Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

tonytony
13. lis 2010

@kaciatko81 No, toho se taky bojím☹ Ale dr. mi tenkrát říkal, že tam na Vánoce"asi taky někdo bude"-protože jsem se ho ptala, co když to vyjde na Vánoce, tak nevím, jestli to byla jen útěcha nebo fakt- no a koordinátorky, když jsem se objednávala mi taky nic neříkala, že bych neměla začít stimulovat, no uvidíme, jsem ráda, že MS je, byly to teda nervy hnusný- hlavně s tou cystou jsem s emoc bála☹

tonytony
13. lis 2010

@lulu10 Dělám teď oběd, ale hned pak písnu víc...

lulu10
13. lis 2010

@kaciatko81 aj mne to velmi pomohlo, milujem zumbu 😀 , mozem sa spytat aky mate problem s otehotnenim? alebo tiez potraty? nejako mi to uslo medzi prispevkami 😕

lulu10
13. lis 2010

@tonytony ok budem cakat 😵

tonytony
13. lis 2010

@lulu10 LULU, ano- mám za sebou opak. potrácení v časných stádiích, takže bylo podezření, že je problém v chromozemech a PGD nám to i potvrdilo- ze 6 vyš. embryí bylo jen 1 zdravé... Takže já bych bez PGD už se bála těhulit normálně nebo bez něj jen s IVF... Navíc taky pro PGD u mě hrál vyšší věk( 35) a to, že já v těhu krvácím, takže bych nechtěla jít na maniocentézu a zbytečně riskovat, že potratím, takže mít vyš. embrya aspoň na ty zákl. vady bylo pro mě plus, navíc jsme fakt chtěli, aby to dopadlo napoprvé a udělali jsme pro to maximum, takže jsme se fakt PGD nebránili, byť cena je mnohem vyšší. Protože manžel má horší i spg, tak muselo být ICSI, takže vše nás vyšlo cca 51 tisíc☹ Nechávali jsme si oplodnit 15 vajíček a 12 e jich uchytilo, vyvíjeli se krásně, vše bylo ok- až do PGD, kdy zjistili ty vady. PGD u nás je za 15tis, za vyš. 3 embryí, každé další 1embryo je dalších 5 tisíc... Jinak to, zda je vadná spermie nebo vajíčko, to nepoznají- aspoň si teda myslím, že ne, jen pokud by byla vada ohledně pohl. chromozomu- nadbytek nebo přebytek, ale spíš prostě jen tu špatnou genetickou výbavu embrya, aspoň nám dr neříkal, zda vada byla ve vajčíkách nebo spermiích- spermie navíc vybírali ty nej na ICSI- bez morfolog. vad atd. a tím se podle mě šance obecně zvyšuje, jen je prostě u PGD vyšší odpad... Jenže u nás bez PGD např. by nám zavedli ta krásně vyvíjející se embrya, která by se díky chromozom. vadám taky buď nechytla, nebo vzápětí dříve či později zase potratila nebo bychom zjistili vadu později, což by pro mě bylo strašný, takže u nás jedině s PGD. Úspěšnost se zvyšuje asi tím, že embryo je ok, ale záruka, že to dopadne i s nej zdravým embryem není- u nás taky nebyla☹ Takže musíme zkoušet a hledat zdravé embryjko, které se uchytí dál- možná byla chyba v mé sliznici, ale byla dle dr. taky ok, tak teď piju kontryhel navíc oproti minule, jím chilli kroužky a plánuju přidat Prednison a buď anopyrin nebo ty inj. na trombofilie, abych si to jistila ješta tkhle. Sám dr. nám ale říkal, že neplatí, že se to s PGD vždy povede, že to je pořád o té cca 55%úspěšnosti☹

lulu10
13. lis 2010

@tonytony diky za odpoved, uz mi je to jasnejsie, urcite ma este napadnu este nejake otazky ale musim si to nechat prejst hlavou 😅 boze preco to musime mat komplikovane ☹ ta cena je tiez paradna,to aby sme zacali setrit...

fiallinka
13. lis 2010

@cukor super 🙂, a já mám hlavou dolů malou snad pořád 🙂, byla jsem na ultrazvuku co 2 týdny a vždycky byla hlavou dolů...

@tonytony hurá 🙂

@lulu10 to PDG stojí jak kde, záleží i na počtu embryí, které zkoumají... rozhodně jsou to desítky tisíc... vliv na otěhotnění to nemá, dělá se to u embrya, které je už poměrně dlouho kultivované, takže je tam moc buněk a jedna odebraná buňka nehraje roli... problém je ale v tom, že ne u každého to pdg jde udělat, musíš mít dost embryí, které se dostanou právě až do stádia blastocysty a to rozhodně nemá každý... u tebe by šlo zkusit třeba normální ivf bez pdg, tím jde trošku obejít i problém ve spermiích apod. - přece jen po pár dnech kultivace se embrya hodně protřídí a zůstanou jen ty lepší a šance je asi větší...

bettynka222
13. lis 2010

@fiallinka to bolo v čase mojej ovu,ale ona asi prebehla trosku skôr kedže foliky nikde,cysta zltejo telieska mala už tuším 5 mm,tak dr vzal pre istotu onkomarkery aj hcg. Už viac nemám čo k tomu napísať, takze si sa nadnes dosmiala 😀
tak o dva týždne sa tešíme na spravicku o babulke 😵 a to meno už konečne vyberte 😀

@lulu10 to neviem či niekto dával robiť pigd,skús v téme o ivf. Protiklatky proti spermiam a spol. teda nemáš? a tu listovku si brala? Prepac ak si to už pisala ale pri malom mi pamäť nestíha 😅
@tonytony gratulujem k ms, a nabudúce už chcem gratulovat k tehu 😵

antoa
13. lis 2010

Ahoj holky, já dnes byla v Caru a dnes mám posl. dávku Fostimonu, večer Pregnyl a v pondělí šupky dupky na OPU. :D

kaciatko81
13. lis 2010

@tonytony ved uvidis, urcite ti povedia, co a ako... ono u nas v car asi tiez stale niekto bude, keby daco, ale stimulacie viem, ze urcite nerozbiehaju. drzim palce, aby to u vas bolo ine 🙂
@lulu10 ja mam pco, bez liekov viac-menej neovulujem, pred prvou laparoskopiou som v podstate ani ms nedostala bez hak alebo inych liekov... mam za sebou 3 iui, z toho jedno zakoncene mimomaternicovym-vraj pravdepodobne kvoli trombofilii... to len tak strucne

tonytony
13. lis 2010

@kaciatko81 Jako že už ani teď v tohle dobu nerozbíhají u vás stimulace???

tonytony
13. lis 2010

@bettynka222 Díky🙂 Kéž by🙂

tonytony
13. lis 2010

@lulu10 My si dáme 2. pokus pod stromeček- škoda, že už pod ním nemůžeme mít aspoň fotečku z UZ z 1.IVF:-(

lulu10
13. lis 2010

@tonytony to je krásny darcek pod stromcek 🙂 strasne ti drzim palce, prave som mala rozhovor s manzelom, tak som mu povedala o vsetkych moznostiach a co nas caka, a aj o tych darcovskych zalezitostiach, nepovedal nic extra k tomu ale viem ze si to len musi nechat prejst hlavou vsetko 😎 ja som fotky mala z UZ a vsetky som ich zahodila hned ako som prisla z nemocnice domov... tento krat ti to vyjde uvidis, a potom budem narade JA! 😵

kaciatko81
13. lis 2010

@tonytony nie, nie, teraz sa este da... ale ja som sa pytala dr, ze ci to stihneme este tento rok a povedal, ze nakolko dalsia ms by mala prist okolo 10.12, tak ze nie, ze tam su vianoce. proste bud do vianoc alebo az po novom roku

tonytony
13. lis 2010

@kaciatko81 Hm, toho se bojím, mně totiž ta další MS bude vycházet kolem 13.12. plus minus, takže fakt OPU těsně po Vánocích a ET kolem Nového roku☹ Nevidím to moc nadějně, když si toto uvědomím☹
Nebo máte někdo zkušenost, že přes Vánoce Car funguje? Fakt se bojím, že mi to dr. tenkrát řekl jen na uklidnění a říkal si, že to na Vánoce třeba nevyjde, nevím no☹ Dozvím se 25.11. a pokud to neklapne, tak si to zase upřímně ořvu☹

tonytony
13. lis 2010

@kaciatko81 Já už bych s dlouhým protokolem ale měla právě začít kolem toho 25.11., no prostě 25.se rozhodne...

kaciatko81
14. lis 2010

@tonytony neviem, naozaj neviem... ja som mala ist na kratky protokol... asi ti neostava nic ine len pockat, aj ked viem, ze to cakanie je uplne hrozne. zatial vsak verim, ze bude stat za to 😵

nektarine
14. lis 2010

@fiallinka Karolínka je pěkné jméno 🙂
@zulok dík. Nohy už jsou o.k., ale teď na mě asi leze chřipka, bolí mě děsně v krku a nemůžu polikat 😒
@tonytony super!

erika12345
15. lis 2010

Ahojte, dievcata, drzte mi, prosim, na zajtra palce, nech je babatko v poriadku. Uz sa mi vratila nevolnost, tak dufam, ze je to dobre znamenie a vsetko bude v poriadku. Ale aj tak mam strach...

skippy7
15. lis 2010

@erika12345 držime palce, neboj, uvidiš ,že malé je v poriadku, podľa tych nevolností sa neda vždy riadiť, ale ked už bude citiť, ako kopká, tak budeš hned kludnejšia 😉

nektarine
15. lis 2010

@erika12345 budu na tebe myslet a držet pěsti. Ale určitě to bude dobrý! Já jdu teď v 13.00 na utz, doktorka říkla, že se mám stavit, že už to třeba půjde vidět. A že na hemato mě pošle, až tam bublinka bude, dřív ne, aby měla jistotu, že to není mimoděložní. Bože, to doufám ne, a snad tam bude...

skippy7
15. lis 2010

@nektarine držime palce aj tebe 🙂

cukor
15. lis 2010

@nektarine
@erika12345

...silno drzime vsetky palceky.. 😉

nektarine
15. lis 2010

tak kočky, náš drobeček má 3mm! a zítra si jdu pro injekce. Kontrola za 2 týdny 🙂 Samozřejmě mám i neschopenku a průkazku prej dostanem toho 29.11. Ne, že by to bylo důležitý(to s tou průkazkou), ale je to tak 🙂

skippy7
15. lis 2010

@nektarine paraaaadaaaa!!!!! super sprava !!! tak sa pekne opatrujte, verim, že už bude všetko v poriadku 😵

erika12345
15. lis 2010

@nektarine, @cukor, @skippy7 dakujem. 😉
@nektarine to je nadherna spravicka. 🙂 Blahozelam ti, je to krasny zazrak. 😉 A preukaz nech ta netrapi, ja ho dostanem ak tak zajtra..

nektarine
15. lis 2010

Mám hroznou radost 🙂 !!! Děkuju Vám holky!

kaciatko81
15. lis 2010

@erika12345 drzkaj sa zajtra 😵
@nektarine potichucky gratulujem 🙂

nektarine
15. lis 2010

@kaciatko81 🙂 potichoučku děkuji 🙂