Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

ratonito
24. dub 2011

@berule s CS2 v 33tt buď úplně ale úplně v klidu

ratonito
24. dub 2011
mima263
25. dub 2011

ahojte žienky, chcem sa Vás opýtať, či niektorá z Vás pri pichaní injekcií - fraxiparin, clexane a pod. v tehotenstve špinila

vavenka
26. dub 2011

@mima263 ja som spinilia tak do 14tt pri dcere a teraz som 8tt a spinim tiez, lekarka sa vyjadrila, ze to moze byt aj preto, ze som riedena.....

mima263
26. dub 2011

@vavenka ahoj ďakujem. Chcela som vedieť,či pri tých injekciách existuje niečo ako špinenie, alebo len krvácanie vo veľkom. Minule som sa pozerala v kuchyni a mala som dosť veľký problém zastaviť krv. Už som raz potratila a dosť som krvácala (hemato výsledky boli v norme, len trošku zvýšené D-dimery) a preto rozmýšľam, či vôbec pichať keď mám len vrodený trombofilný stav a aktuálne výsledky v norme

marikac
26. dub 2011

Ahoj zienky potrebujem poradit. Som 15tt teh. a picham fraxiparine (niekolko mutacii.....)ale posledne 2 vpichy na bruchu ma este teraz svrbia......a svrbi to nenormalne, miesto vpichu som mala vycistene septonexom,takze nejaku inf. vylucujem. Mali ste to niektora? A na mieste vpichu mam zlty fliacik a to miesto okolo co ma svrbi je uz ruzove zo skrabania. Skusila som aj pichnut do stehna, ale velmi ma to stipe, tak uz ozaj neviem kde pichat. 😔

velvet26
26. dub 2011

@marikac to je normalne, ze sem tam ta miesto svrbi aj dva dni, alebo sa ti urobi hrcka zatvrdnuta..tak bud v klude, pichaj pekne do bruska, tam to boli najmenej..
ja som vcera urobila asi 20 pichancov malych, kym som nasla miesto kam pichnut, brucho mam uz ako obrovsky balon, no nakoniec sa nam to podarilo.. 🙂

marikac
26. dub 2011

@velvet26 to mi odlahlo. Doteraz som po vpichu mala maximalne krvicku,alebo chrasticku,ale so svrbenim som sa nestretla, preto ma to prekvapilo. Aj pre mna naj pichat do bruska, tak v tom budem pokracovat. dakujem. 😉 Ta koza na bruchu je stale tvrdsia a tvrdsia, tiez poznam to hladanie vhodneho miesta. 😉 😉

velvet26
26. dub 2011

@marikac nemusis sa veru plasit, to svrbenie mavam sem tam aj ja, ako som ti pisala...hlavne je nenatrafit na zilku, ale vsak sama uz mas v tom prax aj ked cim dalej tak bude tazsie najst to vhodne miesto...ja som vcera pichla do jedneho, ze ako dobre a zrazu ked som zacala tlacit piest ihly, tak ta sa ani nechcela pohnut, proste som si pichla do takej fajnej zatvrdliny, ze som musela zas vytiahnut a hovorim minimalne pol hodku som hladala a pichala...no ale vsak uz mam za sebou 236 injekcii a vsetko do brucha, tak co sa cudujem, ze.. 😅

marikac
26. dub 2011

@velvet26 236 😕 wau, tak to je uz riadne cislo.

velvet26
26. dub 2011

@marikac vsak picham od 4 tt....ale da sa zvyknut na to, aj tebe ten pocet narastie...umerne nemu aj pocet tyzdnov tehotenstva a to stoji za to vsetko...drzim ti mooooc palceky, nech je vsetko v poriadku a babatku sa dari.. 😵

marikac
26. dub 2011

@velvet26 😉 dakujem pekne. vam sa to uz riadne skratilo. Mimochodom, tie injekcie nebrania normalnemu porodu,ze? nie je nutna sekcia?

velvet26
26. dub 2011

@marikac dakujem, veru uz sa to krati, no zatial mam krcok uplne zavrety, tak malej sa este na svet nechce, uvidime na dalsej kontrole..nie, fraxiparine nebrani prirodzenemu porodu, moj porodnik povedal, ze budem rodit prirodzene, nakolko je mala ulozena pekne dole hlavickou, nevidi dovod na cisarsky...co mi napisala ale hematologicka do spravy pred porodom, tak posledna injekcia by sa mala pichnut 6 hod. pred porodom, v pripade epiduralu 24 hodin...tak neviem este ci s porodnikom dohodneme nejaky termin a bude mi porod vyvolavat a tomu prisposobim poslednu injekciu alebo to nechame na prirodu, ze kedy to pride...aj tak nemyslim, ze porodim skor ako za 6 hodin ako prvorodicka, tak pripadna inejkcia by ani tak vadit nemala...

laola
26. dub 2011

Ahoj holky, prosím o radu.
Stimuluju na IUI, píchám si Merional a na ředění krve Fraxiparine. Mám nějak prostřídávat strany, kam píchám, nebo valit Merional na jednu a Fraxiparine na druhou stranu? Nebo třeba zkusit fraxiparine do nohy?
díky 😵

sarafortuna
26. dub 2011

@vavenka. Vavenka, čo to vidím.... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 Vitaj späť a nech počet týždnov v pohodičke krásne rastie.... 😉 😉 😉

Ja už na tehu prestávam veriť, telo mám "pokazené", ovulka 6krát do roka... ☹ ☹ ☹ ☹

mima263
26. dub 2011

@laola ja som si davala hormony na jednu stranu, inj. na riedenie krvi na druhu a potom som to prestriedala 😝

cukor
26. dub 2011

@marikac ...po fraxiparine aj mna svrbelo....potom v 14tt mi zmenili na clexan a ten bol v pohode 😉

marikac
26. dub 2011

@cukor tak myslis,ze pri najblizsej Kontrole na hematke to mam spomenut dr???

cukor
26. dub 2011

@velvet26 ....ze sa to da stale do bruska.....ja sum skoncila pri cisle 264......ale to uz mas za par....tak si to este vychutnavaj,termin sa blizi. 😉

cukor
26. dub 2011

@marikac spomen,mne sa aj také mensie flaky vyhadzovali.vsak za opytanie nič nedás. 😉

tintin3
27. dub 2011

ahojte, dievcata, tak sa pridavam k vam... citam a studujem tuto "diagnozu" a neviem sa dopatrat spravnej a jasnej odpovede... mozno mi pomoze vas nazor.
Mam 31 rokov, 5 rocnu dcerku, pred 2 rokmi som mala MA v 9tt. Teraz som znova tehotna, v 6 tt. Kedze toto dietatko velmi tuzim vynosit, tak som zmobilizovala vsetky svoje sily a vybehala si uz gyn - ten mi nasadil Utrogestan na udrziavanie tehu. Bola som aj u ineho gyn v Senci pre vysledky z vysetrenia, ktore mi robili v decembri - Lekar mi vravel aby som sla co najskor na hematologiu a aby to dovysetrovali - vyslo mi MTHFR C677T HOMOZYGOT a Factor XIII A V34L HOMOZYGOT. Teda 2 hodnoty mi vysli ako homozygot.
Na hematologii ma vsak lekarka prekvapila, ze mi sama povedala, ze nevie co so mnou, pretoze mi tam robila popotratove vysetrenia este pred rokom, vyhladala moje vysledky a tam mam napisane ze sa nepotvrdili najrizikovejsie mutacie vrodenej trombofilie. Homocystein som 8,37 /co je v norme/ a FXIII som mala 119,40 /rozpatie bolo 70-140, teda mi to vyslo v norme/
Takze teraz vobec neviem na com som. Je to v poriadku? ci nie?
NEMATE PROSIM NIEKTORA S TYM skusenost, alebo viete mi vysvetlit co to vse znamena a ci to ohrozuje mna a moje tehotenstvo??? DAKUJEM za kazdy nazor.

cukor
27. dub 2011

@tintin3 ...ahoj ,no boli tu babenky s touto mutáciou a ked si dobre pamätam brali anopyrin a je potrebné aj väčší prísun kyseliny listovej.dobré je brat femibion /ten kvôli tomu,ze nie vsetky vieme spracovat kys.listovu a ten obsahuje látku ktorá tomu napomáha/a k tomu acidum folikum ale ten 10 mg a je na predpis.ja mam inú mutáciu a cele tehotenstvo som pichala heparín.predtým som 2 x potratila a s injekciami to vyslo.tak skús sa este poradit s gynekologom,nech ti predpíše to acidum folikum. 😉 a homozygot znamená,ze si to zdedila po oboch rodičoch.

denisocka
27. dub 2011

ahojte baby, za par dni konči sutaž , tak ak by nas chcel niekto ešte podporit a zahlasovat,posielam link , vopred dakujem a držte nám palce 🙂

https://www.modrykonik.sk/forum/tema/sutaz-o-25...

velvet26
27. dub 2011

@denisocka zahlasovane.. 🙂 a vsak ty to mas podla mna uz urcite vyhrate, suverenne vedies.. 😀

@tintin3 tak ako pise cukor na MTHFR treba zvysit prisun kyseliny listovej, urcite si kup femibion 800 a daj si predpisat acidum folicum od lekara, tam je viac kyseliny listovej ako v beznych volnopredajnych produktoch...ten faktor VIII - jeho hodnoty sa myslim mozu v tehotenstve menit, lebo aj moja kolegyna jedna mala dva potraty, bola na hemato a vysli jej hodnoty tohto faktoru neskutocne vysoke...dr. jej povedala, ze ma prist za tri mesiace a zopakuju test, potom jej uz vysiel faktor v norme, ine mutacie nemala tak to jej povedali, ze nemusi nic uzivat...ale predsa len, trvaj na tom, ze ked si vysla v tejto mutacii ako homozygot, ci by nebolo vhodne nasadit heparin, ze chces urobit maximum co sa da, pevne verim, ze ti ho dr. predpise...

tintin3
27. dub 2011

@velvet26 Dakujem vam za odpovede... kyselinu listovu uzivam - od firmy Jamieson - ta je kvalitna a myslim, je to tak isto cisty vytazok ako na predpis - aj tu som mala /Ac. folicum Leciva - 10 mg v tbl/. Zatial som sa len v lekarni opytala, ci mozem este v tehu nejake ine vitaminy zo skupiny B brat a oni mi vraveli, ze Femibion mam striedat s Ac. folicum - teda kazde obden. Tak som zatial nechala len Ac. folicum raz denne. Dnes mi hematologicka povedala, ze staci Ac. fol. raz denne. Ked som sa pytala na pichanie heparinu, tak mi povedala, ze na jednej strane nema problem mi ho predpisat, ale ze ma aj vedlajsie ucinky - krvacanie a preto mi to zatial nedala. Ja som pri prvom tehu /z toho mam 5 rocnu dcerku/ krvacala raz v 6 tt a potom som spinila v 10 tt, vtedy som nic nebrala len duphaston, ascorutin, ac. folicum a magne B6.

Este sa vas spytam, co znamena zvysit prijem kys. listovej? Beriem kazdy den tu jednu tabletu. A v com je lepsia ta na predpis, prip. od akej firmy myslite/ja som na predpis dostala Ac. folicum Léčiva, fi Zentiva/? lebo ja som sa pytala aj v lekarni a povedali mi ze napr. v porovnanie s firmou Jamieson je to to iste.

No mam z toho vsetkeho /z tych mojich vysledkov/ misung, lebo som sa pytala uz troch lekarov a mam pocit o tom ze tato oblast je nejako neprebadana a sami nevedia do coho ist a neist. A uz dvaja mi povedali, ze keby som mala este jednu mutaciu, tak je to uz zle, ale ze mam LEN dve... v Senci povedal dr - dovysetrovat na hemato a dnes na hemato dr nevedela co s tym... a aj jeden aj druhy lekar vraveli, ze mozno zatial by este nedavali pichat ale ak pridem aj o toto, tak potom pichat heparin... Ale mne je z toho smutno, ze mam cakat, co ak... ci babatko prezije alebo nie... och...

velvet26
27. dub 2011

@tintin3 tak to je dobre, ze uz kyselinu listovu uzivas, ja beriem cele tehu len femibion, ten mi odporucil moj gynekolog, nakolko je tam kyselina listova vo forme, v ktorej ju telo vie spracovat, teda vo forme folat, nakolko velke percento zien ma problem so spracovanim kyseliny listovej..kazdopadne, vela zeleninky ovocia este k tomu a myslim ze to bude v poriadku..nebudes mat nedostatok...

co sa tyka heparinu, tak ano ma rozne vedlajsie ucinky, no co viem, tak napr. tu co sme v tejto teme myslim, ze ziadna kocka s krvacanim pocas pichania nema problemy, heparin je dolezity prave v prvych tyzdnoch, kedy sa buduje zaklad placenty, aby nedoslo k mikrotrombom, ktore by mohli babo ohrozit...tak ja by som to s tym heparinom predsa len skusila.. 🙂

cukor
27. dub 2011

@tintin3 ..ja som dokonca brala femibion a k tomu este 2 x denne acidum folikum /na predpis 10mg/,po 17tt som uz acidum folikum nebrala/+B Komplex.nepredávkuješ sa,vyluči sa to močom.aspon sa spýtaj na anopyrin,či by si nemala brat.

tintin3
27. dub 2011

@cukor Baby, ste zlate, dakujem za vase nazory a skusenosti. Zajtra idem k svojmu gyn., tak sa ho tiez budem este pytat. Ak sa mozem spytat, CUKOR ty si brala Ac. folikum 2x denne a k tomu aj femibion 800 a este aj B-komplex? Vsetko kazdy den? A mozem to aj takto na zaciatku tehulkovania?
DAKUJEM vam!!!

velvet26
27. dub 2011

@tintin3 ja som brala len cisto femibion a utrogestan co mi predpisal dr. som si vkladala az do nejakeho 16 tt..ten je na podporu tehu..no nemam mutaciu MTHFR, len leiden, tak si picham cele tehu az do ukoncenia sestonedelia...

sarafortuna
27. dub 2011

@velvet26 , ahoj.... zabudla som, ty si Leiden Hetero alebo Homo... ?