Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

nektarine
12. říj 2010

@fiallinka ne, netušila jsem to, odpoledne před tím se ještě vrtěl a v noci jsem si myslela, že spí, do porodnice jsme jeli hned ráno, kolem deváté. Vůbec jsem to netušila.

nektarine
12. říj 2010

@majjka24 u nás to byly včera tři měsíce.

kaciatko81
12. říj 2010

kocky, chcem sa spytat... nedavno som niekde citala, ze sa moze fraxiparin pichat az po opu, ze aby nedoslo ku krvacaniu. viete o tom nieco? mne ho hematologicka napisala od zaciatku stimulacie 😕

w_h
12. říj 2010

@adky hmm, tak to beres taky peknou davku, ja brala 10 mg, ale vyladili jsme to az ke konci lecby.
tak se proste domluv s nejakym hematologem, prevede te na LMWH, budete se snazit a pak pichat az do porodu. nevim jak je to s kojenim. kouknu se. 3 mesice cisteni - to si myslim taky nemusi byt - warfarin se metabolizuje relativne rychle. jestli chces, zeptej se v poradne dr. Kouckeho na www.porodnice.cz, ma obrovskej prehled i o novinkach, je to guru vsech tehuli

fiallinka
12. říj 2010

@kaciatko81 ne, může se už dřív - já jsem taky píchala od začátku stimulace - právě proto, že ta stimulace je velká hormonální zátěž, která zvyšuje riziko TEN, se v odůvodněných případech píchá už od stimulace... no určitě může krvácení zvyšovat, před invazivními zákroky, což je i OPU, je teda dle mého doktora dobré držet odstup 12 hodin od zákroku nebo ten den vynechat...

fiallinka
12. říj 2010

@nektarine to je fakt na prd...

adky
12. říj 2010

@w_h dakujem krasne,pozriem sa na tu stranku 🙂

margarita
12. říj 2010

@sjuzocka , ja som mala vyvolavany porod, ale len preto, ze ma nechceli nechat prenasat, kedze som v termine neporodila, na druhy den mi ho vyvolali. Tiez som chcela epi, ze ked sa podari tak bude, a ak nie, nevadi...no kedze bol naplanovany s vyvolavackou, den predtym som si uz nepichla, aby bol medzi poslednou injekciou a podanim epi odstup min. 12 hodin, co bol, a nebol to problem. Zalezi od toho, ako je dietatko velke, ci mas dost plodovej vody a aka je placenta a tisic inych veci, myslim, ze trombofilky radsej nechaju rodit prirodzene, lebo cisarak je predsa len operacia, cize kym nie je vazna zdravotna indikacia, vsetky kamosky trombofilky, co poznam, cakali az to na ne pride, ci uz v 38, 39 alebo 40tt.
drzim palce
a zdravim vsetky, co si ma tu este pamataju 😉

kaciatko81
13. říj 2010

@fiallinka dakujem, si zlata 🙂 ako ti to krasne pribuda tie tt 😵

cukor
13. říj 2010

ahojte......chcem sa spýtat na tie infarkty na placente.....ako to zistujú?

nektarine
13. říj 2010

@cukor Ahoj cukor, u nás to zjistili až pitvou... Nevím, jestli to jde zjistit i jinak, mám obavu, že asi ne...

matelko1
13. říj 2010

ahojte
@cukor krasne ti idu tie tt.ako sa citis...
a neviete co je s bettynkou.....

majjka24
13. říj 2010

@cukor ahojki, já jsem zase kajsi četla, že se to dá zjistit i na UTZ,( i první stupeň) ale nevím v jakém tt, to tam nepsali. Záleží prý jak je citlivý ten UTZ. Někde na foru tam psaly holky, že jim to našli, ale včas, a některá tam myslím byla 25 tt, ale nevím to jistě 😒

majjka24
13. říj 2010

@cukor Zeptej se Dr. jeslti tě třeba nemůže poslat někde kde mají citlivý UTZ. 😉

cukor
13. říj 2010

@matelko1 ...ahoj matelko...mame sa fajn,vceličky poctivo picháme,strach sa zo dna na den stupnuje.bojím sa pôrodu .bruško rastie,veci su čoraz tesnejsie,v zime urcite ani jednu bundu nezapnem. 😉

fiallinka
13. říj 2010

@cukor nevím, ale obecně vzato už pak ta placenta může špatně vyživovat a to se zjistí sledováním průtoků pupečníkem na ultr., to mně třeba dělá teď už pravidelně...

bettynka222
13. říj 2010

@cukor je to vidiet na utz. mne sa obajvovali asi od 34 tt. v 40 tt uz mala placenta stupen III. - ten najhorsi stupen, tak maleho popohnali, lebo a nikam nechystal 😝

@matelko1 jeeeeeej ahoj, mali uz maju 8 mesiacov? to je sila...za chvilu vas dobehneme 😀 ako sa mate? vidim ze chodite plavat. kedy si s nimi zacala chodit na plavanie?

zulok
13. říj 2010

ahojteeee

infarkty na palcente je vidno, ale pokial je ulozena vzadu, tak to teda vidiet nie je..boli sme v pondelok na UZV a pytala som sa na to, ako je to s mojou placentou, a ze je vzadua nic nevidno, tak skontrolovali prietoky , tie su zevraj vporiadku

@fiallinka prepac, ze sa pytam, ale ty si tusim pisala, ze u teba boli minule prietoky vporiadku ? ako teda zistim, ze je daco zle ☹ aaach,

@matelko1 jeej, vy ste ale vyrastli 😀 Bettynka sa maju vyborne, pekne rastu, nedavno sme si pisali.. i ked bola Beatka skor, sikuliatko vsetko pekne dohnala..radost citat 😀 😀

matelko1
13. říj 2010

@zulok veru vyrastli sme.uteka to rychlo.vychutnavam si kazdy den s chlapcami.uz zacali po styroch plazit sa.su zlati....
ale ty uz mas krasny tt.pozeram,ze pohlavie este neviete tak to bude prekvapko 😵 mena uz vybrate urcite mate,ze... 🙂

fiallinka
13. říj 2010

@zulok no právě, že byly - oni mi to nekontrolovali kvůli trombofilii, o té nevěděli, ale poslední měsíc jsem byla v nemocnici "na udržení" a kontrolovali to preventivně kvůli tomu, že to byly dvojčata.... paradoxně všechno ok - průtoky ok, váhy mimin vzorové, a stejně to dopadlo takto. Stejně se nikdy přesně nepřijde na to, proč se to stalo...

leya
14. říj 2010

Ahojte! Neviem, ci som zabrusila do spravnej temy......bola som na vysetreni u hematologa a vo vysledkoch mam PAI heterozygot a GPI-a homozygot....neviete mi niekto vysvetlit, co to znamena? vraj to nic nie je, len mi predpisu anopyrin, aby som lahsie otehotnela....a este nevie nahodou niekto normu pre ab2GPI IgG a IgM? vdaka.

cukor
14. říj 2010

ahojte.....som sa práve vrátila z hematologie.zase mam horsie vysledky.zrážanlivost stupla,zelezo kleslo .mam príst o dva tyzdne a ked sa nič nezmení da mi clexan 0,6.len aby sa babetku dovtedy nič nestalo,taký mam strach.a zase sa zvýšila cena clexanu.minulý mesiac so za 0,4 doplácala za jedno balenie 70 centov a dnes 2,13 eura.

denisocka
14. říj 2010

@cukor tak to ma mrzi,človek by si najradšej pichal 0,6 už odteraz,že? ake neboj, všetko bude OK,mne sa tiež začali zhoršovať vysledky okolo 26tt

cukor
14. říj 2010

@denisocka ...ahoj .....a vy ako sa mate?......teraz sa budem ešte viac pozorovat.je to na nervy.

mitote
14. říj 2010

ahoj holky, ja jsem chudokrevna, ale zaroven mam trombofilii, je pak problem otehotnet?

fiallinka
14. říj 2010

@cukor ono se asi fakt s blížícím se 3. trimestrem něco děje, mně to taky zvýšili v té době jako tobě... no nic, radši píchám vyšší, třeba už to zvyšovat nebudou...

já jdu k doktorovi zítra, ty měsíce nějak letí 🙂, se mi zdá...

@mitote myslím, že chudokrevnost má spousta lidí a problém s tím nemají, pokud se to dá řešit, stejně tak ta trombofilie nemusí být nic hrozného - pokud to víš a hlídáš...

cukor
14. říj 2010

@mitote ...nemal by byt ak nemás iné problémy.

cukor
14. říj 2010

@fiallinka ....fialinka tebe to letí? lebo mne sa to nejako vlečie.

fiallinka
14. říj 2010

@cukor no, mně se vždycky jen zdá, že u hematologa jsem byla nedávno, a on je to měsíc 🙂...ale jinak se mi to taky dost vleče, už bych si radši poslední měsíce odpustila a měla malou v pořádku u sebe... nejdřív jsem se modlila, abych ji u sebe udržela, od toho září mi pookřálo, ale teď už zase stresuju a bojím...

cukor
14. říj 2010

@fiallinka .....tak si musíme drzat palce aby to vsetko dobre dopadlo.ty si mesiac predo mnou,neboj budes mat krásne vianoce 😉