Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
6. říj 2011

@velvet26 .....jeminenku 80?to ste dobré.ja tiež stále kojím čomu som velmi rada a včera sme objavili prvý zúbok.klop,klop na drevo nemala ani teplotu,žiadne príznaky.keby všetky tak išli bolo byto super.kilá idú dole a je to fakt tým pohybom....držkajte sa babule

saska02
7. říj 2011

@velvet26 ja tomu tiež verím🙂, vďaka za podporu. Dnes som bola na tej hematologii, spravili mi nové odbery, do 3 týždňov by už mali byť výsledky. Našťastie ma upokojila doktorka, že sa to zvládne s injekciami a pravidelnými kontrolami na hematke. Mám za ňou prísť hneď, ako budem tehotná. Ja sa s tebou potom spojím a popýtam sa ťa na detaily, keď už budem tehu...

velvet26
7. říj 2011

@saska02 nemas za co, rada ti pomozem mojimi skusenostami a radami, budem velmi rada, ked sa mi potom ozves, drzim ti velmi palce a nasa dianka svoje male pasticky, urcite vam to coskoro vyjde...som si ista...drz sa.. 😉

fiallinka
7. říj 2011

@cukor ahoj 🙂

kuk na tety

cukor
7. říj 2011

@fiallinka .....ahoj...ako sa mi máš.karolínka je uz velká kočka,vsak uz aj nasa peťka.trašne ten čas beží.presne pred rokom som bola v 26tt. a teraz nestíham za nou utekat.taká je rýchla.strašne ju milujeme,však ako každá mamina svoje dieťa.

fiallinka
7. říj 2011

@cukor no nádherná 🙂... dobře se máme, Kája se super baba, poměrně hodná a usměvavá, ideální miminko (no, nebýt toho spaní). Jurča zase pořádně zlobí, krásně se doplňují 🙂

nena13
8. říj 2011

@velvet26 @cukorŽienky,tak včera som bola v 7 týždni na kontrole a vyzerá,že sme zatiaľ v poriadku.Obe ste mi radli a dávali silu ked som sa bála ,že aj 3x potratím .Aj vďaka V8m zatiaľ som si vybojovala fraxiparín a konečne po dvoch trápeniach z MA som videla na monitore ničo viac ako len žltkový vačok.Veľmi pekne Vám ďakujem-síce neviem ako to všetko dopadne,ale nebyť Vašich rád, asi by som tu dnes nesedela taká šťastná🙂

ema263
8. říj 2011

@nena13 veľa, veľa, veľa detského plaču už čoskoro prajem!!! 😵 😵 😵 DRZTE SA!!!

cukor
8. říj 2011

@nena13 ...ale je to krásny pocit vidieť na monitore svoje babo,však?až ti závidím.mne je hrozne smutno za bruškom ale som velmi štastná,ze máme tú našu peťku.ten pocit čakať dieťa je nádherný ,škoda,že to už nikdy nezažijem.posielam ti vela energie aspon takto na dialku a zvládneš to,neboj sa a užívaj si každeho dna.velmi rýchlo to zbehne. 😉

nena13
8. říj 2011

@cukor Ano-krásny a ukľudnujuci,aj ked dnes nastupili dalsie obavy ,ale to je asi v mojom prípade normálne-nejak ma prestalo pobolievať v bruškua už som hotová či je všetko ok....Doteraz ma každý den trolinku bolelo a od včerajšieho vyšetrenia akoby uťalo....A prečo ty už ten pocit nezažiješ?

velvet26
8. říj 2011

@nena13 super, velmi sa s tebou tesim, neboj vsetko bude v poriadku, len bud pekne v klude, odpocivaj a davaj si teraz pozor vraj ma byt chripkove obdobie coskoro, aby si nic nechytila..na mna tusim nieco lezie, musim zacat jest viac ovocia..a veru ako pise cukor, nosit dieta a citit ako v tebe rastie je nadherny pocit,ja uz normalne spekulujem nad druhym ale zas dianka je este malinke babatko, potrebuje ma, tak najskor ked bude mat 3 roky, uz nech to je.. 🙂

cukor
8. říj 2011

@nena13 ..no lebo pri mojich problémoch je už naša peťka zázrak.a mám už 40 rokov.to už nie je pre mna.som velmi,velmi vdačná tomu hore,ze máme aspon ju.

nena13
9. říj 2011

@cukor To Ti verím moja,ja si tiež hovorím-aspon jedno zdravé bábatko a nič viac nepotrebujem🙂.

Chcem sa ešte opýtať ,možno mi poradíte.Po kontrole mami vymizli príznaky-prsia skoro nebolia,maternica ma nebolí a zlemi nie je-nemáte s tým nejaku skusenosť-dosť mi to nahána strach.Prvý krat ked mi vymizli priznaky to dopadlo zle,fakt som z toho na nervy.Môže to byť aj tak ok?

cukor
9. říj 2011

hlavne sa nestresuj,všetko je v poriadku,každá reagujeme inak na tehotenstvo.ja som sa pri každom tehotenstve cítila inak...... 😉

lume
9. říj 2011

@nena13 Aj ja Ti velmi drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo. Hlavne treba verit a aj s liekmi to pojde 🙂

poka
9. říj 2011

ahoj dievcata, je tu medui Vami niekto kto ma syndrom lepivych dosticiek a v tehotenstve uzivala anopyrin?

zuzago
9. říj 2011

Ahoj holky, zase se hlásím, blíží se období, kdy bychom mohli zase zkoušet otěhotnět. Zišťuju si co nejvíce informací o své vrozené trombofilii, ale moc jich na internetu nenacházím. Třeba jste zkušené a řeknete mi něco víc. Mám vzácnější formu - deficit proteinu S a k tomu obvyklou MTHFR a1298c. Máte některá to S-ko? Nebo víte o tom víc? Můžu si například pomoci v těhotenství kromě injekcí ještě třeba nějakými přirodními preparáty? Těším se až budu zase jednou těhulka, ale už se zároveň strašně bojím!

duplinka
9. říj 2011

Ahojte. Chcela by som sa opýtať na pár vecí ohľadom zrážanlivosti. Od stredy si pichám Clexane 0,4 raz denne. Poradili mi do ruky alebo nohy. Prvé tri injekcie som si pichla do ruky, ale veľmi to bolelo a štípalo. Včera sme skúsili brucho (pod bruškom mám dosť tuku po dcérke 😀 ) a dalo sa to v pohode zvládnuť. Máte s tým štipaním tiež skúsenosť alebo sme ho do ruky pichli zle? Robili sme riadne aj riasu, ale nakoľko som silná, tak sa ani extra robiť nedá 😒 A druhá otázka, ktorá ma dosť zaujíma je kojenie. Hematologička mi vravela, že po cisárskom si budem pichať ešte asi 10 dní. Ale na letáku som sa dočítala, že počas užívania Clexanu sa kojiť nesmie. To ma dosť zarazilo. O mlieko by som síce prísť nemusela, ale ak bude malé 10 dní na umelom mliečku, neverím, že ešte bude chcieť to moje, respektíve, že bude chcieť byť kojené. Dosť sa toho bojím. ☹

zulok
9. říj 2011

@duplinka kludne mozes kojit, mne to hematologicka ani raz nezakazala a ani v porodnici nemali ani jeden komentar k tomu...
a ja som pocas oboch tehotenstiev vzdy pichala do bruska, parkrat som skusila ruku, ale to ma bolelo riadne...

duplinka
9. říj 2011

@zulok ďakujem za info 🙂 Takže nie som jediná, koho to bolelo do ruky. To bruško mi zatiaľ vyhovuje. A pokiaľ ide o to kojenie, to som čítala v príbalovom letáku. Samozrejme sa aj ja poradím s lekárkou. Naozaj by ma to mrzelo. Ešte raz veľmi pekne ďakujem 😉

fiallinka
9. říj 2011

@duplinka mne to bolelo taky kamkoliv jinam než do břicha, tak jsem rpostě píchala do břicha pořád... a kojení nebyl podle nikoho problém, a je nás tu fakt hodně a skoro všechny kojíme 🙂 - ono se těm příbalákům nedá až tak věřit, když jsem byla v nemocnici na udržení, tak do nás cpali léky vyloženě na udržení těhu a na letácích bylo napsané, že nejsou vhodné pro těhotné - doktoři se jen smáli, tě ty firmy to "radši" píšou všude...

zuzago
10. říj 2011

@duplinka Ahojky, zrovna včera jsem si četla něc o přípravcích na sráženlivost. Bylo tam napsané, že při injekcích, vč. Clexanu a u tablet warfarinu se může kojit. Jediný warfarin se prý nesmí užívat v těhotenství, přes placentu proniká, ale do mlíčka pak už ne.

duplinka
10. říj 2011

@fiallinka
@zuzago dievčatá ďakujem za informácie. Tak asi tie letáky naozaj nebudú stopercentné. 😠 Tak mne už neostáva nič iné iba dúfať, že sa malý pekne prisaje 🙂 Nie ako jeho veľká sestrička 😀 To sme vzdali do 4. mesiaca. Ale je pravda, že som bola po úplnej narkóze a prvorodička. Bola som z toho dosť nervózna a malá to cítila. Teraz už hádam viem do čoho idem 😅 Tak sa držte dievčatá a ešte raz ďakujem. 😵

fiallinka
10. říj 2011

@duplinka přeju ti, aby váš malý byla jako naše Kája - uviděla prso, okamžitě se přisála a nepustila se do teď, ideál 🙂

duplinka
10. říj 2011

@fiallinka 😀 😀 😀 Ďakujem 😀 To je zlaté. Dúfam, že to tak bude. Pri malej ma to dosť psychicky zobralo, že nemôžem kojiť. Je fajn, že tvojej malej chutí 😵 Mamka má asi dobré mliečko 🙂 Držte sa 😵

fiallinka
10. říj 2011

@duplinka no, ale ona byla pravý opak svého bratra, to jsem měla asi taky napsat - s ním byly problémy velké, u ní přesně naopak 🙂, takže třeba je to fakt tím druhým 🙂

duplinka
10. říj 2011

@fiallinka tak to asi bude tým 😀 Snáď to druhé bude vedieť čo je dobré 🙂 Ináč sa mi veľmi páči meno Jurášek 😵 To je odvodené, alebo máte v Č. aj také meno?

fiallinka
10. říj 2011

@duplinka on se jmenuje Jiří, ale u nás na Valašsku (asi je to tím, že je to blízko k vám 🙂) se Jiřímu často říká Jura, Jurášek 🙂. Já mu nejčastěji říkám Juri, Jurýsku.

duplinka
10. říj 2011

@fiallinka Jurášek je krásne. Mne sa páčia české mená. Asi preto je moja malá Eliška 🙂 Valašsko, to je v podstate Morava. Alebo sa mýlim? Pretože na M. som pracovala dva roky a je to krásny kraj s nádhernými pamiatkami a vinnými sklípkami 😀 😀 😀

nena13
11. říj 2011

@duplinka Mne sestrička pichla do ruky a to dosť bolelo,tak si pichám do brucha,ale niekedy nejde potvora,mám už zopár modrí.Ale čo mi nejde do hlavy-prečo sa to tam má vstreknúť aj stou bublinkou,čo ak trafím žilu-či to si len zle predstavujem?Chcela som si totiž pichať aj do stehna,ale tam mám také obrovské žily,že sa bolím ,aby som ich netrafila.Viem,že je to asi hlúpa otázka,ale ten vzduch z bublinky v injekcii nemôže nejako ublížiť?Ako vedia,že netrafím do žily?🙂