Trombofílie v těhotenství. Máte zkušenosti?

nick
3. lis 2006

Mám po dvoch potratoch , spontánnych , problémy vždy začali v 6 tt.
Na podnet gynekologa som absolvovala genetické vyšetrenie, kde mi zistili leidenskú mutáciu genu pre trombofíliu. Chcem sa spýtať, či má ešte niekto skúsenosti s týmto ochorením , najmä v tehotenstve.

cukor
11. říj 2011

@duplinka ...zulok ti dobre napísala.ani ja som sa nestretla s názorom ,ze sa nesmie kojit.normálne budeš kojit a po pôrode sa obvykle pichá celé šestonedelie.ja som si pichala 4 týždne po pôrode.a celé tehotenstvo som pichala do bruška,v nemocnici ked som bola hospitalizovaná mi pichli raz do ruky a 3 týzdne ma este bolela.tak pichaj do brucha.na ruke nemáš tolko podkožného tuku preto to tak bolí.

cukor
11. říj 2011

@nena13 ...jaj ale do stehna to tiež dost bolí.pichaj do toho bruška.ja som tak pichala celé tehu,ku koncu viac do bokov.a tej bublinky sa neboj,nevstrekneš ju a je to bezpečné tiež som sa na to pýtala doktorky.

duplinka
11. říj 2011

@nena13 no tak o tej bublinke ja nič neviem 😨 Mne to pichá manžel, on pichal aj sebe a nemám žiadne problémy. Samozrejme do brucha. To si ma prekvapila. Ja som chcela tiež do nohy, ale bojím sa, že to bude bolieť ako do ruky. A nepýtala si sa lekárky? Ináč tíško gratulujem 😵 😵 😵

duplinka
11. říj 2011

@cukor moja samozrejme babám verím, iba ma štve, že tie letáky sú tak písané. No mne lekárka povedala, že bude stačiť 10 dní. Asi podľa výsledkov. Tak uvidíme 🙂 Dúfam, že nebude treba dlhšie 🙂

lume
11. říj 2011

No podla mna aj pichanie do stehien nie je zle, aspon ja to zvladam fajn, ale prestala som pichat do stehien kvoli tomu, ze sa mi tam viac robili modriny ako na bruchu. Teraz picham skor do bokov.

nena13
11. říj 2011

@duplinka Ďakujem🙂Zataľ som bola na hemat. len raz tak sa opýtam pri ďalšej navšteve-o týždeň v stredu.

zulok
11. říj 2011

@nena13 nikdy som ziadnu bublinku nevytlacala z injekci a fuuha, to som sa ich ale dost napichala.. sem tam som trafila asi aj zilku, pretoze mi tiekla krv, akoby som do seba zarezala, ale som tu 😀 nemusis sa obavat, 😉
a ani mi ziadna lekarka nepovedala, ze by sa mala ta bublinka vytlacat..

kaciatko81
11. říj 2011

@nena13 ja bublinku tiez nevytlacam, dokonca sa tam myslim pise, ze sa nema vytlacat a tiez asi obcas cievku trafim... keby to bolo nebezpecne, myslim, ze by nas na to aspon upozornili

nena13
11. říj 2011

@zulok
@kaciatko81 Ďakujem za radu,asi som to len zle vysvetlila,ale radšej sa opýtať ako nad tým zbytočne premýšľať...

duplinka
14. říj 2011

Ahojte. Tak ja mám opäť jednu otázočku 😀 Pichanie do brucha celkom fajn znášame, iba... Na ľavej strane som vpich minule jemne cítila. Pichli sme do pravej, v pohode. Včera mi manžel pichol opäť do ľavej strany a ja som myslela, že uvidím hviezdičky. Strašne to štípalo, mala som pocit, ako by mi tam ostal kúsok ihly, keď som sa pohla. Trvalo to možno aj 10 minút. Okrem toho mi z toho išla aj krv. Teda trošku. Je možné, že sme trafili nejakú cievku? Je mi to divné, pretože tam mám peknú vrstvu tuku. Teraz sa bojím pichať už aj do brucha.

eviq
14. říj 2011

@duplinka ahoj, ak to stipalo a isla krv, trafila si cievku, nic sa nedeje, pravdepodobne sa ti tam urobi modrinka 🙂

duplinka
14. říj 2011

@eviq ďakujem, práve niečo také som chcela počuť 🙂 Si ma ukľudnila. Asi mám tú ľavú stranu precievkovanú 😀

eviq
14. říj 2011

@duplinka neboj sa 🙂 a vtedy, ked trafis cievku, tak to niekedy stipe aj tak dlhsie alebo to miesto vpichu boli este nejaky cas...takže kľud 🙂

duplinka
14. říj 2011

@eviq ďakujem, si naozaj zlatá. Ja som sa bála, že som pichla niekam, kam som nemala 🙂 le teraz som kľudná. Aj manžel sa trošku preľakol 🙂 Tak mi neostáva nič iné, iba dúfať, že už cievu netrafíme 🙂

fori
14. říj 2011

Ahoj holky nevíte co je toto?? mutace genu PAI-1: 4G/4G. to mi našli včera. k tomu mám antifosfolipidový syndrom.

eviq
14. říj 2011

@fori ahoj, su to trombofilne mutacie, sposobuju potraty, liecia sa pichanim injekcii v tehotenstve - su to heparinove injekcie. Je potrebne to konzultovat s hematologom, okrem injekcii ti pravdepodobne daju aj vyssie davky kyseliny listovej a vitamínov skupiny B (hlavne B2, B6 a B12). Zeny si tie heparinove injekcie pichaju vacsinou hned po ptvrdeni tehotenstva, pri IVF este pred tym.

fori
14. říj 2011

@eviq no já už píchám 2 měsíce Clexane 0.4. příští mesic bych měla jít na 4 IUI, ted jsme to nějak nestihli ☹ a od pondělka budu jíst medrol 8mg. jinak jsem O.K. a přesto IUI zatím nikdy nevyšlo. když nevyjde 4 IUI v listopadu tak v lednu půjdem do IVF.

eviq
14. říj 2011

@fori a ten Clexane ti dal hematolog? ja som na ten liek pocula dobre ohlasy, ohladom uspesnosti IUI ti neviem poradit...dufam, ze ti to uz vyjde 🙂

fori
14. říj 2011

@eviq Clexane mi dala na imunologii kvůli tomu ANTIFOSF.SYNDROMU. a ted mi zjistila tu mutaci toho genu. na hematoloii nechodím. jim je divný že nemůžume ani počít.

eviq
14. říj 2011

@fori fuha...tak o tom vela neviem...ale ta mutacia sa lieci tiez tymi injekciami takze v podstate to pre teba nepredstavuje ziadny novy problem...ale myslim si ze trombofilne mutacie maju skor za nasledok potraty ako to, ze neviete otehotniet, tam asi bude este ina pricina...teda nie som lekar, len z toho, co som citala si to myslim...

fori
14. říj 2011

@eviq tak dík, uvidím jak to vše bud dál. 🙂

eviq
14. říj 2011

@fori velmi ti držím palce 😉

katusap
14. říj 2011

@fori ja mam okrem inych tiez mutaciu 4G/4G, ale bez antifosf. syndromu ...urcite by si mala ist aj na hematologiu, treba to sledovat a hematolog ti presne vysvetli co a ako 😉

fori
14. říj 2011

@katusap já chodim jen na imuno. je tam výborná doktorka. ona mi dává léčbu kterou by mi dali na hemato. ale právě říkala že jelikož tam k tomu mám ten antifosf. syndrom tak je tam ješte více zvýšené riziko potratu. nic víc. a nasaila mi ten medrol

katusap
14. říj 2011

@fori antifosfol. syndrom aj PAI I. su hematologicke diagnozy...osobne si myslim, ze imunolog by ta liecit v tomto ohlade nemal, mala by si mat pravidelne hematolog. kontroly, treba kontrolovat krv .... vo vlastnom zaujme vyhladaj hematologa

fori
14. říj 2011

@katusap já vím, tak proč mě tam prostě sama nepošle?? já se jí na to zeptám. ale všechny tyto diagnozy mi zjistlila ona a i mě léčí..... ona dělá klinickou imunobiologii pro car. je výborná.

katusap
14. říj 2011

@fori to je vsetko pekne od nej, ale ako som uz napisala, je to hematologicka diagnoza a preto by ta mal liecit hematolog ...ak ta neposle ona, objednaj sa tam sama, fakt to nie je sranda...ja som vdaka tomu prisla o babo

lume
14. říj 2011

@fori Pokial mi hematologicka vravela, tak o tej mutacii PAI sa vela nevie, mne ju tiez zistovali, ale napamatam sa, citam mam nejaky nalez. Na hematologii vraj budu riesit len Leiden a protrombinove mutacie. Ale ak Ti zistili antifosfolipidový syndrom, tak je to diagnoza a mne to chcela upravit len anopyrinom. Ja tiez neviem prirodzene otehotniet.

fori
14. říj 2011

@lume no mě ANTIF.SYND. ohrožuje jen v těhu, jinak nic na to neberu. ted si píchám ty injekce. a chodíš na IUI nebo IVF?

fori
14. říj 2011

@lume a myslíš si že ty kontroly na hematologii jsou zapotřebí když už budu pak mít dítě?? musím tam pak chodit dále?