Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ashlee
23. únor 2011

ahojky,
dnes mi brali krev,aby zjistili jestli mam zvyšene homocysteiny,nevite jaky to muže mit vliv na těhotenství? 😅

marikac
23. únor 2011

ahojky, hladam infosky , po MA som bola na hem.vysetrenie/
systemova aktivacia hemostazy a fibrinolyzy
lab.znamky poskodenia cievneho endotelu
mutacia MTHFR A1298C homozygot
mutacia FXIII val 34leu heterozygot
mutacia fibrinogenu g455A heterzygot
mutacia PAI/heterozygot
APA/pozitivn.fosfatildyletanolamin

picham fraxiparine, ale rada by som vedela viac, co mi to vsetko vlastne nasli.......

mirusa30
23. únor 2011

velvet26,ahoj moja no mne picha manzel, naucil sa chudak..sama by som nevedela..do brucha som ani neskusala...tesim sa ze sa to uz vsetko krati, aj tehotenstvo aj to pichanie...

carina30
23. únor 2011

@stephanie ahojj,bola som na ultrazvuku,:((nic nevydno,,takze neviem nacom som,,moj gynekolog mi vzal este raz krv,v pondelok budu vysledki,,,ja uz sa neviem dockat co mi zas povie,,to cakanie je hrozneee, ☹

carina30
23. únor 2011

@fiallinka na ultrazvuku nebolo nic vydno ☹ .V pondelok budem mat nove vysledky krve,.

stephanie
23. únor 2011

@carina30 ahoj, já se dívám už od včerejška, jestli se tady objevíš...no to mi je líto...a nijak se k tomu vysokému hcg nevyjadřoval?

nektarine
23. únor 2011

@slavkav supeer! To mám velkou radost! Hodně zdravíčka Vám oběma, hlavně malinkýmu 😉
@chomik to je nějakej kretén, ne? Jak ti tohle může říct?? Hrůza. No, já myslím, že na hematologii zavolej, chtěj mluvit s doktorem a poraď se sním, co je pro tebe nejlepší. Ale já bych tam asi zajela, tím tě nechci nějak nabádat, to je prostě moje povaha. Každopádně držím palce 😉
@carina30 tak to je záhada! To je už dost vysoké, i kdyby to bylo mimoděložní, na testu by se ti ukázalo. Nejde mi to do hlavy, proč ten test nic neukázal. Držím palce!

nektarine
23. únor 2011

@carina30 s tím čekáním to je fakt hrozné, znám to. Budu na tebe myslet, aby to dobře dopadlo, daj nám pak vědět.

berule
24. únor 2011

Ahoj holky, nevíte co je s tonytony, pořád čekám jestli se ukáže a napíše jak to dopadlo a zatím nic 😒

fiallinka
24. únor 2011

@berule ona to už psala - dopadlo to blbě ☹

@carina30 ono se říká, že záleží i na kvalitě ultrazvuku a že se něco ukazuje cca kolem hodnoty 10000 - takže to nemusí být špatné, že nebylo nic vidět. Ale dej vědět!

berule
24. únor 2011

@fiallinka Aha, já četla, že naposledy psala, že má jen ducha na těhu testu a pak nic, tak jsem doufala, že se to zlepšilo ☹

cukor
24. únor 2011

zuloček,fialinka a ostatné babenky......ako dlho ste len kojili?.mne sa zdá,ze mojej petke hlavne vecer asi moje mliecko nestačí.cez den je to o.k. ale večer si ju musím často prikladat,

fiallinka
24. únor 2011

@cukor půl roku a kousek... ale holka, vydrž, nepolev 🙂, to bude asi spíš růstový spurt - já jsem to řešila i s laktační poradkyní, taky se mi zdálo, že tam mám málo - a prostě jak děcko hodně brečí a ty jí dáváš hodně napít, tak ke konci dne se už zdá, že je tam málo - ale ono to pořád teče, mlíko se prý tvoří i když děcko zrovna pije... chce to vydržet a nezbláznit se z pocitu, že tam nic nemáš, za pár dní se to spraví (potvrzuju)... nebo zkus odstříkat po ránu (mně to teda nejde) a večer jí to přidat... pro pocit...

pokud jí ale dáš příkrm, tak to bude začarovaný kruh - mlíka se začne tvořit míň a budeš dávat víc příkrmu a tak pořád dokola...

Já jsem to sama dost řešila, četla, bavila se s laktační poradkyní a nakonec jsem vydržela a děti přibíraly dost, ale je pravda, že sama se svými pocity jsem bojovala až do toho půl roku... vlastně jediné kritérium toho, jeslti má děcko dost, je přibírání...

a jinak doporučuju to www.kojeni.net, tam je spousta odpovědí

cukor
25. únor 2011

@fiallinka ...dík...ráno mam dost mlieka.aj dnes som sa prebudila na to ,ze mi tečie.takze som odsala ........a budem jej to dávat večer ...

zulok
25. únor 2011

@cukor ono treba vydrzat, tiez sa mi stavalo ze mliecka malo ale potom sa zacalo tvorit viac.. a obaja drobci si vecer vyzadovali viac papat...Pamatam si, ako Matusko cucal a uz nemal co cucat .. tak som pockala chvilu a zas mu dala, ale ako frflal, kym bol o hlade.. Ono sa ti spravi dost mliecka, uvidis

sarafortuna
25. únor 2011

ahojte kočky,
no konečne mám gyndošku, ktorá keď videla "môjho heteráckeho Leidena" tak vyhlásila že je dosť pravdepodobné, že to bol ON, kto spôsobil môj missed. Ja som nechápala, a vravím, že mňa každý dr. ubezpečoval, že robí neplechu až v 2. trimestri. Tak mi vysvetlila, že má pacientky s 2-3 potratmi a keď pichajú injekcie tak tehu je OK... presne TOTO bol môj argument, ktorý som mala nachystaný pre moju hematologičku, aby sme to už druhý krát nepodcenili...
ONi , tí lekári - v tom sami majú ešte nie veľmi jasno... bohužiaľ.
Ale hádam, keď sa nám podarí otehotnieť, tak už budem v dobrých rukách...

tak sa majte, a snažilkám prajem čoskoro //, tehulkám a maminkám zdravé bábätka...

lume
25. únor 2011

@marikac Ja mam tiez nieco podobne a navyse Leidena heterozygot. Az v utorok idem ku hematologicke. Ak sa dozviem nieco zaujimave, tak sa ozvem. A nemas zvyseny homocystein? Tio ako som citala casto suvisi s MTHFR mutaciou. Som zvedava, ci aj ja dostanem fraxiparin...

sarafortuna
25. únor 2011

@lume , ahoj... ja mám tiež Leidene Heterozygot-nedostatok prot. S aj MTHFR homo, ale to MTHFR mi ani neriešia... horší je ten Leiden. Ja mám za sebou jeden Missed- aj keď sme už pre otehotnením vedeli o mojich mutáciách tak mi injekcie nedali. Teraz už dr. nebude asi riskovať, a nechcem ani ja... a budem chcieť injekcie hneď keď zistím že som tehu...!

velvet26
25. únor 2011

@sarafortuna no chvalabohu, ze si natrafila na dobru doktorku, ktora to nepodcenuje...uvidis, dalsie tehu dopadne dobre, dostanes fraxik a dotiahnete to aj s babatkom urcite do uspesneho konca...som rada, super...uz len zamiesit.. 😀

lume
25. únor 2011

@sarafortuna No nam sa ani nepodariloprirodzenou cestou otehotniet. Po prvom IVF som bola tehotna, ale 8. tyzden diagnostikovali potrat. Doktor nechcel viac riskovat a pred druhym IVF urobili vysetrenie krvi a hups, mam niekolko mutacii. Uvidim, co navrhne hematologicka v utorok. Inak ako som citala, tak su tu baby bez Leidena a MTHFR homozygotne a tieto tiez viackrat potratili. Tak neviem ako sa stavat ku mutacii v MTHFR. Vycitat o tom nieco zaujimave sa mi velmi nepodarilo. Len to, ze nie je preukazna suvislost medzi mutaciou v tomto gene a potratmi.

lume
25. únor 2011

@sarafortuna Mne zatial protein S nezistovali. Len homocystein a nejake protilatky. Tak snad to vysetri hematolog predpokladam. Moja diagnoza je na str. 430 ak sa chces pozriet. Musim sa tym pochvalit. To som fakt tolko mutacii necakala 😀

sarafortuna
25. únor 2011

@velvet26 , joooj, najprv musíme presvedčiť ovulku aby sa ku mne vrátila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nepraskajú mi foliky, ale FAKT verím tejto lekárke, lebo ma "obracá" z každej strany... aj hematologička mi dala robiť podrobnejšie testy - mám pocit, že za 3 roky sa asi aj v tomto pohli veci, lebo vraví že mi dá vyšetriť, tie MOJE mutácie - čiže ich ešte asi podrobne "rozpitvajú" ... teším sa aspoň takémuto pokroku... fakt, mnohé veci vedia dodžubkať lekári... hoci je to ťažko dokazateľné... 😅 😅 😅

lume
25. únor 2011

@velvet26 Tebe drzim palce, nech je mala zdrava. Pichas si nieco na tu krv?

sarafortuna
25. únor 2011

@lume , hej... máš podobný zoznam ako Marika... 😉 😉 mám pocit, že to fakt teraz vedia spraviť pekne podrobne...
nebojte sa kočky, dôležité je , že to NAŠLI a hlavne nech to teraz nepodceňujú...
držím palce, Lume... 🙂 🙂 🙂 neboj, keď bude treba popicháme aj do oka... 😉 😉 😉 vydržíme pre bábätko.. a potom keď nám bude v puberte papuľovať, tak mu to vyhodíme naoči... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ne ne... srandujem... 😵 😵

lume
25. únor 2011

@sarafortuna Dakujem, zasmiala som sa.

sarafortuna
25. únor 2011

@lume , nesmieme stratiť úsmev a nádej... 😉 😉 😉
papa

velvet26
25. únor 2011

@sarafortuna vyzera to tak, ze ta tvoja dr. je dobra a zalezi jej na tvojom dalsom tehu..tak verim, ze spravne lieky zaberu aj
na ovulku..ale urcite ano, som o tom presvedcena.. 🙂

@lume dakujem moc, zatial su vsetky vysetrenia v poriadku..ano picham si fraxiparine 0,3 od 4 tt...najprv mi ho predpisal gyndos, no hned som nabehla na hematologiu, tam mi krv kontroluju kazdy mesiac..som zvedava, v pondelok idem na dalsiu kontrolu, ci mi davku zvysia alebo ostane...

marikac
25. únor 2011

@lume neviem aku skratku ma ten homocystein...mam spravu od hematologicky,ale neviem to tam najst...

sarafortuna
25. únor 2011

@marikac , tá mutácia MTHFR spôsobuje zvýšený homocystein... ja som mala v správe niečo také že "tohto času bez hyperhomocysteiminie"

madormi
25. únor 2011

ahojte holky, po delší době se hlásím a zatím vše v pořádku stále píchám zibor 2500, dnes jsem byla na ko a není třeba zvyšovat dávku a těhu prospívá tak snad to tak zôstane