Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
28. únor 2011

@bettynka222 ...no vôbec nechce byt v postielke....

carina30
28. únor 2011

@bettynka222 uz sa neda nic robit ☹ ☹ z jedneho dna na druhy sa mi zrutil cely svet 😢 😢 😢

bettynka222
28. únor 2011

@carina30 je to hrozne 😔 manzel je na tom ako? 😢 😢 😢 myslim psychicky... 😔

bettynka222
28. únor 2011

@cukor hmmm, tak asi bude musiet spinkat v noci s vami 😀 viem, je to trosku neprijemne - ja sa vkuse bojim ze maleho pridusim alebo co, ale asi je to len moj pocit. raz sa dokonca odstahpoval do stredu postele a ked som sa tocila, skoro som ho prilhla. nastastie hned zapistal a skor ako bol prilahnuty som sa zobudila.... 😝 ale uz tolko necestuje. dame si ho medzi podusky a tam sa len toci z boka na bok 😀
no a cez den treba kocikovat mamicka 😀 neboj uz bude lepsie pocasie, tak nachodite kilometre 😉

carina30
28. únor 2011

@bettynka222 manzel bojuje,nevzdava sa ,,nechce nas tu nechat 😢

nektarine
1. bře 2011

@bettynka222 ještě bude doma asi 3 měsíce. Říkala jsem, to by mohl už do porodu semnou být doma. Doufám, že budu rodit dřív než až 20.července. První týden v červnu dělám státnice,( snad to zvládnu 😖 ) a po promoci už by mohla maličká ven 😀

nektarine
1. bře 2011

@carina30 je to hrozé, včera jsem na vás myslela celý den, pořád se mi to vracelo na mysl. Kolik let je manželovi? Držte se, přeju hodně sil !!

nektarine
1. bře 2011

@erika12345 ahoj, jak ty se máš? pomatuju si, jak jsme si psali o tom, že po Vánocích už budeš v půlce a už jsem v půlce i já 🙂

erika12345
1. bře 2011

Ahojte, dlhsie som tu nebola, my sme zatial v poriadku, aj ked moj strach neprechadza, ale zacina sa stupnovat...
@carina30 mrzi ma, co sa stalo tvojmu mm, je to hrozne, takto z nicoho nic....je vsak super, ze sa nevzdava a bojuje, budem na vas mysliet v svojich modlitbach, drzte sa.
@nektarine no ja uz o nejaky mesiac nastupujem na matersku. 😉 Rychlo to bezi, aj ked som zas mala problemy, vysli mi priserne velke leukocyty, az si dr. myslel, ze je to nejaka chyba...Tak som musela absolvovat vsetky mozne odbery na rozne infekcie, virusy, bakterie...a nic...potom klesli, aj ked je to stale pri hranici, tak to uz je pre mna ako tehotnu vraj o.k. No a zistili mi zvyseny cukor, tak nesmiem sladke, co mi straaaaaaaaasne chyba. 😀 Ale tym padom uz nepriberam, lebo ja som mala chut stale na nejaku malickost. Takze mm je uz v poriadku? A ty sa ako citis? Pozeram, ze uz mate meno, Klarku som strasne chcela, strasne sa mi paci toto meno. 😉

slavkav
1. bře 2011

@erika12345 chapem ta, aj u mna sa so zvysenym tt nervozita stupnovala, zvlast, kedze malinky bol silno neaktivny ... drzim palce 😉

nektarine
1. bře 2011

@erika12345 no, na cukrovku se chodí ve 24tt? Tak mě to za měsíc taky už čeká. Já se právě taky furt cpu sladkým a strašně čokoládou, nutelou, sním šechny buchty a tak. Děsný, no včera večer jsem taky už zase hledala nějakou čokoládku, ale pak jsem si raději vzala sušený šestky, abych to moc nepřeháněla s tou čokoládou... Jinak je mi dobře. Vždycky, když mě kopne, tak mám radost, protože vím, že žije, a kyž dlouho nic, tak jsem už nervózní, ale to znáš... S tím jménem to bude ještě u nás boj, jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze, ale asi jedna z těhle možností to bude. Zjistila jsem, že dětská sestra v porodnici, co se po porodu starala o Patrika má dceru, co se jmenuje Kludie. Tak nevím, jestli je to nějaký znamení, asi ne. Ale líbí se mi obě, tak nevím. Jo, mm už má zase roupy, už je dobře. 😎

Takže ti nezjistili, čím se ty leukocyty zvýšily? A co to vlastně znamená? Myslím, jaký to má důsledky, proč se to sleduje a tak?

berule
1. bře 2011

@nektarine Ahoj, já byla na cukru v 25.tt. Nejhorší bylo odepřít si 2 dny předtím ty sladkosti, taky na nich ujíždím 😀

erika12345
1. bře 2011

@slavkav Dakujem. 😉 Ako? Uz si ste si na seba zvykli? Moj je aktivny teda dost, len raz za cas ma necha niekolko hodin cakat, ale vacsinou je kazdu chvilku hore. Velmi sa bojim toho posledneho mesiaca, lebo hematologicka mi kaze od 36tt vysadit anopyrin kvoli porodu. A viem, ze na tu moju poruchu je anopyrin podstatny, tak preto.
Neviete, kto bol tiez cez tehu na anopyrine, ako to bolo ten posledny mesiac? Ci bol planovany CS alebo sa cakalo na spontanny porod?
@nektarine ja som na nej bola v 26tt., ja som predtym do cca 20tt ani moc sladke nejedla, bolo mi z neho zle, ale potom som zacala jest vsetko mozne, ale neviem, to s cukrovkou asi az tak nemusi suvisiet. Ja mam tiez chut na vsetko mozne, strasne rada by som si dala bielu cokoladu, margotku, kokosovu tycinku...strasne mi chybaju nanuky, tie som od toho 20tt jedla dost. 😀 Ale co uz , nejako to musim vydrzat. Aj ja som stastna, ked sa maly ozyva, aj ked tak viac kopka, aspon viem, ze je v poriadku, je to nadherny pocit. 😉 Mena su pekne oboje, vsak este mate v podstate cas, nez nejake vyberiete. Tie leukocyty zvycajne signalizuju nejake ochorenie alebo zapal, no mne absolutne nic nezistili, tak neviem. Od zaciatku tehu boli vyssie, v lete som bola na preventivke, to boli uplne o.k., ale teraz boli vraj nejako extremne zvysene, dr. hovoril, ze ak take budu aj nabuduce, ze ma posle na hematologiu na rozbor bielych krviniek, to uz som mala strach...No nastastie dalsie odber bol len zvyseny, tak neviem, cim to bolo, nebola som ani prechladnuta, ani nic.

erika12345
1. bře 2011

@berule vidis, mne kazali nejest sladkosti a ovocie len 1 den pred odberom, tak snad to nebolo tymto zvysene.

berule
1. bře 2011

@erika12345 no vidíš a mě neradili nic, to jsem si sama naordinovala, pro jistotu 😉

erika12345
1. bře 2011

@berule ja som to mala napisane na vymennom listku od mojho gynekologa.

slavkav
1. bře 2011

@erika12345 tak pomalicky 🙂 si zvykame. 😉

erika12345
1. bře 2011

@slavkav 😉

velvet26
1. bře 2011

@erika12345 tie zvysene leukocyty, to je v poriadku, aj ja mam miernu leukocytozu, vcera ked mi robili rozbor krvi, tak mi o tom hematologicka hovorila, ze to je normalne v tehotenstve, nic nezvycajne..takze podla mna ked mas len mierny narast bielych krviniek, tak mozes byt pokojna..ak mas ostatne parametre krvi v norme.. 😉

@bettynka222 akurat som dosla z poradne, tehulkujeme dobre, sme doma na PN od uplneho zaciatku, tak si uzivame a veselo priberame, robil mi tretie velke sono dnes, malicka ma uz 1400 gramov, vsetko je v poriadku, meral mi aj prietoky pupocnikom...su OK, tak som taka pokojna..
malicka spinkala, len mrvila rucickami hore dole, zivala v jednom kuse, asi sme ju zobudili..a uz je otocena dole hlavickou, som zvedava, ci jej to ostane..hadam ano.. 🙂

erika12345
1. bře 2011

@velvet26 praveze nie, ja som mala miernu leukocytozu od zaciatku, toto uz bol nejaky extrem, tak sa patralo po pricine, ale na nic sa neprislo a casom mi same od seba bez liekov klesli, cize opat mam len miernu leukocytozu.

velvet26
1. bře 2011

@erika12345 aha, no asi si mala v tom obdobi nejaky zapal, no hlavne ze ti to same preslo..a uz mas vysledky viacmenej v norme...bud kludna a hlavne sa nestresuj..jo.. 😉

erika12345
1. bře 2011

@velvet26 praveze crp som mala stale rovnake, to ani nestupalo ani neklesalo..Joj, kludna urcite nebudem, uz teraz mam nervy ako to vsetko dopadne, najradsej by som uz maleho mala pri sebe. Tvoja mala krasne vazi 😉 , prietoky ti tvoj dr. meral uz skor ci az teraz?

velvet26
1. bře 2011

@erika12345 verim ze mas nervy, aj ja som taka, stale vsetko sledujem hlavne pohyby... 😅 no urcite vsetko dobre dopadne..nastopro.. 😉
prietoky mi meral teraz prvykrat...aj som sa cudovala ked som pozerala na sone, ze co to je za zvuk a taku krivku, ako behala po obrazovke, lebo najprv pozeral frekvenciu srdiecka a potom tieto prietoky, videla som to prvy raz... 🙂

erika12345
1. bře 2011

@velvet26 tak dufam, ze uz aj mne to coskoro dr. spravi, nech viem, ci je vsetko o.k. Ono nervy budu asi az do porodu, musime to zvladnut, ja si ine ani neviem pripustit...

pancuska
1. bře 2011

@carina30 ahoj,aj mne je luto co sa vam stalo,clovek ma niekedy kruty osud ale treba ist dalej a hlavne verit....Verit sebe samemu a nevzdavat nic,mysliet len pozitivne a skusat vsetko!Mame onkologickeho pacienta v rodine a tak viem ake to je.....nech vam Pan Boh pomaha!!!

pancuska
1. bře 2011

@lume ahoj,no tak ako si dopadla na hematologii? ....ale budes asi este cakat na ostatne vysledky,ze?teda ja som aspon tak cakala.....a stale cakam na to tehu a nic,este mi chce za mesiac vyskusat pichat Merional .....nemas s tym skusenost? pekny den

lume
1. bře 2011

@pancuska Ahoj, ano este cakam na dalsie vysledky. Hematologicka ale povedala, ze Leiden je jasny a lieky mi mohol nasadit uz aj gynekolog. Vyzera to tak, ze heparin si budem pichat. Dalsie vysledky budem mat 15.marca. Ty cakas na vysledky tehotenskeho testu? Co je to Merional? S tym vobec nemam skusenosti.

marulka83
1. bře 2011

Ahojte zienky,pridavam sa k vam, Dnes mi volal lekar,ze sa mam urychlene dostavit v piatok za nim. Pred 7 rokmi mi zomrel otec na plucnu emboliu a pred mesiacom ju dostal moj 27 rocny brat (nastastie je ok na warfarine) . Kedze som 10tt ,tak mi pravdepodobne daju pichat Heparin. Vobec si neviem predstavit,ze sa budem sama pichat. Dufam,ze to neuskodi babatku a nevyvola potrat.Bojim sa....Ale asi je lepsie,ze ma budu liecit co najskor...dakujem za podporu

cukruska1920
1. bře 2011

@marulka83 ahoj...neboj urcite to neuskodi...len pomoze... ja som 2x potratila a po zisteni priciny som si od 20tt pichala clexane a vdaka tomu mam dnes doma 4a pol mesacneho synceka...drzim palce

marulka83
1. bře 2011

@cukruska1920 dakujem velmi pekne a blahozelam ku krasnemu syncekovi 😉 muselo to byt hrozne 2x potratit. (v ktorych tyzdnoch) blba otazka... A musim mysliet pozitivne 😉