Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

brulka
26. únor 2010

betynka dakujem 😉 ato B12 nie je v tabletkach ??? to sa tusim do zadku picha muskularne ci ??? auuuuu to si pamatam este z detstva to boliiii ako slak 😀 🤐 😨

bettynka222
26. únor 2010

anet ten clexan ti jednoducho zaberie aj na ten antifosfolipidovy, neboj 😉

brulka no ale vydrzis snad nieco, nie? ber to ako taku mini pripravu na porod 😀 😀 😀

brulka
26. únor 2010

no ved jasne vydrzim vsetkooooo 😀 😀 😀 len nech je malicke zdrave !!!!! to je najdolezitejsie !!!!!

aanetta
26. únor 2010

Betty a ty pichas tiez?a kolko?lebo ja mam 0,2 a neviem ci to neni malo 😕

labus
26. únor 2010

ahoj kočky - pozerám že viete dobre poradit... ja mám za sebou 4 neuspešne pokusy IVF a teraz mi zistili na hemetologii trob. mutácie: MTHFR-CT-heterozigot
MTHFR-AC-heterozigot a moj lekár v centre vravel,že to zvyšuje ryziko potratu a vekom to stupa a žial ja už mám 38 myslíte že je aj tamn problem prečo sa nedarý uhniezdeniu embrijka? v auguste min. roku som mala laprku a od vtedy mávam aj dlhý a silný menzes... tak mi lekár radil kys. listovu a dnes som si ju dala u obvodnej predpísat ,kedže som sa u vás dočítala že FEMIBION je málo...ten beriem už rok. A B12 som si kupila v lekárni v tabletách myslíte že som si mala pýtat injekcie?
dakujem moc za rady a B6 mám doma tak myslíte že aj tu mam nasadit aj ked ešte niesom tehu? alebo až ked sa stane zázrak? ešte raz dík

naduska
26. únor 2010

Ahoj LAbus neni si sama aj ja mam MTHFR-C667T-heterozigot a budem mat 38.Mam za sebou 5x potrat.Vek neriesim 😀 pa

labus
26. únor 2010

Nadi a čo berie? a ake dávky? dík a aj za povzbudenie si zlatá 🙂

naduska
26. únor 2010

Labus mentalne neberiem nic,teraz v stredu sme boli na imunologii v Plzni a este tam budem musiet ist v aprily tak som zvedava ako to dopadne .ale brala som kys.listovu a aj femibion aj prednizon aj anopyrin
😝 v juni by som chcela ist na stimulaciu no uvidim ako sa to este zamota.

labus
26. únor 2010

Nadi dík tak nech Ti dobre dopadnu výsledky 🙂

naduska
26. únor 2010

Labus mas deticky?od kedy sa snazis?

labus
26. únor 2010

Ano ja mám deti ,ale som druhý krát vydatá sme spolu 11 rokov a snažíme sa intenzívne 2 roky a moj manžel vlastne deti nemá len najmladšieho si napísal na seba a v podstate už končím aj boj za 2 roky 4 pokusy IVF a dve orerácie už stačí.. ked to nejde min. týžden som mala hysteroskopiu tak čakám na výsledok a zistili mi na hem. tieto mutácie.. tak chcem skusit ešte tie vit. mám jeden vaječník a jeden vajíčkovod a tak už prestávam verit na zázraky jáj ešte 2IUi sme mali

naduska
26. únor 2010

Labus poslem ti IP 🙂

zakajda
26. únor 2010

Ahojky, zdravím, jsem tu po delší době.

Připravuju se na druhé IUI, píchám injekce na stimulaci, ale mám docela obavy z toho,že na mojí trombofiílii mi nic nedali, jen kyselinu listovou. Volala jsem na hematotogii a doktor řekl, že pokud si budu píchat hormóny jen 10 dní, tak mi nic dávat nebude.Mám po jednom potratu, tak mám trochu strach.

bettynka222
26. únor 2010

anetka nepicham, ficim na vitaminoch 😀 potom daj vedieť ako pokracujete 😉

labus dávaj si tu listovku, aj Bcka a ešte aj femibion- aj ja to tak beriem 😉 predidrs tak razstepom a zníži sa tu homocystein 😉

zakajda akú máš mutaciu? k listovke aj B12 a B 6 😉

labus
26. únor 2010

Bettynka dakujem takže možem v jeden den aj listovku aj Feminion?+B12 a B6 hej? dakujem si zlatíčko všetko mám tak idem na to 🙂

ilca1
26. únor 2010

Ahoj holky prosím o radu já se v těch mutacích nevyznám tak nevim co můžu čekat poradíta mi ? V průkazce mam napsáno -( Prokázaná mutace G 20210 A v genu pro trombin v heterozigotním stavu) máte někdo tohle a jaké máte zkušenosti ☹

zakajda
26. únor 2010

bettynka- leiden a ještě jednu

bettynka222
26. únor 2010

labus áno môžeš to brat naraz 😉 ale skús sa nabudúce spýtať na tu B12 v injekciach - stačí to raz mesačne 😉 a magne B6 s hodinovym odstupom od listoviek 😉

ilca takú mutaciu nepoznám. poznám buď protrombin, alebo GPI 😒

cukruska1920
26. únor 2010

magneB6 s odstupom??? ja to beriem vsetko naraz

gintare
26. únor 2010

Ahoj ilca1! Tak já mám taky přesně tohle - mutaci genu pro protrombin, heterozygot! Zkušenosti mám takové, že při braní HAK jsem měla tromboembolickou příhodu, musela jsem do nemocnice, kde mě z toho vykřesali. Teď doživotně zákaz jakýchkoli hormonů (silně zvyšují riziko trombózy) a teď v těhotenství si od začátku píchám Fraxiparine na ředění krve. Není to nic tak hrozného, dá se s tím žít, je dobré to vědět právě pro případ těhotenství, operace ap. aby se nasadila léčba (těhotenství taky zvyšuje srážlivost) a pak je všechno pod kontrolou. Tobě k tomu nic neřekli, když Ti na to přišli?

labus
26. únor 2010

Betynka dakujem Ty si zlatíčko. Na B12 sa spítam a B6 budem brat teda z odstupom -dík

ilca1
26. únor 2010

gintare mě když na to přišli tak mě jen řekli ,že kcyž otěhotním tak si budu píchat injekce, Teď jsem úplně na začátku 13 dní po IVF a jsem těhotná dnes mě to potvrdili z krve, píchám si jednou denně fragmin a beru kyselinu listovou a vitamíny centru materna. mam za sebou jeden potrat v 10 týdnu ale jedno 8 leté dítě už mam a to jsem nevěděla že něčim takovým trpim. V jakém týdnu jsi ty?

gintare
26. únor 2010

Já jsem v desátém. Jak sis zvykla na injekce? Já jsem to radši naučila manžela 😎 A blahopřeju k potvrzení těhu!

bettynka222
26. únor 2010

ilca takze máš protrombin? keď si to napísala oddelene, tak som myslela že len nejaký trombin a to som ešte nepocula 😀
a gratulujem 😵 držte sa

fiallinka
26. únor 2010

bettynka222: já to mám taky napsané ve zprávě od hematologa i s tím číslem...

ilca: mám taky to co ty a ještě něco k tomu a zkušenost blbá - umřelo mi před porodem mimčo, nicméně neboj, víš o tom a injekcema to dostaneš do normálu

sarafortuna
26. únor 2010

ahojte kočky,
ja som konečne tehu 🙂 , a preto musím riešiť druhý môj problém a to je trombofília: Faktor V Leiden -hetero, a Mutácia MTHFR homo... žiadne problémy pred tehu som nemala - okrem OBCAS bolavých žíl na nohách a opuchnutých nôh

som ešte len v 4tt+3-6dní a ku gynekologovi idem asi až v 6.tt. Beriem Femibion800 + 1-2krát denne Bkomplex + 3 krát do týždna Acidofolan...
Dievčatá, nie je to veľa? resp. málo?

kedy treba isť na hematologiu? hned?
viete poradiť?

velvet26
26. únor 2010

ahojte...ja si vas tak pomalicky citam...
sarafortuna, ja mam tiez leiden heterozygot ako ty...a dr. mi povedal, ze ked ostanem tehu, tak treba hned ist potvrdit tehu z krvi a utekat na hemato pre fraxiparin...tak na tvojom mieste by som isla hned...
a gratulujem... 🙂

sarafortuna
26. únor 2010

velvet, ďakujem, no veĺmi sa bojim...
bola som u gyndoša tento týžden a ten akoby nevnímal že mam trombofíliu... je pravda,,že som tam došla, keď už mal sestričky preč...ale to ma mal rovno OTOČIT na dverách a už ked sa mi venoval, tak sa mi mal venovať na 100% 😒 😒 😒 tehu nepotvrdil, lebo ešte nie je ani dutinka... mám prist o týždne... ☹ ☹
dufam, že to tam ešte bude v brušku... v 5.tt sa začína vyvýjať cievny systém... NO HADAM DAJAKO UZ BUDE.. 😎

sarafortuna
26. únor 2010

vlastne v 6.tt - ved teraz som v 5.tt... 😎 😎

velvet26
26. únor 2010

sarafortuna...to je dobry blbec ten dr...to ti predsa len mohol zobrat krv a ked tam uz nemal sestricky, tak ta mal zavolat na krv na druhy den...ja som tiez zmenila gynekologa, lebo ten na mna kaslal...a tento novy povedal, ze ked ostanem tehu, tak ako prve zoberie krv a zisti hladinu hcg a podla toho potvrdi tehu, aby som nestracala cas a mohla ist hned na hemato...
nemozes mu zavolat, ci ti nezoberie krv na hcg...resp...ist hned na hemato s tym, ze mas pozitivny test, ci ti nepredpisu injekcie?