Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

fiallinka
19. bře 2011

@silvidee no, ono to fakt má 40% lidí, doktorka nekecala - ale pokud problém s potratama máš, tak je asi lepší si zajít za hematologem, i kdyby tě měl vyhodit. Nikdy nevíš 🙂, nemá to cenu přeceňovat, ale ani podceňovat.

berule
19. bře 2011

@silvidee Mám to stejné jako ty a jsem sledována na hematologii, takže bych se tam nechala poslat. Taky můj gynekolog říkal, že jsem kvůli tomu nepotratila, ale hematolog mi naordinoval heparin a píchám. Takže se nenech odbýt, rozhodnout musí hematolog 😉

vonrk
19. bře 2011

Dobrý den jsem tu nová, má za sebou SP (08/2010) a MA (28.2.2011) a až nyní zjistili, že mám Leidenskou mutaci, ještě k tomu nestandardní tvar dělohy, musím na hystereskopii 11.4. a zde mi ji upraví, pak začneme znova pracovat na miminku, nejdříve budu brát prášky na ředění krve a až otěhotním, tak mi budou na hematologii píchat injekce. Jelikož je to pro mne nové, můžete mi říci jak často se to musí píchat (kolikrát týdně, či denně?)? Děkuji za vysvětlení. Jinak je mi 38 a jsem zatím bezdětná.

berule
19. bře 2011

@vonrk ahoj, nevím jak kdo, ale já píchám každý den ráno, myslím, že na hematologii ti to píchnou max. poprvé a pak už taky budeš muset píchat sama.

vonrk
19. bře 2011

@berule díky, myslela jsem si to, tak se budu muset naučit si píchat injekce, no nevím nevím, vydržím hodně, ale dělat si "bolest sama sobě" to nevím zda zvládnu, no budu muset, pokud budu chtít donosit dítě, což já budu chtít 🙂

berule
19. bře 2011

@vonrk přesně tak, poprvé to byl zážitek, nervy jako blázen, napřáhla jsem se a strachy rychle zabodla. Pak jsem zjistila, že to nebolí a teď už je to brnkačka 😀 Jen to teprve teď začíná bolet, jak je rozpichané břicho, ale co bysme pro naše miminka neudělali. Ještě je možné, že budeš píchat do nohy, některé holky tady píchají nebo píchali do nohy nebo do ruky 😉

vonrk
19. bře 2011

@berule aha tak to tedy je, no uvidíme, ale opravdu, co bychom pro mimi neudělaly 😉

andys004
19. bře 2011

@silvidee ahoj já mám to samé co ty 2x se nezdařilo ☹ a po zjištění této mutace a píchání fraxiparinu mám dva krásné kluky 😀 .Zda píchat nebo ne se začalo řešit až když jsem otěhotněla předtím mi byl doporučen femibion.Když jsem otěhotněla hned po potvzení srdíčka jsem šla na hematologii(byla to moje první, ale i poslední navštěva na hematologii), kde mě bohužel paní primářká moc nepotěšila řekla mi ,že to není v její kompetenci ,že kdyby měla každé těhotné předepisovat fraxiparin ,že by její limit byl brzy vyčerpán, takže se mám obrátit na svého gynekologa.Bohužel můj pan doktor mi řekl, že mi to nemůže také předepisovat at se obrátím na imunologii Plzeň (tam kde mi tuto mutaci zjistila docentka Ulčová Gallová).Ta mi samozřejmě řekla, že ano,že bez toho by mohl být problém,ale musím přejít do její péče.Nakonec se umoudřil můj gynekolok a řekl, že jako těhotná mám být v klidu a daleké cesty by nebylo to pravé 😀 (Plzeň je od nás asi 130-150km) a receptíky začal předepisovat sám 😀 takže konec dobrý.To bylo moje druhé těhu a v tom prvním jsem si musela jezdit až do Prahy (taktéž je to od nás asi 150km) první polovinu těhu a tu druhou mi ho vždy poslali poštou 😅 .Není to jednoduché ,ale nedej se a zabojuj a výsledek bude určitě krásný 😀

silvidee
19. bře 2011

Děkuji všem za rady a názory, hned v pondělí to začnu řešit přes tu hematologii i když nemám doporučení. 🙂

bettynka222
20. bře 2011

@velvet26 no tak moja pediatricka prišla k nám aj ku všetkým mojim kamoskam - a mám ich teda na materskej dost 😀 ale presne ako píšeš - závisí od pediatra. ty máš koho? moju ti napíšem do ip.
@fiallinka som rada že takto pekne zvladas starostlivosť o dve malé deticky 😵 😵 😵
@silvidee presne ako ti napísala @cukor a ten femibion tri mesiace pred tehu a listovku si musíš dat predpisat - 10 mg. aby si ju napriek svojej poruche lepšie metabolizovala, pridaj k listovke magneB6 a B12 - stačí odvtedy čo zistia že si tehu. Možno to zvládneš s vitaminmi, možno bude treba anopyrin alebo heparin. Bábätko bude neboj 🙂

cukruska1920
20. bře 2011

@bettynka222 ahooj.--ako sa mate?

bettynka222
20. bře 2011

@cukruska1920 ahooooj mame sa super 😵 teda az na to, že mm je dost chorý ☹
a ty akooo? malinky poslucha? 🙂

cukruska1920
20. bře 2011

@bettynka222 tak to mi je luto... dufam ze sa z toho dostane... my sa mame dobre...maly je take sidlo neposedne... vrti sa hore dole a uz sa mi taha do sedu... neviem kam sa ponahla 🙂

bettynka222
20. bře 2011

@cukruska1920 no ani nehovor - náš začal v 5 mesiacoch sedieť,ked mal presne 6 mesiacov uz stvornozkoval a ako čerstvý 7 mesačný sa postavil a začal chodiť popri nábytku.teraz uz týždeň stojí sám bez nábytku. A že chlapci su pomalší 😀

cukruska1920
20. bře 2011

@bettynka222 no ved aj mne to pride smiesne ked to niekto povie.... a dnes som mu dala ruky chytil sa a tahala som ho do sedu a on si vystrel nohy a postavil sa 😀 a vcera ked sa otocil na brucho tak robil nohami ako keby sa chce plazit tak tiez pocitam s tym ze za take 2 tyzdne zacne stvornozkovat...pocuj... aky mas nazor na tie povinne ockovania? my este niesme a mam z toho zmiesane pocity ked nas budu

bettynka222
20. bře 2011

@cukruska1920 alebo ze chlapci su zli, v noci nespia, maju koliky atd...vsetci chlapci co poznam su dobri ani koliky nemaju. ale zato poznam par dievciatirk co su aj zlem aj nespia, aj mali koliky...
stovrnozkovat mozno este nezacne, ale zrejme tomu bude predchadzat chvilkove plazenie 😉
ach ockovanie....prve bolo hrozneeee - asi aj kvoli tomu volitelnemu rotarixu. ale to druhe bolo uplne v pohodicke - ziadne horucky 😵 preco este nebol ockovany?

fiallinka
20. bře 2011

@bettynka222 tak to já musím potvrdit "fámy" o klucích - řval, brečel, pořád přisátý u prsa, v noci často vzhůru, no a držel si své pomaloučké tempo ve všem - dlouho mu trvalo posazení, chození, mluvení... ale teď je ve všem velice dobrý 🙂 🙂 🙂. A Kája je pravý opak, akorát si jako druhomatka taky říkám, že s pohybem to přehánět zatím nemusí 🙂

nektarine
20. bře 2011

@fiallinka nevím, jakto? a kde jsi to našla? o tom kulhání 😅
@joda to je fajn, tak gratuluju 🙂
@majjka24 ahoj, jojo, jde to. příjde mi, že mám obrovský břicho. Ale to tak příjde jenom mě, protože loni jsem měla uplně maličký. Jinak mi všichni říkají, že jsem zhubla. Už se blížím ke 140 injekci. Jinak asi všechno v pohodě. 🙂 Jak ty se máš?
@bettynka222 no, to jo, to by ho uklidnilo, že na něho jako myslím. Ale kdyby to byl fakt kluk, tak to by mě asi mrsklo! 😀 Jenže popravdě, u kluka už jsem s tím byla smířená, že se dohadovat nebudu a asi bych i toho Bohdana nechala. Takže vlastně když to musí být vyplněno i u kluka, tak tam ten Bohdan stejně bude 🙂

cukor
20. bře 2011

@bettynka222 ..ja uz mam teraz strach z očkovania.zdá sa mi to vela aj hexavakcína aj proti pneumokokom.dr.vravela,ze sa nemam obávat ale mne sa to zdá naraz vela.

bettynka222
20. bře 2011

@fiallinka no vidis, a nas sal sice dve hodky, ale potom aj 7 hodin odo mna nic nechcel a vkuse spal 🙂 a v noci niekedy prespal aj 10 hodin ako novorodenec 😀 a teda co sa pohybovych schopnosti tyka, je popredu aj pred babami 😀 fakt nechapem kto zacal s tymi poverami. podla mna nezalezi od pohlavia, ale od dieteta...
@nektarine no musi to byt vypisane pre obe pohlavia. mne to prislo strasne divne, kedze som z DNA testu mala potvrdene ze to bude chlapcek...tak ale nejake zenske meno osm tam hodila...ajked sme ziadne nemali vybrate 😅 a mm sa hneval ze co som to tam vlastne napisala 😝
@cukor no je to dost. ja som to este dplnila o rotarix - pre istotu. ale nechcem to velmi prehanat s tymi nepovinnymi ockovaniami...ale toto bolo celkom ok, davka sa len prehltala, nepichala. okolo roku mame dalsie ockovanie, tak dufam ze to uz bude v poriadku. bude leto, takze menej virusov v ovzdusi = menej rizik pri ockovani..ajked nikdy envies ako detsky organizmus zareaguje, ze 😅

fiallinka
20. bře 2011

@cukor taky mne doktor ujišťoval, že ok, a taky jsem se bála...no, nakonec jsem vyměkla a dostala to naráz, bobulka malá...

@nektarine http://cs.wikipedia.org/wiki/Klaudie tož třeba tady...

nektarine
21. bře 2011

@bettynka222 tak do klučičího napíšu Bohdan a do holčičího, snad jedno z těch původních dvou vybraných...
@fiallinka to je dobrý teda 🙂

chomik
22. bře 2011

Ahojte, dnes mi lekár oznámil, že mám "lepivé doštičky" - stretli ste sa niektorá s týmto pojmom? Výsledky mám také na hrane, takže zatiaľ by som si mala vystačiť s fraxiparínom, neskôr sa uvidí☹

velvet26
22. bře 2011

@chomik myslim, ze su tu tusim dve baby, co maju tento syndrom lepivych dosticiek...neviem ci nahodou jedna z nich nie je erika12345, ak sa mylim, tak prepac erika...skus sa jej ozvat, ale ona sem tiez sem tam prispeje...berie tusim aj anopyrin okrem fraxiparinu..
v ktorom si inak uz tyzdni? aku davku fraxiku beries?

chomik
22. bře 2011

@velvet26 vďaka za tip, určite sa jej ozvem, práve dnes začínam 14 týždeň, beriem fraxiparín 0,3...

erika12345
22. bře 2011

@velvet26 nemylis sa, dobre si pamatas. 😉 Len neviem, kto to tu este ma, lebo ja mam pocit, ze som jedina. Dlho som niekoho hladala s tymto mojim problemom a potracanim a nenasla som.
@chomik mat len fraxiparin pri dostickach sa mi zda slabe, lebo mne hematol. povedala, ze pre mna je ovela dolezitejsi prave ten anopyrin. Keby zalezalo len od nej, tak ani fraxik nedam, lebo ten priamo na dosticky nie je... Uz som ti odpisala do tej 2. temy, tak keby daco, tak sa spytaj, ak budem vediet, odpoviem. 😉
@nektarine chudiatko, stale ta mm trapi s menom? Ono treba vybrat take, aby ste boli obaja spokojni, vsak sa urcite este dohodnete. 😉
@bettynka222 to sa vypisuje papier este pred tym nez ides do nemocnice? Tiez mi je cudne, ze pre obe pohlavia, ked vies, co cakas. 😉

katkaajurko
22. bře 2011

caute,mam dve mutacie mthfr-heterozygot- sleduju ma na hematologii ale nedali mi zatial injekcie ani nic na riedenie - ale teraz mi prisli vysledky a dalsiu kontrolu mam mat o 3t-cize teraz-lebo som tam bola pred tromi tt 😒 - koli tomu ze mam pozitivny D-dimer - konkretne 1685 - pichate niekto koli tomuto? mna stale vlastne len sleduju-ale kazde vysledky trvaju dlho a mam obavy trochu aby nieco neprepiskli 😔

inak beriem acidum.folikum,femibion 800 stale... cize B-vit.dostatok...

nektarine
22. bře 2011

@erika12345 já jsem dostala loni ten papír na jména, když mi vypisoval gyndař mateřskou. Takže do porodnice příjdeš už s tím papírem a buď si ho vyplníš doma, nebo jako my, až při porodu...... A pamatuju si, že to holčičí jméno tam musel mm dopisovat, že nás na to sestra upozorňovala. No jo, co kdyby náhodou...

bettynka222
22. bře 2011

@nektarine no tak snad jedno z nich - asi skor klara, ze? 😀 co znamena kulhavy? 😕
@chomik tusim aj slavkav toto ma, skus sa jej spytat 😉
@erika12345 no pre istotu - stavaju sa pripady, kedy su si rodicia isti jednym sa maju druhe. ajked ja osm to z toho DNA mala naisto 😀
@katkaajurko ty si z nejakeho maleho mesta ze vysledky trvaju tak dlho? 😕 d dimery a fbg vraj v tehu bezne stupaju, ale do akej miery to je ok, netusim. viem len o fbg - ten ma byt okolo 4, ja som mavala 5, ale dr hovorila ze do 7-8 je to ok...s tymi Dckami ti ale neporadim 😒

nektarine
22. bře 2011

@bettynka222 no, u mě zatím vedla ta Klaudie, ale ještě nevím 🙂 kulhat = krívať