvicku aj na vysledky :unamused:
Cukor, chcela by som sa ta opytat, ci dokazali priamu suvislost medzi tv.potratmi a trombo...
Aj ja by som pred dalsim pokusom chcela este vysetrenia na imuno (spermie, embryjka...). Moj lekar v tom priamu suvislost nevidi a vyjadril sa v tom zmysle, ze aj keby vznikla nejaka krvna aberacia to este nemusi znamenat, ze som potratila kvoli tomu... :unamused:
19. lis 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute,
dalida to ti nikto takuto informaciu neda....
Mne tiez len povedali ze pravdepodobne boli potraty kvoli tromofilii, ale nemusi to byt tak.....
19. lis 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vavenka, zistili ti trombofiliu? Liecila si sa pred otehotnenim? Dakujem za odpoved :wink:
19. lis 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dalida ano zistili mi 3 trombofilne mutacie. Aj ked doteraz som ziaden zdravotny problem nemala - okrem potratov..
Trombofilia sa neda vyliecit, len sa da stav zmiernovat riedenim krvi - bud tabletkami /anopyrin, acylpyrin/ alebo injekciami..
Mne odporucili tak 3 mesiace pred otehotnenim riedit krv - pichala som si clexane 0,2 3x do tyzdna, nakoniec az polroka pred otehotnenim, skor sa nam nezadarilo :sweat_smile: :sweat_smile: Teraz pocas tehotenstva si picham kazdy den....
19. lis 2009 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne ako hovorí vavenka.....to nikto nepovie na 100%,ze príčinou bola trombofilia.......proste môže aj nemusí.....
19. lis 2009 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem za odpovede. :wink:
19. lis 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
baby aj mne zistili na zaciatku tehu ,diagnozu FV-leiden heterozygot mutacia.teraz od jula si picham kazdy den injekcie,najprv to bolo clexane a od septembra fragmin 5000.koncom mesiaca idem na kontrolu,tak som zvedava.
ale myslim si,ze az do konca tehu si budem pichat.pritom v rodine nikto s tym problem nemal,tak tomu nechapem.
19. lis 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby :slight_smile:
Tiež patrím k Vám, mám to, čo matelko.
Matelko možno ani nevieš, kto v rodine to má. Ja som to mala už potvrdené z krvi a potom bola na taký test aj moja mama.Má presne to, čo ja a pritom nemala žiadne problémy. Bez problémov porodila 2 deti, niekoľkokrát ju operovali, roky užívala hormóny a nič sa nestalo .... chvalabohu
19. lis 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dalida , dobrych ludi sa vsade vela zmesti :wink:

moj gynekolog ano po porode neuznal ze chyba bola v trombofilii len respektoval hematologicku.raz sice na sone pocas// povedal moze ze to bolo tou krvou(3aborty).

matelko ani u nas nikto nemal , teda dedko(mamin otec) mal trobozu pred 20 rokmi no nikoho to nenapadlo.az teraz (ked to mne zistili)sa dala aj mamka vysetrit a aj jej zistili.pritom ma 3 deti bez problemov aj absolvovala narocne operacie.
19. lis 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
niekedy nerobili take vysetrenia ako teraz.teraz sa len stresuje a my sme potom hotove.clovek ani nevie pomaly co to znamena.
19. lis 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky, nejako vás zas nestíham (teda, písať), malý mi pospí dlhšie iba v kočíku a chodila som kočíkova´t tak na dlhšie, takže sa po príchode domov zobudil. A večer chodí spinkávať neskoro a ja hneď za ním, tatinka máme indisponovaného (seklo ho v krížoch), tak je krpec väčšinou na mne. Včera som išla spať o polnoci.

No a teraz sa už budí (spal asi 10 minút) :angry: , tak pá.
19. lis 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uz ho mam pri sebe... zeby som mu pustila maaaaaaaaaaaaaaaaju? zaujimaju ho vsetky hracky, ktore vydavaju nejaky zvuk, tak mozno aj vcielka maja by sa mu pacila.

ani u nas v rodine o tromboske nikto nic nevie, ja som prvy "zisteny pripad", ale urcite to musia mat aj ostatni, aspon niektori urcite. a bohvie, ci moja babka nemala este aj nejaku zavaznejsiu mutaciu ako ja (potratila tusim 6x a z toho raz aj tak neskor :cry:)
a ked ja mam moju mutaciu ako homozygot, tak ju stopro musi mat aj moja mama aspon ako heterozygot, aj ked o tom ani nevie (teda uz vie - vdaka mne).

vitam nove trombosky! ale rada citam ,ze aj tie "stare" sa ozvali.. andys, ja sa tu "stazujem", ze maly chodi spat neskoro a ty a vyspi len par hodin... chuda moje. neviem si to ani predstavit... dufam, ze sa to coskoro upravi a maly sa v noci vyspi viac a ty s nim.
bettynka, drz sa nam, ale mi odlahlo, ze je babulko v poriadu.. ale sranda, s tou krvou.... ze prilis riedka.
este si stale v nemocke?
matelko, mozno budes pichat aj pocas sestonedelia alebo aj dlhsie.
19. lis 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenoc tak to si ma nepotesila,mne uz tie injekcie idu na nervy.cim dlhsie si ich picham,tak ma to viac boli.
19. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
matelko, neboj, to zvladnes. :wink:
ale mozno nebudes musiet, to zavisi od tvojich vysledkov po porode a aj od hematologa a jeho zvyklosti.
dvojky mate asi prirodzene, ked su jednovajecne, ze?
19. lis 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky trombokamosky,
ja vas stale citam, ale pisem len obcas. Teraz pisem hlavne preto, aby ste vedeli, ze na vas vsetky myslim a drzim moc palce snazilkam, tehulkam a aj maminkam.
Moj muz pred casom dokonale preinstaloval nase PC, a teraz sa snazim dostat k nasej milej tabulke a casom do nej doplnit udaje o novych babetkach..lebo sa mi to nejako vymklo a neaktualizovala som ju od leta tusim.
Tak len aby ste vedeli, ze na to myslim, ale tiez mi dieta spi uz len obcas :grinning: najma vonku na prechadzke a tam uz fakt s laptopom nechodim :slight_smile:

a k tym potratom a trombo - presne ako pisete, nikto nikdy na 100% nepovie a fakt sa to neda spatne zistit, ze to bolo pricinou alebo nie. Je tam tooooolko moznych pricin a blbych zhod okolnosti, ze az az...
hlavne nech nas sleduju nasi mili hemosi :wink:
19. lis 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenoc nie,ja som podstupila ivf,vlastne KET.
20. lis 2009 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte trombošky......nemá nikto nič nové?......je tu akosi smutno
22. lis 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule.. som tu u vás v téme myslím prvý krát a chcela by som sa na niečo opýtať.. je tu niektorá z Vás, ktorá mala trombózu a bola na IVF? Nás to s mm čaká v decembri, kedy by som mala začať so stimuláciou. A tu je ten problém, tie lieky ktoré mám užívať spôsobujú vznik trombózy u žien, ktoré ju už mali alebo majú zvýšené riziko k jej tvorbe. A ja som ju už mala a bola by som nerada, keby sa to má znova opakovať. Ďakujem za akúkoľvek info.
22. lis 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
wodanka:
asi zalezi kdy jsi ji mela, kde, jak jsi se lecila nebo jeste lecis, jestli mas nejakou vadu zjistenou
kazdopadne by to v CARu meli vedet a bud ti daji prevenci oni, nebo hematolog
myslim, ze minimalne na stimulaci by sis zaslouzila nejakej nizkomolekularni heparin a myslim, ze ho predepisujou i v tech CARech
23. lis 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojteeeeeeeee :slight_smile:
tak som konecne domka :dizzy_face: este som si trosku pokravacal...bolo to hrozne, vzdycky ta nadej,ze uz je to ok a otom zase ta hnusna jasno cervena krv :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale terz sa uz od stvrtka dzrime, tak nam to uz vydzi :slight_smile:

rejoice super hladina homocysteinu :wink: ja mam mimo tehu dvojnasobny...tak uvidim ako to bude v pokrocilejsom stadiu, zatial sa vraj zrazam malo :confused:

kajca nebooooooooj, ved ty mas len spinenie. ja som tri tyzdne normalne krvacala. akoze nie moc, ale desne to bolo teda....

renko som 9 tt, babatko uz 10tt, srdiecko bolo uz v 6 tt :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej bettynka to je fajn ,ze si uz domka.tak s babetkom odpočivajte a fakt som rada,že sa ti polepšilo. :wink:
23. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
betty, vies ako sa povie : lehni a nehni :wink: .ved uz skoro mas po 1.trimestri :dizzy_face:
23. lis 2009 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betynka - držím moc palečky!!!!
Všechny moc zdravím a myslím na vás, i když tu teď tak často nejsem. Mějte se moc hezky :slight_smile:
24. lis 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek