Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

kapp
3. kvě 2008

Ďakujem Zuločka, si pokladík ... My sme naďalej "krkavci krkaví" = len by sme jedli! 😀 😀 😀

evikmi
3. kvě 2008

ahoj holky...můžu se něco zeptat??když máte trombofílii,můžete užívat femigard???díky za odp 😉

zulok
4. kvě 2008

Kappuska, no len papajte, to je vynikajuuce znamenie 😀 😀

Evikmi, to naozaj neviem idem kuk http://www.najadashop.cz/index.php?A=detail_pro...
no, podla zlozenia by sa aj mohlo, ale ten etanol tam co stvara 😕 , no ono je najlepsie sa poradit s dr., aby sa nespravila zbytocne neplecha v telicku.
Tak prepac, neporadila som 😔

nina23
4. kvě 2008

Ahojte babulky, som v tejto teme prvy krat a chcem sa popytat na niektore veci. Mam trombofiliu, lekarka mi to zistila zhruba cca pred rokom. Mam uz cez tridsiatku, pokusame sa s manzelom 2 roky o baby, ale zatial bezuspesne. Bola som 1-y krat na IUI minuly mesiac, avsak bezuspesne. Teraz sa chystam opat. Chcem sa spytat, vzhladom na moju diagnozu, nebolo by lepsie preventivne brat nejake lieky alebo injekcie na zriedenie krvi a potom ist na IUI? Mate s tym niektora skusenosti? Dakujem pekne a peknu nedelu 🙂 , Nina

iveb
4. kvě 2008

nina23 / Ak si mala zistenú zlú zrážanlivosť krvi , tebe doktorka na to nič nedala ? Ja mám zvýšenú len jednu hodnotu a to PAI , ktorú mám 6,2 - má byť 3,5 a hneď mi na to dala hematologička tablety VESSEL/ brala som ho 50 dní / a tiež 2x1 kyselinu listovú. To bolo v januári a teraz keď sa chystám na IVF som bola znova , stále nemám dobrú zrážanlivosť takže beriem opäť VESSEL a kyselinu listovú. Ak budem mať pozitívny tehotenský test ,VESSEL mám hneď vysadiť a ísť za ňou. Urobí znovu vyšetrenie a budeme pichať injekcie.

nina23
4. kvě 2008

Ahoj Iveb, ked mi zistila trombofiliu, brala som vessel a kyselinu listovu, ale to som este neplanovala IUI. Povedala mi, ze az ked zostanem tehotna, az potom mam prist. Ale nejako sa mi to nezda, nemala by som aj teraz brat lieky na zriedenie krvi, aby som predisla zrazaniu krvi, pripadne aby som mohla zostat tehotna? Teraz som bola na IUI, bezuspesne, tak si myslim, ze lieky by sa mali brat uz preventivne. Mam zajst za hematologickou, ze sa pripravujem na IUI a chcem lieky?
Mam vrodenu trombofiliu kombinovanu s heterozygotnou mutaciou genu pre FVL a MTHFR A 1298 C.
Dakujem 🙂

alinuska
5. kvě 2008

Ahojte zlaticka, retaz drzim, aj ked nie vzdy sa trafim presne na 12.00 hod. Ale v duchu si spomeniem 🙂 .

Zaujemkyne o tabulku poslite mi udaje o sebe do IP, lebo tu si to medzi tymi vsetkymi prispevkami nemusim vsimnut 😉 . Ide o tieto udaje: vek, typ trombofilnej mutacie, doba snazenia, navrhovana resp. absolvovana liecba, pocet anjelikov, pocet deticiek (meno, datum narodenia, miery), termin porodu, cakame chlapcek/dievcatko (pripadne uviest planovane meno/a). Zatial ma napadlo tolkoto, ak mate este ine namety, kludne pridajte...

Zulocka a Kappuska, vas sa chcem specialne opytat:
Zulocka, ty si brala preventivne anopyrin od ovulacie, mozes mi pripomenut, kolko denne a aky si brala, myslim 30, 50 alebo 100 mg?
Kappuska, ty si tusim spominala, ze ti hematologicka vravela cosi o predkoncepcom uzivani anopyrinu? Nespomenies si, ako ti to radila uzivat, resp. od kedy? Ak si dobre pamatam, mam tu istu mutaciu co ty a este mam aj navrch ☹ (presne na to tu bude ta prehladna tabulka 😉 ).

V podstate sa pytam na to iste co nina23, ale verte neverte, presne dnes som sa na to chcela opytat bez toho, ze by som vedela, ze sa to tu uz riesi. Napisala som svojej hematologicke pred nieco vyse tyzdnom, ale dodnes mi odpoved nedosla. Ma toho asi vela, tak neviem, ci sa k tomu vobec dostala. Este chcem podotknut, ze ja som pri poslednej kontrole mala vsetky hodnoty uplne v norme, ale to viete, clovek chce znizit riziko na minimum. Pokial som brala wobenzym, tak som bola ako tak kryta, ale teraz neuzivam okrem kyseliny listovej nic na riedenie krvicky a myslim, ze ta sama o sebe v mojom pripade stacit nebude. V tehu si pichat urcite budem od zaciatku, to mi bolo hned povedane, ale aby som nezistila prilis neskoro, ze tehu som, tak preto to preventivne uzivanie zistujem.

Ninka, ja sa momentalne snazim zistit to iste, ale som rozhodnuta urcite nieco brat. Mam tiez zistene taketo mutacie a este aj MTHFR C 677 T? Preto zistujem ten anopyrin u nasich kociek, ktore ho bud uz brali (Zulocka) alebo im bol doporuceny (Kappuska)... A drzim palce na najblizsie IUI!!! Kedy sa chystas?

Zulocka, ty si este pichas ten fraxiparin, ci uz nie? O chvilu mate krstiny, tak sa urcite vytesujete, ale pri takom zlaticku je neopisatelna radost kazdou sekundou, vsak? Ste uchvatna rodinka, velmi vam to prajem!!! A rovnako kazdej jednej z nas, aby sme boli vsetky rovnako stastne, tak ako to prezivas teraz ty s Matuskom a manzelom... 😅 !

Kappus, super, ze Nanuska je hladosko, ked chuti papat, vsetko je v poriadku! Tak len nech sa nadalej pekne zotavuje!!! Dufam, ze ju uz prelozili a mozno aj onedlho pustia domkov?! Nech vam robi vzdy len radost ako doteraz, fesanda jedna! A ako bradavicky, uz su fuc z prstekov a aj z ostatnych miest? Sa mi zda, ze som si aj ja nejake na palceku nasla, len neviem, ci su to bradavice alebo co, lebo nevyzera to typicky ako tie drsne bradavice, ale ked som si teraz zbadala dalsi malilinkaty fliacik obdalec, tak ma napadlo, ci to nie je ono? Mam take zdvojene priamo pri lozisku nechta na palci na ruke. Doteraz som sa nad tym nepozastavila, lebo to uz mam mozno aj peknych par rockov. Tak neviem...poradis?

Lenocka, ako srdiecko? Si urcite este domka, tak sa nikam neponahlaj, dokial nebudes uplne v poriadku, aby si nahodou teraz neprechladla s tymi zenskymi vecami, to by nebolo dobre! Ma napadla taka vec, okrem toho, ze si neuveritelne silna a statocna, si obdivuhodne prijala tento udel s velkou pokorou, mame sa od teba hodne co ucit, si urcite velmi dobry clovek a verim, ze budes za to coskoro odmenena 😵 !!!

Pozdravujem aj vsetky ostatne babule a zelam prijemny tyzden 🙂 !

Ozaj, este nieco som nasla na inej diskusii mimo tychto stranok, a sice nieco prirodne na riedenie krvi a zaroven posilnenie imunity, ked mate zaujem, mrknite si toto:http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html. V poslednom case robi to chilli, ci uz v tabletach alebo v omacke, zazraky 😉 😵 ...

alinuska
5. kvě 2008

...a babulky, prepacte za tak dlhokanske prispevky niekedy, ale ked ja chcem tolko toho naraz poriesit... 😀 😀

mounty
5. kvě 2008

alinuska, aj my sa snazime drzat retaz 😉 aj ked vcera to bolo az vecer nie naobed, to sme boli v chrame 😉

kapp
5. kvě 2008

Bambuľky - ozvem sa a odpoviem na otázočky buď poobede, alebo zajtra - potvrdili nám mononukleózu ... 😒 na moje prekvapenie, ale áno - chvalabohu tú ľahšiu formu...
Len mi nie je nejako dobre od srdiečka - aj sa to bojím malej povedať (musím si niečo vymyslieť = ona musí byť v kľude) - bolí ma za hrudnou kosťou + menšie problémiky s dýchaním - na chvíľu si ľahnem = to prejde, sem-tam ma to chytí - dám Magnesium a je o chvíľu dobre ... asi je toho na mňa troška moc ... 😠 = rodina mi vyvoláva už 5. deň, robia z toho melodrámu (mononukleóza) a stále sa vypytujú na ďalší termín prijímania, nechápu, že to sa nedá zorganizovať za týždeň ... a to som im ešte nepovedala, že sme sa s manželom dohodli, že pôjde až budúci rok = najprv sa jej musí dať do poriadku imunita ... jajajaj ... niekedy nám rodina dáva zabrať!

Pápá - ja sa ozvem ...

mounty
5. kvě 2008

Ahoj kapp, velmi na vas myslim, nech je uz dcerenka cim prv v poriadku...nastastie sa mono. da uz pekne liecit, len bude na dietkach tusim ☹ Rodinu neber tak vazne,oni to vyvolavanie myslia v dobrom........selektuj spravy a nenechaj sa zlomit, aj Tvoja psychika je dolezita ak ma byt Nanuska v poriadku 😉 drz sa!!!

lula77
5. kvě 2008

Cafte Babenky, len som Vas chcela pekne pozdravit a zazelat vsetko dobre....stale som v stave kindervajicka, tak sa tesim, ze Puclik sa zatial drzi. Zdvihli mi davku Clexane a dostala som oblickovu koliku, tak som to mala minuly tyzden dost perne, ale nastastie to po troch zachvatoch preslo. Urolog vravel, ze to kludne moze suvisiet s Leidenom, ze sa mi mohli oblickz nejakymi zrazeninkami postuppne zanasat a teraz sa to tym heparinom uvolnilo....
Kappuska, nechces s tym srdieckom pre istotu zajst k lekarovi? Istota je gulomet....A mozno sa podvedome stresujes z toho prijimania....Ono je to velka vec take prijimanie, nechcem to zlahcovat a ziada si to svoje obete. Ja si z toho pre mna princeznovskeho dna pamatam, ako som celu noc spala, vlastne nespala vo varovych natackach a kym sme dosli ku kostolu, vlasy som mala rovne, akoby som prave vymyslela zehlicku na vlasy. Ale teraz vazne....Rodine sa napohlad jednoduche veci vzdy vysvetluju najtazsie a aj pochopitelne sa niekedy neda vysvetlit.
Dnes som nejaka ukecana.... Ale tu v Tatrach mame take skarede pocko, tak Vam chcem poslat aspon kusok slniecka, ktore sa isto tula za oblacikmi...
Pohodovy tyzden!!!

andrysek2
5. kvě 2008

njzz

zulok
5. kvě 2008

Alinuska, brala som 30 obden, ale potom som to spravila, ze polovicku kazdy den. Ono to tu pisali babulky na zaciatku diskusie, tam je vsetko aj viac o mutaciach, kukni tam. JA som si toto takto naordinovala, no, lebo som nevedela prejst ani cez 5tt, a raz som si nasla aj slabe // a za dva dni svinsky bolestiva ms, tak hadam to bola len ms, tak ja som riskla....ale radsej sa poradit u dr., ono sa to nemusi vyplatit u kazdeho. Ale ked daktore narkomanky vynosia babo, hadam trochu anopyrinu nezaskodi. Ale ja sa vtom vobec nevyznam.
Len neviem, co spravi anopyrin pri dlhodobom uziovani vzdy po ovu, aby to nebolo bkbe na pecen, jeejda, je to ale tazke...
A este stale si picham clexane, v stredu mam zavolat , ako dopadli vysledky a ci si budem musiet pichat dalej. Tak uvidim.
Jeejda, a ani sa neda opisat, ake je to uzasne byt maminkou. Stale tomu este neviem uverit. Moc vam to svetkym zelam. Cmuuuk
Alinuska a tvoje prispevky su peknunke, a eejha, aj ja budem mat tusim dlhy prispevok, hehe.

Iveb, Ninka, velmi vam drzim palce.

Lenockaaaa, fakt bud domka dllho, ja som tak dostala zapal mocaku, ze som na moc nahlila do praace. I ked chapem zas, ze ti je domka smutno a rozptylenie by ti pomohlo. Posielam objatie a pohladkanie. Ono sa hovori, ze vsetko zle je na nieco dobre, skoda, len , ze to dobre tak lahko nevidno a mozno to zbadame az za niekolko rokov. Drzkaj sa nam. A naozaj si anse statocne srdiecko. Cmuk

Kapp, teda mononukleoza, no teeda , fujha, ale ak Nanuska tolko papa, myslim, ze je uz na vynikajucej ceste k vylieceniu, ta lahsia forma, mozno je uz NAnuska aj zdrava, drzte sa. A sv. prijimanie nechajte fakt o ten rok, musi sa NAnuska dat dokopy a aj vy, je toho an vas moc. A rodina to hadam pochopi, musi, ved nic ine im nezostava, i ked je to rodina, skus ich brat s rezervou... niektore veci nevidia tak do hlbky ako ty
Ale Kappuska, viem, ze to nejde, ale skus oddychovat, laskaj si k Nanuske a spinkajte spolu. A papkaj a vela pi. Jeejda, preco ta tam boli ??? pozor na seba

Lulka , juuj, super, 9tt. Ale to s oblicakmi, fujha, to aj to sa moze stat??? Ach jaaaaj, esteze je to uz dobre, drzkaj sa nam a nech to ryyychlo ubieha.
A tie natacky, to poznaaaaam, aj na svadbu mi dala kadernicka natacky a prd drzali, tak este aj kulma.... no, niekedy su tusim prirodzene vlasky najkrajsie, ze?

Ahoj Mounty, ja na tu nasu modlitbovu retaz sem tam zabudam, teda dost casto, tak vzdy dodatocne. Vecer pri modleni ma to napadne vzdy, len musim popracovat aj na tom poludniii, trochu cviku mi nezaskodi...

bambi7
5. kvě 2008

ahojte mozem sa pripojit?chcela by som sa opytat ci nema niekto z vas skusenost :som po dvoch spont.potratoch bola som na hematologii doktobka povedala ze mam vsetko ok iba trochu predl.trombinovy cas ma byt do 21 ja mam 22 povedala ze to nic nie je nemam ziadnu mutaciu co si mysleli ale povedala ze ked otehotniem aj tak si budem davat injekcie hned od zaciatku ,kamoska ma leid.mutciu a inj ma od 5mes a cudovala sa ze ja nemam a mam to brat hned ,neviete preco?

nina23
5. kvě 2008

Ahojte babulky 🙂 .
Alinuska, na IUI sa chystam cca za mesiac, musela som si dat mesiac prestavku, takze teraz relatvne oddychujem a nestresujem sa.
Bolo by fajn zistit nieco pozitivne ohladom nasej mutacie a moznej preventivnej liecby. K mojej hematologicke sa treba objednavat a caka sa aj 3 tyzdne, takze dost dlha cakacia doba, tak rozmyslam, ci tam nenabehnem a nespytam sa priamo. Sama som si naordinovala 🙂 kyselinu listovu-acidum folikum, tak aspon nieco 😉 .
Budem rada, ked budes mat nejake nove info. A ked sa mozem spytat, odkial si?(ci nahodou nechodime k tej istej hematologicke 😉 ).

Lula77-drzim palceky, nech to dotiahnes do uspesneho konca 🙂.
Co sa tyka tej ladvinovej koliky a problemy s oblickami, mala som cca problemy s oblickami a to som vobec netusila, ze to moze mat suvis s leidenom, teraz uz viem....obcas ma aj teraz zaboli prava oblicka, na sono zistili, ze je to ok. Ale aspon mi je v tom viac jasno 😉 .

Zulok, dakujem za podporu a tesim sa s tebou 🙂
...odkedy si si pichala clexane?

Drzim vam vsetkym palce babulky 🙂

zulok
6. kvě 2008

BAmbi, iiha, to vobec neruším, čo je trombinovy cas 😕 jeejda, ďalšia vec, ktorú treba sledovať, no fuuujha 😖 . NO včeličky ti rozhodne neublížia, tak aspoň si budeš istá, že je všetko pod kontroloou. Silno držíím palce a vitaj u naas, dúfam, že sa ti tu bude páčiť 😀

Ninka, no to je ozaj dlha cakacia doba.... to sa nedá nejak skôr vtírknuť? 😅 a kyselinka listvá určo pomôôže 😀
A ja som si pichala clexane od 4tyzdna aj 5 dní.

bambi7
6. kvě 2008

zulok dakujem mozeme sa zacat snazit az cez leto ,a potom uvidime .ale ked budem tehotna mam prist po injekcie urcite pojdem ved uz konecne musi dopadnut dobre 🙂

alinuska
6. kvě 2008

Ninka, kyselina listova urcite nie je na skodu, ta iba prospeje 😉 a chodim k Dr. Benovej do KE. Je podla mna uzasna doktorka, len je straaaasne vytazena, takze to tam teraz moc nefunguje... 😒 Ja rozmyslam nad tym anopyrinom, ako mi uz odpisala Zulocka (vdaka pusa...cmuk) alebo mozno to kajanske korenie (chilli kapsule alebo iba chilli omacka = teraz s tym dievcata hlasia same uspechy 😅 ). A jasne, ak nieco zistim, tak samozrejme podam info, ale plati to aj opacne, ok?!

Bambi, sa cudujem, ze ta kamoska s leidenom pichala az od 5 mesiaca. Obycajne treba pichat hned po potvrdeni tehutestu. Co sa tyka tvojho problemu, tak to nevidim ako zavazny problem, preto sa cudujem, ze ak je norma do 21 a ty mas 22, ze pritom treba hned pichat? Ja ale nie som odbornik, takze mna nepocuvaj 😝 😀 .

Lulka, ty sa nam pekne drzkaj s puclikom a nech ta oblicky pocuvaju a nerobia sarapatu! To ma fakt suvis s leidenom? Jejda, ty byvas pri tatrach, to musi byt kazdy den krasny vyhlad...tak nacerpaj energiu aj pre nas.
Pohladkaj za mna puclika 😵 !

Zulocka, pokladik, si prva a zatial jedina, kto poslal udaje, tak pockam este do zajtra a potom sem hodim premierovu tabulku, ok?

Kappuska, pochopitelne nemas na nas teraz cas, iba ti chcem odkazat, ze na vas s Nanulou velmi myslim a prajem, nech sa mate kazdym dnom lepsie a lepsie!!! A ty moja, daj na seba pozor, taka bolest za hrudnikom, to nie je sranda. Mozno je to zo stresov a preto ti magnezium pomaha, ale ak by to pretrvavalo, radsej sa chod postazovat k lekarovi. Nechcem strasit, ale nasa znama je momentalne v nemocnici s plucnou emboliou a primar sa na nu vraj riadne vykrical a postazoval sa aj na gynekologov, kedze berie antikoncepciu a ta ma na to asi dost vplyv... Viem, ze ty nic take neberies, takze klud, ale pisem to len preto, aby si nic nepodcenovala a davala pozor aj na seba, ty nase zlatino!!! Vsak Nanuska potrebuje k svojmu uzdraveniu podporu zdravej maminky!!!

bambi7
6. kvě 2008

aj tak dakujem,tej kamoske brali krv raz za mesiac a vzdy jej povedali ze este netreba tak neviem 😒 mne povedala hematologicka ze som ok ale ze pre istotu ked som mala 2krat missed, dnes mam dalsie vysledky a vsetko je zatial ok ale aj tak si to dam /tie injek/pre istotu ked budem tehotna,ja len ci sa s tym niekto nestretol

kapp
6. kvě 2008

Ahojko zlatíčka moje ... 😀

Nerobte si starosti ešte aj so mnou, máte toho babuliatka moje, dosť okolo seba ... to prejde - myslím, že to sú iba nervičky - ja som s tým už raz bola - natočili EKG, popočúvali, pozorovali, tlak merali = vraj v pohode, len sa nestresovať ... Fakt - mám s tým problémy len keď sa nahnevám - tak fest - teraz to bolo kapánek silnejšie, ale už mi je dobre = s malou teraz spávame 11 hodín v kuse, ona unavená z mononukleózy, ja z rodiny ... Ozaj - mama to vôbec nepochopila, plače mi do telefónu aj so sestrou (Naninou krstnou), aby som len to prijímanie spravila ... nechápu, že teraz 6 mesiacov potrvá, kým sa mi Nanina imunita podarí dostať späť ... Ja už skutočne neviem, ako im to mám vysvetliť ... manžela toho držím len silou vôle, aby im obidvom nevynadal = vie, že mi to robí zle ... Ja ich nechápem - som veriaca - ale ako môžu uprednostniť prijímanie pred dieťaťom a jeho zdravím???? 😒

Alinuška - k tomu Anopyrinu - mne tiež nebol doporučený - naposledy, keď som bola na hemoške - tak mi práve že doporučili Wobenzym ... Ja som Anopyrin užívala len chvíľočku (dávkovanie ako písala naša zlatá Zuločka), keď som si myslela, že som tehu ... - tuším od ovulky po MS ... Inak - s Naťulou je to teraz ťažšie - musím opatrne na ňu = nepreťažiť ju, nenadávať - za všetko plače ... však ono sa to dá do porádečku, keď mi zosilnie!

Zuločka - andelík, ďakujem za povzbudenie - ono vieš - mamina nám po prechode ostala taká nedotknuteľná ... za všetko sa nám uráža, plače ... takže ju musíme brať s rezervou ... Ale teraz mi dáva zabrať! Som z nich tak straaaašne unavená, Zuzi, fakt, berie mi to sily = stále niečo s nimi riešiť ... Keby si vedela, čo narobili ohľadom tej mononukleózy, keď bola Naďka v nemocnici ... Domka mám takú oázu pokoja, keď idem mamine, takmer vždy sa nahnevám ... Viem, zlatinko, môžem byť rada, že ju mám ... Ja som, len v poslednej dobe sa veľmi neráčia s manželíkom = ja zase veľmi nemusím svokrovcov - to máš tak ... ani číha, ani hota ... Ale myslím, že to chce čas, a ono sa to zase utrasie ... Vieš, hnevá ma, že nikto sa Nany nepýta na názor - každý (okrem nás rodičov) rieši všetko za ňu - akože: spravíme jej individuálne prijímanie, pôjde v inej dedine ... atď - a nikto sa jej neopýta, čo ona vlastne chce ... Deti totiž potrebujú vedieť, že ich niekto uznáva a rešpektuje ich názor = vždy som na tomto pilieri stavala svoju výchovu a zatiaľ sa mi to osvedčilo ...
Jáááj, ale som sa rozkecala - Matúško zlatunký sa má ako? Určite rastie ako z vody, že? Čo máš nové, maminka?

Lulika - teším sa s tebou - krááásny 9tt - len tak ďalej ... Na tie nátačky si v mojom prípade spomínam aj ja 😀 , moju Nanu to obíde = je kučeravá = hnedé kučierky - vlásky stačí len troška navlhčiť a ideeeeš, krásne sa zatočia! 🙂 S tými vlasmi si ma rozveselila 😀 😀 😀 ...

Mounty - ďakujem za radu - UŽ SELEKTUJEM 😉 ... a pomáha to!

Pekný dníček ...
Alinuška - dodatočne ti pošlem IP s tými infoškami o sebe! 😀

mounty
6. kvě 2008

kapp, Tvoja Nanuska ma uz Jeziska v srdci, nic jej neuslo ked nesla teraz na prijimanie, On je stale s nou a bude jej posilou 😉 a o rok mozno aj lepsie pochopi tuto sviatost a bude to hlbsie prezivat 😉 len tolko, drzte sa vsetky, moje vysledky stale nie su......... ☹

janulka7
7. kvě 2008

ahojte, tak som prisla po dost dlhom case lebo fakt nic nestiham.
ale od vcera konecne dycham pokojne a spim bez hrhoznych snov. konecne dostali moju kompletnu analyzu krvi a nic z tho co sa obavali sa nepotvrdilo. som vraj zdrava ako repa. preco sa mealemu zastavilo srdieckov v 20tt tonik nevie a nevedia si to ani vysvetlit, lebo to vraj byva sposobene trombofiliou alebo nejakym autoimunnych ochorenim, ale nic sa nepotvrdilo. tak mi lekar naordinoval jest kazdy den uz od teraz aspirin, vraj pre poistenie. nechce mi dat pichat tie injekcie lebo vraj ked som zdrava tak netreba a a ten aspirin je slabsia forma ako riedit krv, len pre pripad ze by som v dalsom tehotenstve mohla mat problem. takze som stastna ako blcha. dufam ze tentokrat to pojde hladko a rychlo otehotniem a dotiahnem toa z do konca . uvidime. zatial vam vsetkym posielam pusinky fakt ste boli moja zachcrana ked to doktor na mna vsetko vyvalil. co vsetko mozem mat. drzim vsetkym co ste tu palceky .

lenoc
7. kvě 2008

Ahoj babulky moje zlate, normalne sa tu takmer cervenam, co ma tolko chvalite, ako to dobre znasam. No, neviem, ci je to celkom tak, ale hlavne je asi, ze som sa nezosypala, snazim sa zit tdalej, ked mi je najhorsie, poplacem si, niektore dni su lepsie, ine horsie, ale celkovo je stale viac a viac tych lepsich chvil a dni...
musim sa aj ja priznat, ze na tu modlitbicku o 12:00 akosi zabudam. Spomeniem si vzdy az v tom momente, ked zapnem net a konika. Ale na "obranu" dodavam, ze pri vecernej modlitbe si spomeniem vzdy na vsetkych nasich anjelikov a vase deticky a moji anjelici su jednou z mojich prvych myslienok kazde rano.

Mala som ist v piatok k lekarovi, ale mal velmi vela objednanych pacientiek, tak sa dostanem az v utorok a v stredu pojdem hned do roboty, ak uz budem v poriadku. A aby toho nebolo malo, tak ma v kazdom pripade caka este hned v stredu rodicovske ohladne rozluckovej. Parada. 😖 Riaditelka sa sice vyjadrila, ze ak mi bude dobre, mohla by som prist (= nemusim) ale asi bude lepsie, ked tam pojdem....
Som zvedava, co mi doky povie k vysledkom zo vzoriek plod. vody. Ze sa tam potvrdi inffekcia, to mi je jasne, ale ci sa da prist aj na pricinu, netusim... no ale rozhodne mienim absolvovat genetiku (aj ked si myslim, ze to bude v poriadku, ved babatka boli, aspon myslim, zdrave) a stery na chlamydie a podobne potvorky. Aby sa tomu nabuduce predislo a aby som sa dala fyzicky do poriadku pocas tej pauzy.

Kappuska, to je super, ze malej chuti jest, ale ta diagnoza ☹ Ale aspon uz viete, co jej je. Posielam vam obom pusinu aj pozitivnu energiu. A ty si tiez davaj na seba pozor, prosim.
Podla mna malej nic neutecie, ked pojde na prijimanie az o rok, ale nechapem, ako by sa to zariadilo, keby to mala este teraz niekedy, to len tak, v kostole. No neviem,.... Ved pre vacsinu dievcat je prijimanie nielen o prijati Jezisa ale aj o krasnych bielych satach atd. a o to by vasa mala prisla, keby to prijimanie mal obyt len tak.... teraz je vsak pre nu urcite najdolezitejsie uzdravit sa a az potom rozmyslat nad prijimanim a inymi "banalitami". ale to by mala pochopit hlavne tvoja rodinka, aj ked to zrejme svojimi otazkami nemyslia zle.

Ninka, baby ti uz tusim na vsetko odpovedali, ja ta tu len dodatocne vitam. Dufam, ze druhe IUI uz vyjde lepsie, aj s pomocou kyyseliny listovej.
Bambi, teba tak isto... Trombinovy cas mi nic nehovori....

Janulka, to je super spravicka. 😉

Alinuska, tabulak je super napad,ked toto dopisem, pustim sa do IP. Priznam, sa ze tiez uz pomaly ale isto stracam prehlad....

S natackami pred prijimanim mam rovnake skusenosti - celu noc som v nich spala a rano sa mi vlasy vyrovnali... tak mi ich potm kulmovali a zaffixovali kopou laku na vlasy.

Zulocka, Matuskovi posielam pusu. A drzim palce, nech mas vysledky z krvicky v poriadku.

Lulka, drzkaj sa nam aj s Puclikom.
No, ak ma este nieco napaden, dopisem neskor.

zulok
7. kvě 2008

Kappuska, no si teda silacka, ze si vacsim nevynadala, ja by som sa asi neudrzala. No, tak v tom Ta teda veelmi obdivujem. A vy ste rodicia, chapat to musite vy, nie ini.. ale s tym clovek asi nic nenarobi. A Jezisko isto vie, ze ste na prijimanie chceli, ale jednoducho, NAnuska kvoli zdraviu teraz nemoze a to, ze pocka rok, z nej nespravi horsieho cloveka. Ved sa moze v duchovnej stranke neustale zdokonalovat a tak 1.sv. prijimanie este viac precitit.
A to s tym nazorom deti máš pravdu, tiež som si velmi cenila, keď sa dakto spýtal, ako by som to chcela ja. Najviac ma vždy nahnevalo, keď som mala narodky, spravili tortu cokoladovu, pritom cokoladu nemam az tak rada... a tak, solava kopec kludi, pritom ja som najradsej len v kruhu uplne najblizsich.. tak chapem.
Hadam sa to v rodinke utrasie, pride nieco nove na „pretras“.

JAnulkaaa, jcuhuuu, tak si zdravucka a ziadna trombofilka? No paraaada. A tentokrat to isto uz vyjde... a na riedenie sa berie aj aspirin??? No sranda, kolko je toho na riedenie , hm, hm hm

Ahoj Lenocka, to ze si poplaces, nebran sa plaču, to pomáha. A nie je hanba poplakat si.
Jeejda a rodičko, no vela síl prajem, bude to dosť náročné.
A držím palce na testy a genetika nikdy nezaškodí. Ale verím, že tam to bude vporiadku.
A Matusko dakuje za pusinku. A verím, ze MAtusko tam hore svojim surodencekom a ostatným kamaratom nahovara, aby sa vam co najrychlejsie nastahovali chrustikovia do bruska.

MAtuso chudacik zachripol, vcera silvestroval, lebo ked sa konecne napapal, tak sa precikal a pri prebalovani s ami pogrckal, tak znova papat, ... potom bol uz mrzuty od unavy a zas vyhladol a plakal, aach jaaj, skoro 4 hodinky bol hore az stratil hlások a dnes len piska. Moje zlate buťulko., ale bruško má už plné, aspoň to. Teraz už hajinkaa
A ja si už nemusím pichať clexzane, taký nezvyk po ¾ roku pichania.

lenoc
7. kvě 2008

Zuločka, veď hej, máš pravdu, niekedy je dobré poplakať si, len drahému sa to moc nepáči - keď ma vidí uplakanú, trápi ho to o to viac. Ale čo už má so mnou robiť? Jedine silno objať a utešovať ma, keď ma prepadnú čierne myšlienky.
Matúško, macko malinký, takto sa vytrápil. Ale okrem toho plačkania to poznám, aj švagrinin malý papá na trikrát, kým je celkom plný.
Normálne ti tie injekcie budú chýbať. 😉

janulka7
8. kvě 2008

AHojte.
tak ja mam za sebou vcera aj endokrinologa a vraj je vsetko super a tos om teraz uz rok bez tabletiek, aj sa citim super tak dufam ze to vydrzi.

lenocka , ja som tu dlho nebola, to vies tri roboty, domacnost a moja princezna tak akosi nestiham, preto som envedela co sa ti stalo. az teraz ked som sa vratila dozadu a precitala si to. Je mi to hrozne luto a placem tak ze slza slzu nahana. Akosi som to pri tom citani prezila este raz aj ja.ja som bola len v 20tt ale mne vzdy tvrdili ze je vsetko o.k. a ja som vedela ze nieco je zle. nechceli mi verit a takto to dopadlo. moj chclepcek odisiel bez toho aby som to vedela jednoducho samu zastavilo srdce a mne uz len skonstatovali ze mi musia vyvolat porod. Bolo to hrozne a neviem si ani predstavit ako ti musi by t ked ty si mala dvoch.
Moj drahy bol zufaly zakazdym ked som sa rozplakala, teda lepsie povedane ja som plakala v jednom kuse m moja mala sa zacala velmi bat a tak som sa musela pozbierat.
mas pri sebe super manzela a to pomaha vela.ja vzdy hovorim ze keby nebolo mojho draheho a mojej princeznej dnes tu uz urcite nie som , lebo by som to bola v nemocnici ukoncila. Ale teraz ked na to pozriem , snazim sa mysliet na to ze BOh vedel co robil ked mi dal to malicke len na 5 mesiacov. Muselo ta mat nejaky vyznam a ja tomu verim. zatial este neviem aky, a kedze lekari tvrdili ze vsetko bolo uplne v norme a este aj rvne testy teraz ukazali ze som na tom so zdravim lepsie ako kedykolvek predtym, tak to bol len bozi zamer. som o tom presvedcena. Mysli na to ze tam hore je im lepsie a od teraz sa budu z neba na teba usmievat a ochranovat teba aj tvojho draheho.za toto vsetko co si prezila dostanes velku odmenu som o tom presdvedcena a tou odmenou bude krasne zdrave dietatko. Budem sa za to modlit.
Tak velmi by som ti chchela pomoct, ale neviem ako. Vravia ze cas vsetko zahoji, ale ja uz teraz veim ze ranu po strate dietatka nezahoji.,nic. A mne vsetci aj rodina hovorili ze v piatom mesiaci to este nebolo dieta, tak sa mam pozbierat. Nech si vravia co chcu pre mna to uz bol moj chlapcek. Nevidela som ho lebo ked ma videla v nemocnici ako som to zle zvladala, dovolilil len manzelovi. A ten povedal ze bol krasny. vraj ked mu pohladkal rucky tak sa mu otvorila a ja aj ked som ho nevidela mam tu otvarajucu rucku vzdy pred ocami.
nase deticky citili ze ich velmi lubime a to je hlavne.
Z celeho srdiecka ti prajem aby si sa rychlo pozbierala a aby si co najskor napisala ze mam v naruci krasne dietatko.
a poplakat pomaha. ja som si tak uvolnovala asi nervty lebo vzdy ked som sa riadne vyplakala sa mi troska ulavilo.

a zulok, ani ja som nevedela ze, na riedenie krvi je aj aspirin. vraj to pouzivaju u pacientov ktory na tom nie su s krvou az tak zle. a mne to nasadili len akoprevenciu kedze vsetky testy vysli super.

nina23
8. kvě 2008

Ahojte babulky, prajem Vám krásny štvrtok alebo niektorým predlzeny vikend 😉 .

Chcem sa spytat, ake je denne davkovanie kyseliny listovej, resp. vesselu. Idem za par tyznov na IUI a chcem predchadzat sklamaniu, nakolko mam otravnu trombofiu. Ako dlho dopredu si mam nasadit liecbu? Teraz mam prave ovulaciu. Su tie lieky aj volne dostupne v lekarni? Dakujem za cenne rady 😉

Lenocka, drzim Ti palce, aby si to vsetko v pohode zvladla, ale si silna a urcite sa to podari 🙂 .

Alinuska, tiez chodim k Dr. Benovej, je zlata, ale neskutocne vytazena. Takze rada prijmem rady uz skusenych babuliek, aj ohladom davkovania.

Ostatným prajem krásny štvrtok 😉

lenoc
8. kvě 2008

Janulka, dakujem za krasne slovicka, hreju pri srdiecku rovnako ako aj podbne hrejive slovicka od ostatnych kociek. Dakujem vam vsetkym, lubkam vas. 🤐
Mne zas hovoril primar, ze sa nebudeme bavit o babatkach, ale o plodoch, kedze este nie su zivotaschopne... Zrejme to nemyslel zle, ale moc sa mi tie reci nepacili. Ale inak bol fajn a velakrat mi dokazal, ze mu na tych "plodoch" zalezi.
Aj ked sme svoje deticky nikdy nevideli, navzdy zostanu v nasich srdieckach a ich strata navzdy bude boliet, casom sa ta bolest otupi, ale stale tu bude.
Tiez neviem, PRECO a aky to malo vyznam, ale mozno casom na to pridem. Teraz viem, len tolko, ze nas to s drahym zblizilo, nie rozdelilo a takisto nas to zblizilo s mojou maminou. A este jedna vec, mozno som to tu kdesi aj pisala.... ked sa nam "dlho" (9 mes.) nedarilo otehotniet, v duchu som si vravela, ze ak by som aj otehotnela a potratila, aspon viem, ze mozem otehotniet. A stalo sa - otehotnela som a v 12tt.... Teraz po druhykrat mi zas chodilo po rozume a to som tu isto aj pisala, ze ak by sa cokolvek stalo, som stastna, ze som mohla zazit, ake to je, ked babatka kopu v brusku. A znova to tehotenstvo nemalo stastny koniec. Takze do tretice si uz musim hovorit, ze to babo vynosim do konca ale zas sa bojim, co ak zomrie tesne pred koncom tehu? Ja viem, ze mi za taketo napady "vynadate", ale musela som to napisat... Ved Janka, Lolka aj Katka z vlastnej skusenosti viete, ze 12tt este neznamena, ze sa uz nic nemoze stat....
Baby, tak si vravim, to, co sa mi stalo, sice velmi boli, ale celkovo som na tom lepsie, ako zienky, ktorym sa vobec nedari otehotniet - bolo mi dopriate zazit ten uzasny pocit, ked babatko kopka v brusku. Mala som v brusku dva male zazraky a napriek vsetkemu som rada, ze som mohla s nimi byt ... hoci len tak kratko. Uz tu zas hucim, tak radsej budem koncit...

O tom aspirine som ani ja nevedela....

Ahoj Ninka, kyselina listova sa da bezne kupit v lekarni, ale len tabletky po 400 mikrogramov. Ja som brala taku na predpis, ktora obsahuje 10 miligramov, 2x denne. Lekári to vacsinou odporucaju brat asi tak 3 mesiace pred otehotnenim, ale to neznamena, ze ak ty zacnes mesiac pred tym, je to malo. Ale tusim si uz pisala, ze si si to kupila, alebo sa mylim? O vessele neviem nic.

zrnik1
8. kvě 2008

ahoj,
som tu nova 🙂
pred 2 dnami som prisla z nemocnice.Moj stvrty spontanny potrat.Ale nevzdavam sa a som velmi rada,ze mam novu nadej a to,ze mi zistia nieco z krvi,cim sa to cele vyriesi.
Hned zajtra klopem na dvere hematologie a nedam sa odbit.
Nasla som si tu velmi uzitocne informacie.Dakujem vsetkym prispievatelkam 😉
Dobru noc